Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №593 від 07.03.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"

Олас - якісне пальне

А що Ви скажете? Блог


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"


  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Липень 2018p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Серпень 2018p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31


#Абітурієнт-2013

Землевпорядкування - цікава та перспективна професія

Землевпорядкування - цікава та перспективна професія

Здобути її запрошує факультет землеустрою та геоінформатики Національного університету водного господарства та природокористування

В Україні професія землевпорядника завжди була у пошані. Технічний прогрес змінює крокву та мензулу на найсучасніші навігаційні прилади, але сутність професії залишається незмінною - раціональне використання найкращих у світі вітчизняних чорноземів, збереження їх для нащадків, надійний захист конституційних прав землевласників та орендарів. У контексті проведення земельної реформи на ринку праці різко зріс попит на сертифікованих інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів. Тому у студентів, які навчаються на факультеті землеустрою та геоінформатики Національного університету водного господарства та природокористування досить привабливі перспективи у плані працевлаштування після отримання диплому, вважає декан факультету, кандидат технічних наук, доцент Анатолій ЛІЩИНСЬКИЙ (на фото).

“Почесна в минулому, потрібна сьогодні, ще більш актуальна в майбутньому”

- Анатолію Георгійовичу, інженери-землевпорядники належать до найдавніших та найпочесніших спеціальностей, а в незалежній Україні вони ще й поповнили перелік найбільш рейтингових професій. Чим зумовлено зростання попиту на кадри, які готує факультет землеустрою та геоінформації?

- Справді, професія землевпорядника була почесна в минулому, потрібна сьогодні, у період кардинального реформування земельних відносин, пов’язаного зі зміною суспільного ладу, і ще більш буде актуальна в недалекому майбутньому, коли у країні буде запроваджено ринок земель сільськогосподарського призначення. Будь-яка дія із землею вимагає належного оформлення, виконання великого обсягу різних робіт, починаючи від вимірювання земельних ділянок, розробки технічної і проектної документації та відповідного правового оформлення. А це все повинні робити кваліфіковані спеціалісти, і в достатній кількості. Нагадаю також, що з 1 січня 2013 року набув чинності Закон України “Про Державний земельний кадастр”, який є однією з умов зняття мораторію на відчуження земель сільськогосподарського призначення. Регулювання земельних відносин на ринкових засадах у новому правовому полі, орієнтованому на гармонійний, збалансований, безконфліктний розвиток землекористування, вимагає якісної підготовки висококваліфікованих землевпорядників і геодезистів, які здатні ефективно використовувати сучасне обладнання, нові геоінформаційні системи та технології.

- Все це, Анатолію Георгійовичу, дуже цікаво, але потенційних студентів факультету землеустрою та геоінформатики не менш цікавить кількість бюджетних місць та оплата за навчання.

- Ліцензований обсяг (загальний прийом) на напрям підготовки “Геодезія, картографія та землеустрій” 150 місць, з них 70 - держзамовлення. Готуємо фахівців за двома спеціальностями - “Землеустрій та кадастр” і “Геоінформаційні системи і технології”. Торік, завдяки Президенту університету, народному депутату України Миколі Петровичу Сороці, значно зросли обсяги держзамовлення в цілому та на спеціальності нашого факультету зокрема - з 55-ти до 70 місць. Сподіваємось, що цьогоріч менше не буде. Тож абітурієнти повинні на це зважати, оскільки висока ймовірність отримати вищу освіту за державний кошт. А ті, хто навчатимуться за договорами, будуть утішені тим, що цьогоріч при вступі значно зменшилась оплата за навчання для всіх освітньо-кваліфікаційних рівнів (бакалавр, спеціаліст та магістр) денної, заочної та заочно-дистанційної форм навчання.

Крім того, у нас розроблені навчальні плани, орієнтовані на випускників коледжів, тобто вузів І-ІІ рівнів акредитації, що готують землевпорядників. Випускники таких закладів можуть вступати до нас навчатись на балакавраті зі скороченим терміном - два роки на денній і заочній формі. Це найкращі в Україні умови для продовження навчання випускниками вузів І-ІІ рівнів акредитації.

“Факультет почав готувати інженерів-землевпорядників ще в 1992 році”

- Чи адекватний професорсько-викладацький потенціал факультету викликам часу щодо підготовки фахівців високого класу для успішної роботи у сфері землекористування та його розвитку?

- Факультет почав готувати інженерів-землевпорядників ще в 1992 році - тоді це був факультет проектування та будівництва гідромеліоративних систем. У процесі розвитку цієї спеціальності з 1995-го по 2003 рік ми були в складі факультету екології та землевпорядкування. У 2002-му почали прийом студентів за спеціальністю “Геоінформаційні системи і технології”, що дало змогу в 2003-му створити окремий факультет. За 10 років автономного життя склалися певні корпоративні традиції, сформувалася творча команда професорів і викладачів, зміцнилася матеріальна база факультету. Одним словом, є все необхідне для якісної теоретичної та практичної підготовки висококваліфікованих спеціалістів.

Кафедру землеустрою, геодезії та геоінформатики очолює Заслужений працівник освіти України, академік Академії будівництва України, доктор технічних наук, професор Петро Гервазійович Черняга, який у 2003 році став першим деканом новоствореного факультету землеустрою та геоінформатики. На кафедрі функціонує аспірантура, створена наукова школа з прогнозування розвитку територій з врахуванням їх функціональних властивостей та впливу геодинамічних процесів, яку він очолює. Плідно займається питаннями моніторингу земель та управління земельними ресурсами доктор сільськогосподарських наук, професор Віктор Степанович Мошинський. Невдовзі на кафедрі з’явиться третій доктор наук - Олександр Юрійович Мельничук, який захистив докторську дисертацію в кінці листопада минулого року. А загалом на кафедрі працює понад 35 викладачів, з них 60 відсотків мають наукові ступені та вчені звання.

Також на факультеті чудова матеріальна база для підготовки високококваліфікованих фахівців землевпорядкування. Наприкінці 2010-го - на початку 2011 року, завдяки Держкомзему України (нині - Держземагентство України), отримали майже на мільйон гривень різного сучасного обладнання - комп’ютери разом із ліцензованим програмним забезпеченням, новітні електронні геодезичні та супутникові навігаційні прилади, електронні тахеометри тощо.

- Яка ймовірність працевлаштування випускників вашого факультету за набутим фахом?

- Досить висока - понад 90 відсотків випускників факультету землеустрою та геоінформатики влаштовуються - передовсім, на роботу в Головному управлінні Держземагенства в Рівненській області та підпорядкованих йому районних підрозділах, в органах місцевого самоврядування - сільських, селищних і міських радах, а також на підприємствах, в установах та організаціях різних форм власності. Наших випускників охоче запрошують на роботу ДП “Рівненський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою”, Регіональна філія ДП “Центр земельного кадастру” та ДП “Рівнегеокадастр” тощо.

“Наш спільний обов’язок - завжди дбати про красу української землі”

- Багато землевпорядників, аби йти в ногу в часом, бути конкурентоспроможними, вдосконалювати свої професійні навички, бажають отримати післядипломну освіту. Що може їм запропонувати рівненський “водник”?

- У 2012 році Національний університет водного господарства та природокористування підписав генеральну угоду про співпрацю з Держземагентвом України та окрему (один із семи українських вузів) угоду щодо підвищення кваліфікації сертифікованих інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів на базі Інституту післядипломної освіти НУВГП, що сприяє задоволенню все зростаючого попиту на висококваліфіковані кадри, необхідні для проведення земельної реформи. Адже всі сільгоспвиробники, які мають 100 і більше гектарів землі, зобов’язані виготовляти проекти землеустрою, що забезпечать еколого-економічне обґрунтування сівозмін та впорядкування угідь. Розробниками таких проектів можуть бути тільки юридичні особи, у складі яких повинні працювати сертифіковані спеціалісти.

- Ваші побажання колегам з нагоди Дня землевпорядника.

- Сердечно вітаю всіх землевпорядників Рівненщини з професійним святом, особливо випускників нашого факультету. Найщиріші вітання - колективу кафедри землеустрою та геоінформатики, студентам - майбутнім фахівцям землеустрою та кадастру, геоінформаційних систем і технологій. Щастя, здоров’я, оптимізму, впевненості у власних силах та нових професійних здобутків усім вам. Наш громадянський і професійний обов’язок - завжди дбати про красу української землі та збереження її родючості.

Факультет землеустрою та геоінформатики

Національного університету водного господарства та природокористування

33028, м. Рівне, вул. Мірющенка, 55-а; тел.: 23-50-84;

e-mail: faculty_geoinfom@nuwm.rv.ua

07.03.2013Спілкувався Олександр ОЛЬХОВИК


Переглядів: 2

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus
<<- Попередня статтяНаступна стаття - >>

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 873 від 09.08.2018p.
¤ 
«Верес» вистояв у Вінниці

«Верес» вистояв у Вінниці

Рівненський «Верес» у Вінниці здобув перший турнірний пункт у чемпіонаті Другої ліги, але продовжив свою без...

¤ 
Заготуйте вітаміни влітку

Заготуйте вітаміни влітку

Що може бути жаданішим у спеку, ніж прохолодний фруктовий салат або коктейль із морозива і свіжих ягід? Таке п...

¤ 
Із дітьми за кордон.

Із дітьми за кордон.

Які документи потрібні?

Їдучи у відпустку з дітьми, важливо подбати про всі дрібниці заздалегідь. Особливо, якщо ви збираєтесь перети...


Найпопулярніші 15 статей:

1. Смертельне зіткнення: один водій згорів, інший – у реанімації [874] (38)
2. У Рівному підпалили автомобіль [874] (36)
3. Плантацію конопель знищили у жителя Здолбунова [874] (33)
4. На Сарненщині понад півсотні осіб влаштували бійку [874] (32)
5. Військові постраждали у ДТП на Рівненщині [874] (32)
6. На Дубенщині внаслідок ДТП загинув молодий чоловік [874] (32)
7. У Млинові двоє підлітків обікрали крамницю [874] (31)
8. Як зробити розчин для мильних бульбашок власноруч [874] (29)
9. В «Сигналі» боролися за спортивні нагороди [874] (19)
10. Як почистити золото в домашніх умовах? [874] (18)
11. «Do like Olympians» в «Агатівці» [874] (18)
12. Учасниками спортивних заходів до Дня молоді стали понад 10 тисяч жителів області [874] (17)
13. Високі грядки прикрасять город та збільшать врожай [874] (16)
14. В Гощанський район завітало «Олімпійське літо» [874] (15)
15. Рівненські під’їзди - розсадники СНІДу, щурів і туберкульозу [342] (13)

ТОП-15 свіжого номера:

1. Солодкі гроші: (7)
2. Із дітьми за кордон. (7)
3. За спеціальне використання лісових ресурсів на Рівненщині сплачено понад 42 млн. грн. (6)
4. «Верес» вистояв у Вінниці (6)
5. Наречений Регіни Тодоренко розповів про свої почуття до співачки (5)
6. Як збільшити врожай за допомогою дешевих ліків (5)
7. Пільговики Рівненщини продовжують оздоровлюватись (5)
8. В «Хрінниках» визначили найшвидших та найсильніших (4)
9. ГРИБНИЙ СЕЗОН (4)
10. Кумовий «совєтік» (4)
11. Нервова система після сорока років потребує підтримки (4)
12. Сироватка збагатить кальцієм і почистить нирки (4)
13. Фосфор - пожива для кісток і мозку (4)
14. Володимир Кличко розійшовся з Хайден Панетьєррі (4)
15. Топ-5 найбагатших кухарів світу (4)

 Партнери 
 
Рекламная газета "Об`ява" Перший інформаційний канал Украина онлайн
Google+
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | Експорт | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Разсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2018 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(0362) 62-31-31, (098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(0362) 62-31-31, (098)0565477

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Об'ява
Pika.rv.ua
IРА Ракурс