Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №590 від 14.02.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Метеозалежність

Порятунок від примх погоди

Порятунок від примх погоди

Зміна погоди впливає на наше самопочуття. Цей факт підтверджують навіть науковці, хоча до кінця не можуть пояснити механізм його дії.

Що робити метеозалежним людям, щоб полегшити своє самопочуття в період мінливої погоди?

Атмосферний тиск

Щоб ми почувалися добре, атмосферний тиск повинен бути рівно 750 мм ртутного стовпчика. Відхилення хоча б на 10 мм у той чи інший бік відразу викликає у більшості з нас дискомфорт.

При пониженні атмосферного тиску вологість повітря підвищується. Можливі опади, збільшення температури повітря. Першими на цю ситуацію реагують гіпотоніки, які страждають захворюваннями серцево-судинної системи та органів дихання. Недомагання супроводжується слабкістю та задишкою.

Реагують і ті, хто має підвищений внутрішньочерепний тиск: головний біль їм забезпечений. Загострюються шлунково-кишкові захворювання (гастрит, коліт, виразкова хвороба та ін.).

Порада. Намагайтеся висипатися; нормалізуйте свій артеріальний тиск. Пийте більше рідини. Зранку приймайте контрастний душ або хоча б контрастне обливання ніг до колін.

При підвищенні атмосферного тиску різких перепадів вологи і температур не виникає, погода тримається ясна. Однак погано почуватися починають гіпертоніки, асматики і алергіки, організм стає більш вразливим для різних інфекцій.

Порада. Зранку приймайте душ, завершивши процедуру контрастним обливанням, зробіть зарядку. На сніданок їжте продукти, які містять калій (сир, ізюм, курага, банани); тримайте під рукою лікарські препарати, які вам призначає лікар і не плануйте в ці дні важливі справи.

Вологість повітря

При низькій вологості (30-40%) повітря стає сухим і діє подразливо на слизову оболонку носа. Це може викликати дискомфорт у алергіків та астматиків.

Порада. Робіть промивання носа слабосоленим розчином або зволожуйте слизову спеціальними назальними спреями, які містять ізотонічний розчин. Це допомагає зняти набряки і сприяє покращенню дихання.

При високій вологості (до 70-90%) випадає багато опадів. Така погода негативно впливає на людей із захворюваннями дихальних шляхів, підвищується ризик переохолодження та ГРВІ, а також загострення хронічних захворювань нирок, суглобів та придатків.

Порада. Якомога менше перебувайте на вулиці, одягайтеся по погоді, приймайте вітаміни.

Температурні перепади

Найбільш комфортна для людини температура навколишнього середовища - +180С. Різкі перепади температур змінюють вміст кисню в атмосферному повітрі (при зниженні температури його стає більше, а при підвищенні, навпаки, менше).

При високих температурах страждають люди з серцево-судинними захворюваннями і хворобами органів дихання. При низьких - гіпертоніки, астматики, люди з захворюваннями травного тракту та сечокам’яної хвороби. Якщо в людини були переломи, у травмованих місцях відчутний біль.

При різкому коливанні температури на 10 і більше градусів протягом доби в організмі людини виробляється велика кількість гістаміну, який може дати поштовх до розвитку алергічних реакцій навіть у здорових людей.

Порада. Перед різким похолоданням не зловживайте продуктами, які можуть викликати алергію (цитрусові, шоколад та ін.), пийте більше води - це допоможе зберегти здоровими серце, судини та нирки.

Магнітні бурі

Дія магнітних бур на організм призводить до збою в роботі гіпофіза, від якого залежать обмін речовин і адаптація організму до несприятливих умов навколишнього середовища. У результаті виникають серйозні проблеми зі здоров’ям - неврози, синдром хронічної втоми, порушення гормонального фону. Саме в дні магнітних бур виникає найбільше гіпертонічних кризів, інфарктів та інсультів.

Порада. Напередодні несприятливого дня важливо добре виспатися. Вранці замініть чашку кави чи чаю відваром шипшини. Виключте жирну і жарену їжу, гострі приправи та алкоголь. За необхідності прийміть заспокійливі препарати, уменшіть фізичну активність, уникайте напруженої розумової роботи.

14.02.2013Галина КАШПЕР



Рівне-Ракурс №10 від 14.02.2013p. 
На головну сторінку