Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №571 від 04.10.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс подій

Медична допомога - поряд

Якщо скласти умовний рейтинг сучасних вподобань молоді, щоб зрозуміти, як вона хоче реалізувати себе у професійному плані, то виявимо в них передусім бажання стати політиками, телезірками, журналістами, моделями. Що ж, час диктує моду.

Але є речі, які не піддаються мінливим суспільним настроям. І якщо скласти перелік справді необхідних для будь-якого суспільства професій, то серед них одне з перших місць, поза всяким сумнівом, займе благородна робота лікаря.

Значна частина соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича адресована працівникам медичної сфери. Зростають доходи держави, з’являються реальні можливості посилити їх соціальний захист. У цьому році їх середня зарплата зросла майже на 14%. З 1 січня медичні і фармацевтичні працівники державних і комунальних закладів отримують при наданні щорічної відпустки допомогу на оздоровлення у розмірі посадового окладу. Передбачені надбавки за вислугу років від 10 до 30% ставки.

Віддаючи належне медикам за їх благородну працю, влада чітко усвідомлює, що цих грошей не достатньо. Немає сумнівів у тому, що соціальна підтримка працівників медичної галузі в подальшому буде тільки зростати. Тим більше, що саме від лікарів найбільше залежить, наскільки ефективною буде система охорони здоров’я в нашій країні.

Ключовим елементом медичної реформи, розпочатої з ініціативи Президента України Віктора Януковича, є впровадження інституту сімейних лікарів. Їх ще називають лікарями загальної практики, які на своїй ділянці будуть повністю відповідати за пацієнтів різного віку. Адже головна мета запланованої реформи системи охорони здоров’я полягає в простій речі: кожен громадянин незалежно від місця проживання та рівня доходів повинен в повному обсязі отримати необхідну лікарську підтримку.

Звичайно, реорганізація зачепить всі рівні, починаючи з екстреної медичної допомоги, тобто швидкої. Втім, і тут робота сімейного лікаря - неоціненна. Передбачається, що на рівні госпітального округу будуть створені бази даних пацієнтів з узагальненою інформацією, отриманою, в тому числі, і від лікаря, який займається конкретними хворими.

У функції сімейного лікаря входитиме і загальний нагляд за вагітними. Багато хто знає про національний проект “Нове життя - нова якість охорони материнства та дитинства”. Це справді абсолютно інша система медичної роботи. Кожен, хто побував у перинатальному центрі, ніби відвідав іншу країну. Ось кардіомонітори, завдяки яким можна спостерігати динаміку стану плода. Ось зали для породіль з необхідним обладнанням, у тому числі і для невідкладної допомоги малюкові, з датчиками температури його тіла і системами подачі кисню. Такі перинатальні центри будуть відкриті в кожній області у складі госпітальних округів.

У Києві, Вінницькій, Дніпропетровській і Донецькій областях вже реалізується пілотний проект реорганізації медичної галузі. У його рамках напрацьовуються, зокрема, нові стандарти соціального забезпечення працівників системи охорони здоров’я, соціальний пакет для медиків. Це і нові умови оплати праці, які включають в себе ставку згідно зі штатним розкладом і єдиною тарифною сіткою, і надбавку, залежну від обсягів й якості медичних послуг. Це і надання житла медичним працівникам первинної ланки.

Особливої уваги заслуговують медики, що працюють на селі. Ще одна соціальна ініціатива Президента України - випускники медичних вузів та фармацевти, які погодилися працювати у сільській місцевості не менше 3 років, отримують одноразову грошову допомогу в розмірі десяти мінімальних зарплат.

Медична реформа необхідна нашому суспільству. Якісні лікарські послуги стануть доступними не тільки обраним, але і широким верствам населення. Це допоможе відродити віру у вітчизняну медицину і в те, що існують медики-професіонали, яким небайдуже здоров’я своїх пацієнтів.

04.10.2012Тарас ВИШНЯ



Рівне-Ракурс №10 від 04.10.2012p. 
На головну сторінку