Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №588 від 31.01.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Консультація

Контролюйте судові рішення

Виграти справу в суді - це лише частина шляху до успішного захисту людиною своїх прав. Після цього ще треба, аби судове рішення було виконане. А, як показує практика, в Україні нерідко рішення судів з різних причин не виконуються.

Тому кожному, хто успішно виграв справу в суді та звернувся у встановленому порядку до органу Державної виконавчої служби (ДВС), щоб його посадові особи забезпечили виконання судового рішення, варто знати, як після цього самостійно проконтролювати дії держвиконавців і як їх, за потреби, оскаржувати. Детальніше про це розповідає юрист РОГО “Комітет виборців України” В’ячеслав ГОРБЕНКО.

Якщо рішення суду тривалий час не виконується, постанову про його відкриття громадянину не надіслано, жодної інформації про його виконання від ДВС не надходить, то слід письмово звернутися із запитом про інформацію до начальника відповідної виконавчої служби з проханням надати офіційну письмову відповідь про те, які заходи з виконання судового рішення були проведені. Такий запит має бути розглянутий впродовж 5 днів з моменту його надходження і громадянину має бути надана письмова відповідь із запитуваною ним інформацією.

Для прикладу, виконавчі провадження щодо нарахування і виплати соцвиплат у більшості випадків державні виконавці просто закривають через відсутність фінансування з Держбюджету. Про такі дії приймається постанова, яка надсилається поштою простим листом на адресу боржника. Та часто її ніхто людині не надсилає. Тому така особа взагалі не знає про факт закриття виконавчого провадження.

Що ж тоді має робити громадянин-стягувач? У таких випадках радимо також звертатися до начальника відповідного органу ДВС із запитом про інформацію або з письмовою заявою про надання копії постанови щодо закриття виконавчого провадження. Отримавши офіційну відповідь на свій запит та постанову про закриття виконавчого провадження, громадянин може обрати два шляхи подальшого захисту порушеного права: адміністративний або судовий.

В адміністративному порядку можна подати письмову скаргу на ім’я начальника відділу Державної виконавчої служби, якому безпосередньо підпорядкований держвиконавець. У скарзі обов’язково має бути вказано: назва органу виконавчої служби, до якого подається скарга; точна назва стягувача та боржника; їх місце проживання чи перебування або місцезнаходження; назва представника, якщо скаргу подає він з посиланням на довіреність; реквізити виконавчого документа; норми законів, які порушені; виклад обставин, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги; прохання скаржника; дата та підпис. Подана скарга має бути розглянута впродовж 10 днів з моменту її отримання і про результат її розгляду повідомлено скаржника.

Судовий порядок захисту порушеного права полягає у зверненні громадянина до адміністративного суду з позовною заявою на дії або бездіяльність Державної виконавчої служби в десятиденний строк. Вказаний строк починає свій відлік не з часу винесення постанови про закриття виконавчого провадження (який може бути і річної давнини), а з моменту отримання офіційної письмової відповіді на заяву чи запит громадянина або дня фактичного отримання постанови про закриття виконавчого провадження.

31.01.2013



Рівне-Ракурс №10 від 31.01.2013p. 
На головну сторінку