Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №583 від 27.12.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Новорічні подарунки

Золото під ялинку

Золото під ялинку

Чим ближче Новий рік, тим більш нагальним стає питання - чим новим та оригінальним порадувати рідних і близьких. Цього року один з хітів - золоті монети. На думку астрологів, вони припадуть до смаку практичній і одночасно артистичній Змії, покровительці 2013 року.

Сучасні золоті монети - не просто гарний подарунок. Це ще спосіб зберегти та примножити заощадження. Особливо, якщо врахувати, що вартість золота за останні п’ять років зросла у 1,5 рази, і за прогнозами експертів протягом найближчих двох-трьох років ціни на цей дорогоцінний метал збільшаться ще мінімум на стільки ж.

Люди шукають стійкості, а золото завжди було і залишається головним орієнтиром та забезпеченням всіх грошових знаків у світі. Цікаво, що навіть за таких негативних подій, як подальший розвиток кризи в Єврозоні, вартість золота ніяк не постраждає.

Українці вже зрозуміли всю привабливість золотих монет як об’єкта інвестицій та з початку року придбали 908 тис. пам’ятних екземплярів на загальну суму 118 млн. грн. і 11,6 тис. інвестиційних монет майже на 40 млн. грн. І це при тому, що Нацбанк приступив до випуску інвестиційних монет тільки на початку 2012 року. До речі, на відміну від пам’ятних і ювілейних монет з дорогоцінних металів, інвестиційні - схожі на банківські зливки, оскільки їх вартість більш стійка і прив’язана до змісту металу, а не художньої або нумізматичної цінності.

Українці можуть спокійно зберігати свої заощадження в монетах з дорогоцінних металів як внесок у дорогоцінному металі, і отримувати свій стабільний відсоток, - вважає директор Інституту фінансово-економічних досліджень, доктор економічних наук Ігор ІВАСІВ.

Наприклад, станом на кінець листопада вартість інвестиційної монети “Архістратиг Михаїл” зі срібла 999 проби у НБУ становить 345 грн., а в комерційних банках ціна - близько 400 грн. Ця ж монета на нумізматичних форумах продається зараз за ціною близько 420 грн.

До плюсів українських інвестиційних монет можна віднести високу прибутковість за умови зростання ринкових цін на золото. Є можливість зворотного продажу монети НБУ за ціною, прив’язаною до офіційного курсу банківських металів. Причому, на злитки та пам’ятні монети такі гарантії не поширюються. Варто відзначити, що популярність українських інвестмонет і в тому, що вони звільнені від оподаткування, тоді як з початку року було введено ПДВ на купівлю іноземних монет. При виборі монет на подарунок або в якості інвестицій варто пам’ятати, що номінал значення не має, оскільки він не впливає на її вартість. Важливіше за все звертати увагу на вагу металу і термін вкладення.

Побалувати себе або близьких блиском золота можна за цілком доступними цінами. Вартість українських інвестиційних монет на ринку зараз становить від 100 доларів, що цілком по кишені середньостатистичному громадянину.

Альтернативою золоту можуть служити цінні папери. Казначейські папери, які реалізує Ощадбанк за ціною 500 доларів США за одиницю, гарантують своїм вкладникам прибуток у розмірі 8% при обороті у два роки. До речі, прибуток повністю звільняється від оподаткування.

Такі новорічні подарунки стануть відмінним початком веселого свята і успішного року.

27.12.2012Олег ЯНІВЕЦЬРівне-Ракурс №10 від 27.12.2012p. 
На головну сторінку