Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №590 від 14.02.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Перевіримо на собі

Починаємо ЖИТИ

Починаємо ЖИТИ

Якщо ви однозначно вирішили покинути курити, то зовсім не обов’язково влаштовувати з цього шоу з похованням останньої пачки, обдзвонювати перед цим десяток друзів або замовляти розкішний обід у ресторані. Просто прокиньтеся іншою людиною, геть “забувши” про сигарету. І живіть, як жили. Тільки тепер без тютюну.

Не забувайте, після відмови від куріння ви можете почати повніти. Це зовсім не сигнал, що потрібно знову палити. Просто організм переходить у попередній режим роботи. Отрута більше не надходить, організм повертається до нормальної роботи. Просто перечекайте якийсь час. Можливо, вага сама потім знизиться і стабілізується. Якщо ж цього не відбудеться, вам потрібно виробити дієту, переглянути своє харчування, збільшити фізичну активність. І навіть не згадуйте про сигарету! У цій ситуації ви не “людина, що покинула палити”. Ви вже кинули. Ви “людина з трохи надмірною масою тіла”. Звідси боріться з цим так, як борються інші люди, намагаючись схуднути. Способів тут також безліч. І якщо ви змогли кинути палити, то повернути свою колишню вагу за бажання ви зможете і поготів! Адже це для вас набагато легше, ніж покинути курити! Ви - сильна людина! Чи не так?

Часте бажання закурити виникає по асоціації. Наприклад, якщо людина звикла копати город із сигаретою в роті, то вартує їй взяти в руки лопату, як вона відразу закурює. Це характер паління по типу “стимуляція”. Якщо у вас такий тип паління, то вам належить навчитися відволікати себе. Найкраще - за допомогою фізичних навантажень. Спробуйте з першого дня, коли ви вирішили покинути курити, кожних 30-40 хвилин своїх занять або роботи переривати 10-хвилинною навантажувальною паузою: зробіть невелику розминку, 20-30 присідань, позаймайтеся на тренажері, відіжміться від підлоги, підтягніться на турніку і т.д. Фізичне навантаження гарантовано “стирає” з пам’яті запах тютюнового диму і на годину-півтори полегшує стан.

В основі паління лежить помилкове відчуття розслаблення і відпочинку після викуреної сигарети. Погасити в собі бажання знову закурити такому курцеві теж нескладно. Треба тільки знайти такий вид занять (книга, музика, малювання, наприклад), віддаючись якому, ви би почувалися, як на відпочинку.

Якщо ваш тип паління - “підтримка”, то кращим засобом рятування від бажання закурити буде, ніби замісна терапія: наприклад, поставте на місце, де зазвичай стояла попільниця, коробці з льодяниками. У кишені носіть не пачку сигарет, а жувальну гумку. Виникаюче бажання закурити ви можете легко нейтралізувати ковтком, сподіваюся, соку. Якщо у вас завжди буде із собою що-небудь “закинути до рота”, щоб перебити смак тютюну, що довго зберігається у свідомості, з цією шкідливою звичкою ви впораєтеся без напруження.

Важливо в період відвикання не перевіряти себе на “стійкість”. Запам’ятайте: потяг до тютюну іде в підсвідомість і завжди готовий “вирватися” назовні і знову опанувати вашу свідомість.

“Спрага” як тип паління свідчить про досить складні механізми тютюнової залежності, що сформувалися в організмі. Тому, якщо ви хочете самостійно спробувати кинути курити, не вдаючись до медичної допомоги, виконайте декілька умов. Насамперед, обміркуйте гарненько, чому паління стало для вас неприйнятним. Наприклад, ви стали задихатися, або виявилася алергійна реакція на тютюновий дим у вашої дружини чи дитини.

Отже, мотив відмови від паління визначений. Тепер переходимо до призначення дати припинення. Можна прилаштувати її до дня народження або початку відпустки. Є люди, що курять тільки на роботі, а вдома, у тиші і спокої, їх до сигарети не тягне. Тоді їм краще кидати курити в перший день відпустки або у вихідні.

Далі буде

14.02.2013



Рівне-Ракурс №10 від 14.02.2013p. 
На головну сторінку