Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №574 від 25.10.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ініціативи

Держава і воїни-інтернаціоналісти -
партнери у вирішенні соціальних проблем

Держава і воїни-інтернаціоналісти - партнери у вирішенні соціальних проблем

Ключі та документи на новий транспорт афганцям вручив голова ОДА Василь Берташ. Приємно, що Рівненщина отримала вже третю партію автівок, попередньо власниками вітчизняних легковиків стали ще 19 інвалідів. Це свідчення того, що видатки на соціальні програми зростають, зауважив Василь Берташ. 

Сьогоднішню позицію держави по відношенню до афганців чітко сформулював голова Української спілки ветеранів Афганістану Сергій Червонописький: “Зараз у нас з’явилася реальна можливість для діалогу з цією владою. Я не хочу лестити, але з попереднім урядом у нас такої взаємодії не виходило”.

Це складний, багаторівневий діалог, адже проблем накопичилося багато. Візьмемо, наприклад, таку резонансну тему, як перереєстрація посвідчень учасників бойових дій. Самі воїни-інтернаціоналісти визнають, що до 145 тис. тих, хто за документально підтвердженими даними брав участь у бойових діях в Афганістані з 1979 по 1989 рр., невідомо як “приліпилися” якісь незрозумілі люди. Кажуть навіть про 25 тис. “липових” воїнів-інтернаціоналістів.

Вдумаймося, що відбувається. Наша країна тільки почала виходити з економічної кризи, забезпечення соціальних статей бюджету дається нелегко, а при цьому гроші, що виділяються афганцям, не завжди потрапляють за призначенням.

Президент України Віктор Янукович поставив перед органами влади завдання - навести порядок з урахуванням воїнів-інтернаціоналістів. При цьому все повинно бути прозоро, щоб уникнути непорозуміння між сторонами. Для цього між державою та Українським союзом ветеранів Афганістану підписано меморандум про співпрацю. Силові структури України готують пропозиції щодо перереєстрації посвідчень учасників бойових дій.

Глава держави наполіг на необхідності покращення стандартів життя афганців, і не в далекій перспективі, а вже сьогодні. За даним вектору соціальних ініціатив, за цей рік було зроблено чимало.

По-перше, удвічі збільшено допомогу до Дня Перемоги.

По-друге, зросли пенсійні виплати цій групі населення - їх середній розмір становить щомісяця близько 2000 грн.

По-третє, в повному обсязі здійснюється державне фінансування різних пільг для учасників бойових дій. Грошей на це виділено на третину більше, ніж попередній владі.

Про те, що держава почала системно займатися питаннями афганців, свідчить і наступний факт. Міноборони України і адміністрація Держприкордонслужби звернулися до архівних установ РФ та Туркменістану по інформацію про частини прикордонних військ СРСР, що дислокувалися у 1979-1989 рр. уздовж радянсько-афганського кордону і брали участь у бойових діях. Після отримання необхідних документів колишнім прикордонникам нададуть статус учасників бойових дій.

Звичайно, відразу підвищити рівень життя людей в усіх напрямах неможливо. Поки не вдається забезпечити всіх афганців санаторно-курортним лікуванням. Але у вже згаданому меморандумі про співпрацю передбачено, що Українська спілка ветеранів Афганістану для дотримання прозорості процедури братиме активну участь у розподілі путівок.

Ще є труднощі із забезпеченням житлом воїнів-інтернаціоналістів. Разом з тим, у бюджеті України у 2012 році для цього передбачено в 2,5 рази більше коштів, ніж у минулому. Тенденція збільшення державних виплат на ці цілі - очевидна.

Багато залежить у цій справі від місцевої влади. Але дані Державної служби з питань інвалідів та ветеранів свідчать, що ефективно вирішуються житлові питання далеко не у всіх областях. Відтак, ще треба поборотися з безвідповідальними керівниками за точне виконання на місцях президентських указів.

25.10.2012



Рівне-Ракурс №10 від 25.10.2012p. 
На головну сторінку