Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №588 від 31.01.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Перевіримо на собі

Починаємо ЖИТИ

Починаємо ЖИТИ

Багато курців можуть заперечити, що, мовляв, ось мій дід викурював 40 цигарок у день і прожив до 95 років. Ми можемо тільки порадіти хорошій спадковості вашого діда. А також зауважимо, що якби не палив, прожив би 110 років.

Інші курці, з виглядом філософа затягуючись сигаретою, можуть поскаржитися на непередбачуваність буття. Мовляв, хто знає, може я завтра потраплю під трамвай або машину? І буде дуже прикро, якщо при цьому я не триматиму в роті сигарету. Тому ми наведемо дані статистики, які свідчать, що куріння є набагато небезпечнішим злом у порівнянні з подіями такого роду. Навіть у тих країнах, де мало й слабко реєструються дорожньо-транспортні пригоди, куріння є більш небезпечним для здоров’я. У такій країні, як Сполучене Королівство, куріння вдесятеро небезпечніше, ніж дорожньо-транспортні пригоди.

Крім того, ми радили б також подумати курцям про оточуючих людей. Про ваших дітей. Адже викурюючи цигарку, ви змушуєте їх пасивно палити, що ще більш шкідливо! Чомусь такі люди нарікають на погану екологію, купують своїм дітям і собі вітаміни, намагаються більше з’їсти свіжих овочів і фруктів, стежать за якістю води, намагаються у відпустці добре відпочити, навіть оздоровитися, але при цьому продовжують палити, зводячи нанівець усі зусилля як з підтримки свого здоров’я, так і здоров’я своїх близьких! Парадокс, чи не так?

Багато курців відкладають відмову від куріння на більш пізній термін, вважаючи, що їх організму вже завдано невиправної шкоди і тому кидати палити вже просто безглуздо. Це не так. Шкода, заподіяна організму курінням, посилюється з кожною новою викуреної сигаретою. Чим раніше людина почала палити, тим більшому ризику піддаватиметься згодом. І, чим швидше людина кине курити, тим відповідно, кращий буде ефект.

Відмова від куріння справді необхідна. Якщо люди встигають кинути палити до розвитку у них раку, серйозних ускладнень з боку серця або хвороби легенів, то їм в основному вдається уникнути ризику передчасної смерті.

Відмова від куріння одразу ж позитивно позначається на самопочутті людини. Ризик розвитку серйозних хвороб починає знижуватися, дихання поліпшується дуже швидко, людина стає менш схильною до нападів кашлю і розвитку інфекцій. Крім того, безпосередньо від тіла (і одягу) буде більш приємний запах. Отже, причин кинути курити чи не починати - безліч.

Що ж робити, якщо ви вирішили кинути курити?

Одні урочисто викурюють “останню цигарку”, не забуваючи оповістити про це всіх своїх друзів і знайомих, а потім, протримавшись аж два дні, починають знову, спочатку таємно, а потім у відкриту курити.

Інші кидають поступово, переходячи на більш легкі сигарети. І в результаті продовжують курити.

Треті, звернувшись до рефлексотерапевта, витерпівши один або декілька сеансів голковколювання, тут же вирішують перевірити, чи зможуть вони закурити... І продовжують курити. Четверті читають різні брошурки зарубіжних авторів щодо тисячі й одного способу, як кинути курити, а потім цілеспрямовано скачуть від одного способу до іншого... І продовжують курити.

Так що ж, кинути палити неможливо?

Далі буде

31.01.2013



Рівне-Ракурс №10 від 31.01.2013p. 
На головну сторінку