Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №579 від 29.11.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#3 грудня - День інвалідів

Допомагає інвалідам гармонійно жити

Всеукраїнська організація людей із особливими потребами “Гармонія”

У Рівному та Рівненській області є багато організацій, котрі захищають права інвалідів. Серед них - рівненське обласне відділення Всеукраїнської організації “Гармонія”. На запитання автора відповідає Сергій ОДАРЧЕНКО, керівник обласного відділення “Гармонії”.

- Пане Сергію, які цілі створення організації? Які задачі ви ставите перед собою?

- “Гармонія” - це неприбуткова організація інвалідів, яка на основі спільності інтересів об’єднує людей із особливими потребами передусім психоневрологічної нозології (розділу патології), але не лише таких інвалідів. Активісти “Гармонії” долучаються до вирішення проблем інвалідів у різних сферах, обмінюються досвідом роботи з ними, напрацюванням роботи з владою. “Гармонія” сприяє створенню людям із особливими потребами рівних з іншими громадянами можливостей, заохочує організації наукових досліджень з проблематики інвалідів, сприяє інвалідам у розвитку творчих здібностей, працевлаштуванні, заняттях фізкультурою та спортом, співпрацює з органами державної виконавчої та законодавчої влади, громадськими організаціями, Православною Церквою та іншими християнами.

- З ким у Рівному Ви конкретно співпрацюєте?

- З благодійною місією “Православне Діло”, групою психологічної взаємодопомоги “Фенікс” (збираються щовівторка в ПК “Текстильник” о 17 годині, засновник - ГО “Рівненська громадська ініціатива у сфері психічного здоров’я”), а також з громадською організацією “Передзвін”. Це спілка інвалідів з дитинства, яка об’єднує дітей та молодь з обмеженими фізичними і розумовими можливостями (дитячий церебральний параліч, затримка психічного розвитку, розумова відсталість, синдром Дауна), їхніх батьків та друзів.

- Що Ви конкретно робите для останніх?

- На наше запрошення цього року представники “Передзвону” брали участь у всеукраїнських семінарах Умані, де ознайомилися з передовим досвідом соціальної опіки на рівні міської ради та у Скадовську. Усі пов’язані з цим витрати були за рахунок організаторів. У міру своїх скромних можливостей намагаємося допомагати і в практичних справах. Наприклад, долучатися до проведення ремонтних та інших робіт у Центрі соціально-психологічної реабілітації “Передзвін”, який планується відкрити до Дня інвалідів - 3 грудня. Центр знаходиться на вулиці Соборна,420, де був колишній дитсадок “Вишенька”. У 18 років діти закінчують школу та набувають статусу дорослих, хоча й надалі потребують догляду. Тоді весь тягар опіки лягає на батьків, які далеко не завжди спроможні це робити на достатньому рівні.

- Як допомогти таким дітям?

- Найголовніше - створити атмосферу душевного тепла і любові. А щодо практичних порад, то є багато різноманітних методик і практик. Для якнайповнішої їх реалізації і створений Центр соціально-психологічної реабілітації “Передзвін”. Це - арт-терапія, музикотерапія, казкотерапія, працетерапія, організація паломницьких і екскурсійних поїздок, благодійних ярмарків. Учасники “Передзвону” здобувають різні трудові навички та вміння - виготовляти листівки, у тому числі поштові; вироби з паперу, тканини та бісеру. Жертвуючи онкохворим діткам, вони вчаться також виявляти любов, бути милосердними і співчутливими.

29.11.2012Розмовляв Олесь ПОЛІЩУК



Рівне-Ракурс №10 від 29.11.2012p. 
На головну сторінку