Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №593 від 07.03.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#9 березня - День землевпорядника

Земля-годувальниця наша

Земля-годувальниця наша

Віталій ЛЮШИН: “Дбайливе використання її - суть професії інженера-землевпорядника”

Д ень землевпорядника - одне з наймолодших свят в Україні. Однак, якщо замислитись, то земля і люди, які про неї піклуються, - категорії вічні, як світ. Приємно відзначити напередодні їх професійного свята, що сьогодні землевпорядкування з його багатовіковим досвідом перебуває не на узбіччі - до цієї галузі прикута увага багатьох структур і, найперше, держави. Про те, над чим працює підприємство, виконуючи важливі завдання, окреслені земельною реформою, розповідає директор ДП “Рівненський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою” Віталій ЛЮШИН (на фото).

- Віталію Григоровичу, найщиріші вітання з молодим професійним святом - Днем землевпорядника - молодому керівнику інституту з гарним минулим і не менш прекрасним майбутнім. Які нові пріоритетні напрямки з’явилися в діяльності підприємства, яке Ви очолюєте вже три з половиною роки?

- Перш за все, це розробка проектів землеустрою, що забезпечить еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь. У законодавчому плані це питання було врегульовано ще в 2009 році. Але у зв’язку з постійним відстроченням відповідальності сільгоспвиробників за відсутність таких проектів вони не поспішали замовляти їх виготовлення. З 2013 року така відповідальність передбачена. Штрафи настільки серйозні, що вже 23 сільгосппідприємства області уклали з нами угоди на розробку проектів землеустрою. За радянських часів аналогом цієї роботи були проекти внутрішньогосподарського землеустрою. Їх мали всі сільгосппідприємства - тобто, це нормальна практика. Я вважаю, що держава вчинила правильно, відновивши її, оскільки слід постійно турбуватися про оптимальне співвідношення

культур у сівозмінах та запобігання виснаженню і втраті родючості ґрунтів.

- 1 січня 2013 року набув чинності Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності”, який, безумовно, став черговим кроком до завершення реформування земельної сфери. Ви вже відчули його позитивний вплив на розвиток землевпорядкування?

- Цей закон став правовим підґрунтям для успішного продовження масштабної роботи українських землевпорядників, яка значно активізувалася протягом останніх років. Зокрема, на Рівненщині у 2011-2012 роках за рахунок обласного, районних і сільських бюджетів було виділено значні кошти на проведення робіт щодо розмежування земель державної і комунальної власності, інвентаризації та нормативно-грошової оцінки. Торік інституту вдалося укласти угоди на виконання інвентаризаційних робіт загальною кошторисною вартістю понад один мільйон гривень. Завдяки поновленню планово-картографічного матеріалу районні підрозділи Держземагентства України та сільські землевпорядники можуть приймати правильні рішення щодо вилучення, впорядкування або оподаткування землі. Адже при проведенні інвентаризації виявляються випадки її нераціонального або нецільового використання.

Взагалі, якщо згадати не таке вже далеке минуле, то в радянські часи суцільне поновлення планово-картографічного матеріалу проходило кожні п’ять років. Нині держава за цим серйозно слідкує і, відповідно, виділяє необхідні кошти на впорядкування землі. Дбайливе використання її - суть професії інженера-землевпорядника, загалом, усієї землевпорядної служби, у тому числі сільських землевпорядників, які включені в штатний розпис сільських рад. Ми всі разом працюємо на благо громади, всіх краян. Віднині громадяни чітко знають все, що стосується їхньої землі та тієї, яку вони можуть набути.

- Традиційно напередодні професійного свята землевпорядники підбивають підсумки роботи за минулий рік. Чим порадував колектив інституту 2012-й?

- Цей рік для нашого підприємства був дуже вдалим: маємо 40-відсоткове збільшення обсягів виконаних робіт, відповідно зросла й заробітна плата. Я очолюю інститут четвертий рік. Спочатку було важко, але, завдяки ефективному менеджменту і якісній роботі фахівців, ми змогли суттєво підняти виробничі та фінансові показники, розширити коло наших замовників. Особливість роботи нашого підприємства полягає в тому, що портфель замовлень, які ми виконуємо, наполовину складається з бюджетних, а решта клієнтів - громадяни та юридичні особи, що виявили бажання співпрацювати з нами.

- З якими почуттями Ви зустрічаєте День землевпорядника?

- Передовсім, із почуттям сердечної вдячності всьому колективу інституту за добросовісну й результативну працю. Щиро дякую за порозуміння і підтримку керівництву облдержадміністрації та обласної ради. Найкращі побажання в день професійного свята Світлані Кирилівні Богатирчук-Кривко - начальнику управління Держземагентства в Рівненській області, з яким нас поєднує тісна співпраця, спрямована на господарське використання землі, підвищення її родючості та екологічний захист довкілля.

Із професійним святом Вас, колеги-землевпорядники! Нових здобутків у турботі про землю-годівницю нашу!

ДП “Рівненський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою”

33028, м. Рівне, вул. Симона Петлюри, 37; тел./факс: (0362) 22-32-82, 26-36-83; e-mail: rivne_iz@ukr.net

07.03.2013Спілкувався Олесь ДУБОВИК



Рівне-Ракурс №10 від 07.03.2013p. 
На головну сторінку