Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №595 від 21.03.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс подій

Пролісків не буде, нас прибило снігом

Вся Західна Україна знову опинилася під снігом. Схоже, що негода зовсім не хоче покидати не лише Рівненщину, а й прилеглі обласні центри.

Рух транспорту був майже паралізований, на трасі “Київ-Чоп” утворилися кілометрові затори, водії опинилися у справжній сніговій пастці. Про дороги місцевого значення взагалі годі говорити, там через повільну роботу комунальних служб громадський транспорт майже не курсував. Зокрема, на вихідних робота автостанцій Рівного була ускладнена. Як повідомляють працівники автостанції “Чайка”, поїздки на Степань, Зарічне та Дубровицю були скасовані. На центральному автовокзалі розповідають, що найпроблемнішими були Дубенський та Млинівський напрямки. За словами водіїв, доїхати можна було лише до районних центрів, а от до віддалених сіл - хіба що пішки.

Так, через непрохідність автомобільних шляхів 15 березня об 11 годині до рятувальників 1-го державного пожежно-рятувального посту в смт Демидівка звернулися працівники швидкої медичної допомоги. Через негоду лікарі не могли дістатися до хворої дитини в село Золочівка, що розташоване за 15 кілометрів від райцентру.

На пожежній автоцистерні працівники Держслужби з НС оперативно доставили медиків до місця виклику. За висновками працівників швидкої, 2-річний хлопчик потребував негайної госпіталізації. У супроводі матері хворий був доставлений в району лікарню. Наразі його життю загрози немає, стан стабільний.

Загалом з підрозділів Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Рівненській області вночі з 15 на 16 березня понад 50 разів виїжджали транспортні засоби, щоб надати допомогу учасникам дорожнього руху при ускладнених погодних умовах.

На складних ділянках автотраси рятувальники відбуксирували понад 200 автомобілів. До рятувальних заходів залучалася важка інженерна та пожежно-рятувальна техніка рятувальника.

Відтак, рятувальники здійснили понад 70 виїздів. Найчастіше у снігову пастку потрапляли на автодорозі “Київ-Чоп” у Дубенському районі, а також на автошляхах Сарненського і Дубровицького районів.

Окрім того, через негоду рятувальникам довелося евакуювати понад півсотні дітей. Школярі навчальних закладів у селах Крилів, Нижній Крилів та Зелений Гай у п’ятницю після уроків не змогли дістатися домівок. Рятувальники доставили дітей до місць проживання.

Також поблизу села Варковичі Дубенського району правоохоронці в ніч з 15 на 16 березня витягли зі снігового замету рейсовий автобус, що рухався з Тернополя до Рівного. Допоки тривали рятувальні роботи, міліціонери вжили усіх можливих заходів, аби доставити пасажирів до їх помешкань якнайшвидше. Десять подорожуючих співробітники ВДАІ УМВС, почастувавши гарячим чаєм, доправили власним та попутним транспортом до місця призначення.

Рятувальні служби вздовж головних автотрас облаштовують мобільні пункти надання допомоги водіям. Так, упродовж кількох днів на території області очікується похолодання, сильні пориви вітру, хуртовини, снігові замети, ожеледь. Тож задля безпеки дорожнього руху на ділянках з великою концентрацією автомобілів та в місцях, де найбільша вірогідність утворення заторів, встановили спеціальні намети. Відтак, люди в будь-який час могли зігрітися, за потреби отримати медичну та іншу допомогу. Водночас поруч з наметами знаходиться і потужна спецтехніка, яку, зокрема, застосовуватимуть для подолання складних ділянок траси. Мобільні пункти працюватимуть до закінчення складних погодних умов.

Окрім всього вищезазначеного, жителі області залишилися без електроенергії. Через негоду 15 березня знеструмлені були 52 населених пункти області.

Енергетики кажуть, завжди знаходять причину несправності і усувають її.

У Рівному тролейбуси не виїхали

Негода не залишила без уваги і місто Рівне. Там, на вулиці Міцкевича, через сильний вітер на проїжджу частину впала ялинка. На щастя, постраждалих не було, та така пригода зупинила рух вулицею на тривалий час.

Окрім того, вперше на маршрут не виїхали тролейбуси. А все тому, що кригою повністю вкрилися проводи електропередач. Тож рогаті навіть не змогли виїхати з депо. Як розповів в.о. начальника міського управління житлово-комунального господарства Володимир ЛАПЮК, працівники тролейбусного управління за допомогою спецтехніки намагалися звільнити електродроти від льоду, та за деякий час він знову з’являвся. Аби уникнути аварійних ситуацій, тролейбуси взагалі не випустили на маршрут. Тому, щоб хоч якось згладити ситуацію, міська влада попросила перевізників виділити додаткові мікроавтобуси на маршрути, де курсували автобуси. Таким чином випустили додатково 20 маршруток, відтак 15 березня міських пасажирів обслуговувало 362 маршрутних таксі.

Не краща ситуація склалася і в сусідньому Луцьку. Там також призупинили рух тролейбусів через негоду.

Наразі проїзд місцевими автошляхами ускладнений у Демидівському, Костопільському, Млинівському, Радивилівському, Дубенському та Зарічненському районах. Туди перекинули потужну снігоочисну техніку, аби оперативно допомогти територіальним громадам, які найбільше потерпіли від негоди. Працівники служби з надзвичайних ситуацій запевнили, що на усіх дорогах області відновлять рух.

Водночас енергетики впоралися з наслідками стихії ще в суботу. Так, негода знеструмила 71 населений пункт області, а вже до вечора 16 березня аварійні бригади відновили електропостачання в усіх містах та селах.

Загалом до ліквідації наслідків стихії залучили 620 осіб та 210 одиниць спецтехніки.

Окрім цього, за повідомленням 16 березня територіальних підрозділів органів внутрішніх справ України, з початку погіршення погодних умов постраждала 131 особа, при цьому двоє померли від переохолодження.

Станом на 19 березня на Рівненщині ускладнений доїзд до 7 віддалених сіл.

Наслідки стихії ліквідовують у Демидівському, Зарічненському, Млинівському та Радивилівському районах. Там через сильні снігові замети досі складно доїхати до 7 віддалених населених пунктів. Тож, аби оперативно допомогти селянам, на цих ділянках працюють більше 30 чоловік та 15 одиниць снігоочисної техніки.

Водночас всі дороги державного значення розчищені, відтак рух головними магістралями повністю забезпечений. Також задля підтримки автошляхів у належному стані та безпеки руху по всій області працюють більше 70 робітників і 53 одиниці спецтехніки. Крім того, вздовж головних автотрас облаштували мобільні пункти надання допомоги водіям. Вони працюють цілодобово, тож люди в будь-який час можуть зігрітися, а за потреби отримати медичну та іншу допомогу.

21.03.2013Юлія ГОЛИК



Рівне-Ракурс №10 від 21.03.2013p. 
На головну сторінку