Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №243 від 08.06.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#З перших уст

»Столичний» район потребує особливої уваги

»Столичний» район потребує особливої уваги

Новообраний голова райради Микола Свінтозельський закликає »засукати рукави»

Під час журналістських мандрів околицями Рівного ми натрапили на дивне поселення просто серед поля. Кілька вулиць - нові, “з голочки”, де котеджі, виведені, як то кажуть, за євростандартами, на багатьох ділянках розпочате будівництво, інші - не зайняті забудовниками - поки що зеленіють посівами. А привела нас сюди звичайна грунтова дорога, розім”якла від суцільних дощів. Один із забудовників розповів, що є проблеми і з водопостачанням, і магазин найближчий знаходиться аж у місті - на Ювілейному. Благо, хоч газову нитку сюди завели… Ділимося враженнями з повноважним представником районної влади - головою райради Миколою Свінтозельським (на фото).

- Мабуть, не дуже затишно почуваються новосели в такому місці. Взимку до них і не добратися, хіба що на “джипах”. А діти до школи як дійдуть?..

- Маєте рацію. Окремі землі виділялися сільськими радами під будівництво не досить продумано. Адже, перш ніж давати людям дозволи на забудову ділянок, місцева влада мала би подбати про комунікації - дороги, газо-, водопостачання. А так люди вклали шалені гроші і тепер чекають, коли і на їхню вулицю прийде свято, - розмірковує Микола Іванович. - Їх можна зрозуміти - проблема із житлом нині є дуже гострою. Найбільше звернень до органів влади стосуються саме виділення земельних ділянок під будівництво житла. І перше, чим ми займемося, - наведемо лад у цьому питанні.

- Раніше ви працювали директором Рівненського плодорозсадника, мали справу більше із рослинами. Нині ж доводиться вникати в потреби людей, чи не так?

- Головне, на мою думку, домогтися дотримання законності відносно потреб жителів району. Тим більше, що Рівненський район є “столичним”, він прилягає до обласного центру. За п’ять наступних років плануємо повністю завершити його газифікацію. Звернемо особливу увагу на дороги, які потребують неабияких вкладень. У багатьох населених пунктах це все ще звичайні “грунтівки”. У яку ж таку Європу ми зібралися?.. Найнагальніші завдання - добудувати школу в Шпанові і капітально відремонтувати - в Городищі. Між іншим, йдеться про школу, до якої ходив наш перший Президент, - вона знаходиться нині в жахливому стані. Що стосується ведення сільського господарства, то політика районної влади полягатиме в освоєнні всіх наявних земель. Адже землі у нас чи не найкращі в області, суцільні чорноземи, вони не повинні стояти незасіяні. Але тут потребує вирішення питання, пов’язане із діючими селянськими господарствами. В окремих із них господарюють по-старому, не розуміючи, що ринкова економіка вимагає відповідних підходів: нових технологій, нових сортів, відповідної племінної роботи, якщо йдеться про тваринництво. І в промисловості у нас далеко не все гаразд. Той же “Рівнесільмаш” - скільки про нього вже було сказано! - потребує інвестування, ефективних технологій. Хоча… Прикладом для інших є підприємство “Консюмерс-Скло-Зоря”, де процес виробництва рік у рік набирає обертів: незабаром, наскільки мені відомо, запустять третю піч!..

- Найперші ваші помічники - це сільські та селищні голови. Як працюється в новому складі?

- Із 25-ти голів помінялося десять. А основний склад залишився той самий, - це люди, яким громада довіряє, покладається на них. Наприклад, у селі Городок сільського голову Лесю Олексіївну Ткачук обирають уже вп’яте. А для нових людей ми вже провели кілька спільних нарад, розпочали навчання, - йдеться не тільки про голів, а й про секретарів рад. Притираємося, вникаємо в проблеми.

- Минулої п’ятниці відбулася сесія райради. Наскільки мені відомо, у вас і досі немає заступника…

- Новообрані депутати і голови місцевих рад розглянули цілий ряд нагальних питань. Зокрема, щодо ремонту дитячих ясел у селі Забороль, виділено кошти на газифікацію сіл Мартинівка, Заріцьк, Підгірці, розглянуто 16 “земельних” питань. А от під час виборів заступника голови ради консенсусу, дійсно, так і не знайшли. І попередні наради представників депутатських фракцій та груп нічого не дали. Що не партія - то свій погляд. На моє переконання, варто, врешті решт, нам усім порозумітися і від дискусій та суперечок перейти до діла. Адже наш, “столичний”, район потребує особливої уваги.

08.06.2006Розмову вела Катерина КОНЄВА



Рівне-Ракурс №10 від 08.06.2006p. 
На головну сторінку