Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №586 від 17.01.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Консультація

Немає сил? Бережіть вуха

Немає сил? Бережіть вуха

Отит - це не просто запалення вуха, яке може перерости у гостре і хронічне гнійне захворювання. Якщо вчасно не почати лікування, можна навіть втратити слух. Про причини виникнення отиту і його лікування розповідає лікар-отоларинголог Валерій БАЛИНСЬКИЙ.

- Причиною запалення вуха найчастіше стає переохолодження та ускладнення після гаймориту, гострих респіраторних захворювань, фарингіт, ларингіт. Збудники отитів - патогенні бактерії, такі як стрептококи, пневмококи, гемофільні палички. Вони активізуються у слизовій оболонці носа і таким чином викликають запалення. Біль у вусі, гнійні виділення із слухового проходу, підвищена температура - все це симптоми гострого гнійного отиту, тобто запалення середнього вуха.

Зазвичай захворювання починається зі стріляючого болю у вусі. Діти, які ще не навчилися говорити, плачуть, коли біль різко посилюється, і заспокоюються, коли він стихає.

Найбільш вразливі до запалення вух ті, в кого знижений імунітет, хто часто простуджується. Діти хворіють на отит частіше за дорослих. Через біль у вухах немовлята можуть відмовлятися від їжі, покинути годування груддю, адже їм боляче смоктати.

Несвоєчасне лікування загрожує виникненням небезпечних хвороб

У людини, хворої на отит, підвищується температура. Через один-три дні з вуха виділяється гній. Зазвичай при цьому стан хворого поліпшується, температура знижується, біль трохи стихає або зникає повністю. Вихід гною пов’язаний із проривом його через барабанну перетинку вуха. Лікарі називають це сприятливим розвитком процесу, після проведеного лікування утворений отвір у перетинці заростає, і слух не страждає. Іноді гній не знаходить виходу. У такому разі інфекція може поширитися у порожнину черепа. Це призводить до розвитку менінгіту або абсцесу мозку. Тому за появи перших симптомів отиту необхідно звернутися до лікаря-отоларинголога (ЛОР-лікаря), щоб вчасно почати лікування, яке призначається залежно від ступеню захворювання.

Іноді не рекомендується призначати препарати, у складі яких міститься спирт, хоча вони можуть бути на травах. У такому разі призначають антибіотики та інші препарати без спирту.

Особливо ретельно лікар радить обирати метод лікування отиту в дітей.

Для здоров’я вух корисні лимони й волоські горіхи.

Необхідно проводити профілактику виникнення отиту. Для цього слід підвищувати імунітет організму й загартовувати його. Треба споживати більше фруктів, особливо яблук і лимонів. Корисно їсти волоські горіхи. Бажано періодично підживлювати організм вітамінами, які можна придбати в аптеці. Але варто попередньо проконсультуватися з лікарем, щоб уникнути передозування.

Профілактика отиту: своєчасне попередження та лікування респіраторних захворювань, підвищення імунітету і загартовування організму. Слід уникати переохолоджень організму, зокрема, голови. Не рекомендується ходити у холодну пору без головного убору, це може стати причиною запалення вуха.

Вилікувати отит удома допоможе соняшникова олія і лимонний сік

Можна скористатися методами народної медицини для лікування отиту, але при виборі способу обов’язково слід проконсультуватися з лікарем.

Різкий, стріляючий біль, наприклад, допоможе зняти звичайна соняшникова олія. Змочену теплою олією вату на деякий час вкласти у зовнішній прохід вуха. Можна заварити чайну ложку квітів ромашки аптечної у склянці окропу і промивати цим розчином вуха декілька разів на день.

Допомагає закапування лимонного соку. По дві-шість крапель соку два-три рази на день.

Корисно промивати вушні раковини теплим молоком, відваром квітів бузини.

Один зі старих українських рецептів лікування отиту: в 1/2 склянки теплої води розчинити по чайній ложці соку м’яти і меду. Закапувати декілька разів на день.

Вухо заболіти може на відпочинку на водоймах

Особливий сплеск скарг на болі у вусі буває улітку. Це спричинено забрудненою морською чи річковою водою, яка потрапляє у вуха під час купання у водоймах. Скупавшись, люди зазвичай сідають у машину з відкритим вікном. У вухо надуває вітром, організм переохолоджується. А ще часто влітку громадяни не зважають на простуду, а це загрожує виникненню такого захворювання, як отит.

Симптоми виникнення отиту - відчуття шуму у вухах, різкий і гострий біль, закладення, запаморочення, зниження слуху, підвищення температури.

17.01.2013Надія КУЧЕР



Рівне-Ракурс №10 від 17.01.2013p. 
На головну сторінку