Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №594 від 14.03.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Хто б міг подумати!

Все написано на обличчі

Народна мудрість говорить: “На обличчі все написано”. Справді, за його виразом можна дізнатися, що людина відчуває і навіть про що вона думає. Це ж стосується і її фізичного стану: красива, гладка, доглянута шкіра, гарний колір обличчя - ознака краси і здоров’я. Сьогодні ми поговоримо про найпоширеніші проблеми шкіри обличчя і про способи боротьби з ними.

Прищі, вугрі

Захворювання може бути зумовлене різними причинами: гормональними зрушеннями (наприклад, проблеми зі шкірою обличчя у підлітків), хворобами шлунково-кишкового тракту, поганою екологією. Як позбутися цих косметичних вад?

Правило перше: вугри ні в якому разі не можна вичавлювати самостійно. Натискаючи на шкіру, ми позбавляємося тільки від верхньої пробки. А шкіра при цьому травмується, утворюється мікрорубець.

Правило друге: при запаленні шкіри обличчя не можна користуватися скрабами. А креми і гелі для вмивання варто підбирати разом з фахівцем.

Правило третє, найважливіше: не намагайтеся впоратися з висипом вугрів (особливо яскраво вираженим) самостійно, зверніться до дерматолога.

При постійному запаленні шкіри обличчя також рекомендується здати аналіз на демодекоз.

Розширені пори

Причина появи розширених пор - зловживання гарячою їжею і питвом, часте використання фену для сушки волосся. До групи ризику входять також ті, хто відвідує лазню, сауну і навіть любителі відмокати в гарячій ванні.

Мабуть, найбільш простий і доступний метод боротьби з цим косметичним дефектом - це контрастне вмивання. Спочатку обличчя умивають теплою водою, щоб пори розкрилися і очистилися, а потім холодною, щоб розширені пори звузити.

Зморшки

Найкраще лікування - це профілактика, тому подбати про стан шкіри обличчя варто заздалегідь. Як часто ми чули в дитинстві окрики дорослих: “Не гримасуй!”, “Не морщи лоба!”. І це дуже слушні поради. Адже першими на обличчі з’являються саме мімічні зморшки.

Лихоманка на губах

Це не що інше, як вірус герпесу, який при ослабленні імунітету пробуджується і викликає неприємні висипання на губах, підборідді, крилах носа.

За статистикою, 95% населення є носіями одного з різновидів цього вірусу. Найбільш відомі віруси простого герпесу I і II типів і герпес Зостер, викликає вітрянку в дітей і оперізуючий лишай у дорослих. Вважається, що вірус герпесу I типу вражає шкіру і слизові оболонки людини, II типу - статеві органи.

Лікується герпес за допомогою мазей на основі ациклічних нуклеозидів (наприклад, всім відомий ацикловір), інтерферону (віферон) або препаратів, що містять одночасно інтерферон і ацикловір (герпферон).

Якщо застуда турбує вас дуже часто (наприклад, перед кожною менструацією), це говорить про знижений імунітет. І вам потрібно звернутися до лікаря, який призначить комплексне лікування.

Щоб вірус знову не активізувався, слід зміцнювати імунну систему: загартовуватися, дотримуватися принципів здорового харчування, регулярно займатися спортом.

На жаль, вірус герпесу має неприємну властивість зберігатися протягом всього життя в нервових клітинах людини. Тому не вірте “фахівцям” і голосній рекламі, які обіцяють позбавити вас від герпесу раз і назавжди. Лікування спрямоване, передусім, на скорочення терміну захворювання та запобігання розвитку повторних його проявів.

Блідість, поганий колір обличчя

Причини блідості зазвичай криються в серйозних захворюваннях: анемії, спричиненій нестачею мікроелементів, порушенні роботи шлунково-кишкового тракту (гастрит, виразкова хвороба). Тому має сенс здати загальний аналіз крові і за поганих результатів звернутися до лікаря, який призначить вам курс лікування.

Тим, кого турбує землистий колір обличчя, рекомендується використовувати скраби.

Синюшний колір обличчя говорить про можливі неполадки в роботі серцево-судинної і дихальної систем. Тому, якщо ви помітили, що ваша шкіра з колись сяючої перетворилася на неприродно-синюшну, обов’язково проконсультуйтеся з фахівцем.

Алергія

Чим харчуємося? Чим дихаємо? Яку косметику використовуємо? Відповівши на ці три питання, ми можемо з’ясувати причину появи шкідливої алергії на обличчі. Якщо вона не знайдена, слід виключити зі свого харчування всі потенційно алергенні продукти, частіше прибирати квартиру і користуватися спеціальною гіпоалергенною косметикою, а ще краще - і зовсім звести макіяж до мінімуму.

Алергія - це серйозне захворювання, а не окрема проблема шкіри. Тому звертатися з приводу алергічних висипань на обличчі слід не до косметолога, а до дерматолога і алерголога. Лікувати хворобу також доведеться не тільки місцево, а в комплексі. По-перше, здати аналізи, щоб з’ясувати, що є причиною алергії. Потім спеціальне лікування, яке включає в себе алерген-специфічну імунотерапію (коли алергія лікується введенням надмалих доз алергену), прийом антигістамінних препаратів.

Насамперед, з раціону виключають найпоширеніші алергени: алкоголь, шоколад, незбиране коров’яче молоко, полуницю, цитрусові, екзотичні фрукти, рибу та інші морепродукти, копченості, консерви, горіхи, мед, спеції, обмежують каву. Крім того, слід вживати достатню кількість рідини, щоб зайві токсини не накопичувалися в організмі.

Нерідко алергія загострюється на нервовому ґрунті.

Веснянки

Це закономірна реакція організму на сонце, що виражається в посиленому виробленні пігменту меланіну. Він захищає світлу шкіру від ультрафіолетових променів. Тому назвати конопушки саме проблемою досить складно. Все залежить від вашого ставлення до них. Багатьом дівчатам дуже личать веснянки. Але якщо ви впевнені, що хочете від них позбавитися, то існують “народні” відбілюючі засоби. Огірок, лимон і кульбаба - найпопулярніші з них. Речовини, які містяться в цих рослинах, здатні окислювати пігмент ластовиння. Найпростіші рецепти - маска з огірків (свіжі очищені часточки огірків накладають на обличчя) і лимонний сік (щоденні дванадцятихвилинні маски). До речі, він підійде і для профілактики ластовиння.

Якщо в домашніх умовах позбутися веснянок не вдається, можна звернутися до косметолога. Він призначить спеціальні відбілюючі процедури і засоби, такі як хімічний пілінг, видалення веснянок лазером, рідким азотом.

І, звичайно, жінкам, схильним до появи конопушек, не слід з’являтися на сонці без капелюхів з широкими полями і сонцезахисних засобів.

Отже, ви дізналися про найпоширеніші захворювання і косметичні дефекти шкіри обличчя, методах боротьби з ними. Наостанок хочеться дати ще пораду. Одна з головних заповідей лікаря: “Не нашкодь!”. І, займаючись доглядом за обличчям, вам теж слід її дотримуватися.

14.03.2013Василина АВЕР’ЯНОВА



Рівне-Ракурс №10 від 14.03.2013p. 
На головну сторінку