Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №596 від 29.03.2013p.
Передплатні індекси:
23429 (на 1-6 місяців)
08903 (на рік).
Тел. +38(0362) 62-31-31
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"

Олас - якісне пальне

А що Ви скажете? Блог


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"


  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Квітень 2018p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Травень 2018p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31


#Європейські пріоритети

Ефективна наука та якісна освіта

Ефективна наука та якісна освіта

Віталій СОБУЦЬКИЙ: “Основним фондам - довговічність та надійність, а інженерним кадрам - високий професіоналізм”

Основною науково-технічною проблемою сьогодення в галузі містобудування є необхідність масштабної реконструкції, технічного переоснащення і відновлення промислових будівель і споруд, а також модернізації міського житлового фонду, побудованого за масовими серіями типових проектів. Лавиноподібне зростання кількості аварій техногенно-екологічного характеру промислових та громадських будівель і споруд в Україні пов’язане із впливом таких негативних чинників, як стрімке старіння основних фондів і неефективність технічного контролю за їх експлуатаційною надійністю. У той же час, на думку керівника Науково-дослідної лабораторії експлуатаційної надійності будівель і споруд Національного університету водного господарства та природокористування (НДЛ ЕНБіС НУВГП), кандидата технічних наук, доцента Віталія СОБУЦЬКОГО (на фото), значна чисельність факторів впливу, їх нерівномірність і випадковість, відсутність цілеспрямованого моніторингу не дозволяють із задовільною точністю прогнозувати технічний стан та передбачати відмови окремих елементів і споруд в цілому. Зберегти це національне багатство - економічно обґрунтоване загальнодержавне завдання.

“70% об’єктів, збудованих навіть 10-15 років тому, слід використовувати

в особливому режимі”

- Віталію Олександровичу, які причини незадовільного технічного стану будівель і споруд?

- Побудовані 50-70 років тому елементи міської інфраструктури, сьогодні за своїм станом потенційно можуть створювати небезпечні ситуації. Більше того, результати досліджень, які були проведені в 25 областях України, показали, що 70% об’єктів міського будівництва, збудованих навіть 10-15 років тому, необхідно утримувати в особливому режимі через їх незадовільний технічний стан. На шляхах загального користування 34% мостів побудовані до 1961 року, в той час, як проектний термін їх безаварійної експлуатації не перевищує 30-40 років. З достатнім ступенем ймовірності можна стверджувати, що несучі елементи цих систем вийшли або в найближчому майбутньому вийдуть з ладу. Особливої гостроти ця проблема набуває в складних інженерно-геологічних умовах, до яких зокрема, належить майже вся територія Рівненської області.

- Безсумнівним позитивом є те, що тема захищеної Вами дисертації кандидата технічних наук - “Робота конструкцій будівель і споруд на нерівномірно деформованих основах” - здобула логічне продовження у Вашій науковій діяльності, тематиці науково-дослідних робіт і впроваджених інженерно-технічних та проектних розробках. Адже саме цим уже більше десяти років займається очолювана Вами Науково-дослідна лабораторія експлуатаційної надійності будівель і споруд.

- Ця проблема важлива, складна і багатогранна. Термінового і ґрунтовного вирішення вимагають питання інженерної діагностики, нормативного забезпечення експлуатаційної надійності елементів міської інфраструктури, перегляду і ревізії проектного потенціалу країни, спеціального моніторингу стану будівель, споруд, інженерних мереж, впровадження принципово нових підходів до проектування, геотехнічного супроводу складних і відповідальних споруд, тощо.

У світлі останніх рішень керівництва нашого університету вагомим внеском у розв’язання окресленої проблеми є, на нашу думку, підготовка висококваліфікованих інженерних кадрів, які могли б на високому технічному рівні експлуатувати й утримувати, проводити обстеження конструкцій, вміти визначати причини деформацій і пошкоджень будівель, споруд, інших елементів міської інфраструктури. Причому підготовку спеціалістів будівельних спеціальностей необхідно і доцільно проводити на базі науково-дослідних, проектно-конструкторських лабораторій і центрів університету. Тим більше, що promotion (просування) в Європу вимагає готувати їх із залученням до виконання реальних дослідних, проектних та конструкторських робіт для конкретних замовників.

В НДЛ ЕНБіС нагромаджений значний досвід, напрацьовані відповідні методики і методи відновлення експлуатаційної надійності міських будівель і споруд. Кількість і обсяг науково-дослідних і проектних робіт давно переросли у відповідну якість. Впродовж більше десяти років наша лабораторія успішно працює в напрямку удосконалення та впровадження своїх розробок.

“Висока ефективність розробок НДЛ ЕНБіС НУВГП доведена

на багатьох об’єктах”

- Наскільки адекватна ефективність розробок очолюваної Вами лабораторії викликам часу?

- Висока ефективність розробок НДЛ ЕНБіС НУВГП доведена на багатьох об’єктах. Зокрема:

У Києві: інженерно-геологічні дослідження ділянок забудови, розробка проектів закріплення ґрунтових основ будинків на вул. Московській, 30, по провулку Бехтерівському, 12Б; обстеження, визначення технічного стану виробничих будівель СТО автомобілів по вул. Туполєва; бризкального басейну з підвальним приміщенням на пл. Львівській, 8Б.

У Житомирі: розробка робочого проекту відновлення експлуатаційної надійності будинку податкової інспекції Житомирської області на пл. Перемоги; обстеження конструкцій, визначення причин пошкоджень виробничих і ремонтних цехів ВАТ “Хімволокно” по вул. Промисловій, 1/54.

У Рівному: розробка проекту реконструкції з перепрофілюванням під торгові зали фундаментно-підвальної частини будинку № 156 по вул. Соборній; розробка робочого проекту реконструкції з закріпленням ґрунтової основи та надбудовою двох поверхів торгового центру “Lion”; паспортизація виробничих будівель і споруд ВАТ “Рівнеазот”, навчальних корпусів НУВГП; комплексне обстеження, паспортизація, розробка рекомендацій з відновлення експлуатаційної надійності димових труб на території ВАТ “Волинь Цемент”; визначення причин деформацій, розробка технічного рішення з відновлення експлуатаційної надійності адміністративно-торгового комплексу на вул. Шевченка, 7.

У Луцьку: науково-технічне супроводження, розробка робочих проектів реконструкції з розширенням проїжджої частини та оптимізацією розв’язок вулиць Набережна, Конякіна, Гордіюк, Коперника, Леонтовича, Суворова, Огієнка, Героїв УПА, Гетьмана Мазепи, 8 Березня, Московської, Клима Савура; обстеження конструкцій, науково-технічне супроводження комплексу робіт по визначенню напружено-деформованого стану конструктивної системи будівлі супермаркету “Там-Там” на пр. Соборності, 43.

У Львові: розробка проектів відновлення експлуатаційної надійності пам’яток містобудування та архітектури будинку № 1 на пл. Івана Підкови (ох. №1006), будинку Промінвестбанку на вул. Гнатюка, 2 (ох. №580 М), універмагу “Роксолана” на пл. Міцкевича, 5 (ох. №187), будинку універмагу “На ринку” на пл. Ринок, 32; обстеження, визначення технічного стану, розробка проектів відновлення надійності ґрунтової основи будинків на вул. Шевській 14, 16; Театральній, 16; О. Курбаса, 6; пр. Свободи, 27.

У Червонограді: інженерно-геологічні дослідження ділянок забудови, розробка проектів відновлення експлуатаційної надійності магістральних колекторів, житлових будинків по вул. Шептицького, Стуса, 8-го Березня, пр. Грушевського, Шевченка.

В Ужгороді: обстеження будівель санаторного комплексу “Деренівська Купіль” в с. Нижнє Солотвино Ужгородського району Закарпатської області; експертиза та розробка висновків про втрату експлуатаційної надійності конструкцій міжнародного терміналу КПП “Ужгород”.

“Відновити майже повністю зруйновані організаційні структури та системи контролю і моніторингу”

- Ваше бачення шляхів підвищення експлуатаційної надійності міських будівель і споруд та запобігання аварійним і надзвичайним ситуаціям.

- Перш за все, нагальна підготовка і перепідготовка (підвищення професійного рівня!!!) інженерно-технічних кадрів служб моніторингу будівель і споруд та експлуатації будівельних об’єктів, спеціалістів з відновлення експлуатаційної надійності будівель, споруд та їх ґрунтових основ.

Крім того, право на проведення обстежень, визначення технічного стану будівель і споруд впродовж їх експлуатації, реконструкції, технічного переоснащення повинні мати тільки ті спеціалізовані організації, які мають державні ліцензії на право проведення вказаної діяльності, атестовані випробувальні лабораторії для інженерно-геологічних досліджень ґрунтів і неруйнівних методів контролю міцності будівельних конструкцій, а також штатних сертифікованих спеціалістів (експертів), які пройшли відповідну підготовку і одержали сертифікати.

На завершення розмови хочу запросити до взаємовигідної та ефективної співпраці наукових та інженерно-технічних працівників науково-дослідних і проектно-вишукувальних організацій, які займаються проблемами експлуатаційної надійності та геостійкості будівель і споруд, а також аспірантів будівельних спеціальностей, студентів та потенційних замовників продуктів нашої праці.

СОБУЦЬКИЙ Віталій Олександрович у 1981 р. закінчив будівельний факультет Українського інституту інженерів водного господарства за спеціальністю “Промислове і цивільне будівництво”. В 1992 р. захистив дисертацію кандидата технічних наук на тему: “Робота конструкцій будівель і споруд на нерівномірно деформованих основах”.

З 1995 р. працює в Національному університеті водного господарства та природокористування. У 2002 р. отримав вчене звання доцента. Один із засновників та науковий керівник Науково-дослідної лабораторії експлуатаційної надійності будівель і споруд НУВГП (з 2003 р.).

Загальний обсяг впровадження науково-дослідних, проектних та вишукувальних робіт, які виконувались під його керівництвом та за його безпосередньою участю впродовж 2008-2012 рр. (у тому числі в рамках Національної програми підготовки до Євро-2012) - більше 6 млн. грн. з економічним ефектом понад 2 млн. грн.

Автор більше 50 наукових та науково-методичних праць, у тому числі монографії “Експлуатаційна надійність міських будівель і споруд: основи теорії і практика”. Працює над докторською дисертацією “Інженерно-технологічні та конструктивні заходи для забезпечення геостійкості будівель і споруд”. Нагороджений Золотою медаллю “За високий професіоналізм”.

Віталій СОБУЦЬКИЙ: “Загалом близько 7500 підприємств України є техногенно небезпечними, кошти на ліквідацію наслідків аварій на них будуть значно більшими, ніж витрати на відновлення їх експлуатаційної надійності”

Науково-дослідна лабораторія експлуатаційної надійності будівель і споруд Національного університету водного господарства та природокористування

33028, м. Рівне, вул. Соборна, 11; тел./факс: (0362) 23-62-87;

тел. моб. (099) 23-95-777; E-mail: VA_Sobutskij@ukr.net

Свідоцтво про атестацію лабораторії № РТ-0079/2010

29.03.2013Спілкувався Олесь ДУБОВИК


Переглядів: 1

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus
<<- Попередня статтяНаступна стаття - >>

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 862 від 24.05.2018p.
¤ 
Хто цього року отримав звання найспортивнішої сім’ї Рівненщини?

Хто цього року отримав звання найспортивнішої сім’ї Рівненщини?

Все більше по Україні набирає масовості звичка займатися фізичною культурою усією сім’єю. Не є виключенням і Рівненська область, де щовесни відбувається обласний фестиваль «Мама, тато, я – спортивна с...

¤ 
Стало відомо, у скільки обійшлося весілля принца Гаррі і Меган Маркл

Стало відомо, у скільки обійшлося весілля принца Гаррі і Меган Маркл

Минулої суботи відбулося весілля принца Гаррі і Меган Маркл. З’явилася інформація про те, у скільки обійшлося весілля принца Гаррі і Меган Маркл. Як повідомляють ЗМІ, королівська сім’я витратила близь...

¤ 
Що варто знати про штамбову малину:

Що варто знати про штамбову малину:

Сорти, вирощування, обрізка, формування

Малинове дерево – термін, придуманий для позначення не певного сорту, а способу вирощування ягоди. Насправді, це звичайний кущ, що зовні нагадує дерево, особливо після опадання листя восени, також йог...

¤ 

Зрізав 3 дерева –

плати 20 тисяч гривень

Під час проведення досудового розслідування кримінального провадження за фактом незаконної порубки дерев у лісі, встановлено, що житель Здолбунівського району, діючи у порушення вимог Лісового кодексу...

¤ 
Розбійний напад у навчальному закладі

Розбійний напад у навчальному закладі

Близько о пів на п’яту ранку 17 травня, троє невідомих осіб у балаклавах проникли на територію навчального закладу села Мирогоща Дубенського району. Погрожуючи холодною зброєю, вони зв’язали охоронця ...

¤ 
Чи все добре у рівненському «будівельному королівстві»?

Чи все добре у рівненському «будівельному королівстві»?

Скандал навколо звіту заступника міського голови Рівного Віталія Германа став сенсацією на останній сесії Рівненської міської ради. Самі по собі звіти заступників міського голови є процедурою буденною...


Найпопулярніші 15 статей:

1. Розклад руху приміських та пасажирських потягів [242] (83)
2. Гірше звіра… [861] (77)
3. ЧИ ВАРТО РОБИТИ ПОКУПКИ ДО НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ? [519] (65)
4. Моє місто - найкраще [427] (63)
5. Папороть виганяє з дому чоловіків, а цибуля - негативну енергію [201] (56)
6. Розклад руху автобусів [253] (54)
7. Догляньте мене до смерті [278] (51)
8. У Рівному буде ще один дитсадок [861] (50)
9. Ветерани силових органів вимагають перерахунку пенсій [861] (50)
10. У Рівному працював оргкомітет щодо підготовки до Чемпіонату Європи зі спідвею серед юніорів [861] (49)
11. Чутка дня: Бред Пітт і Дженніфер Еністон планують дитину [861] (47)
12. Недолугий закон призведе до дестабілізації в країні [421] (47)
13. До аграрного штабу продовжують звертатися господарники Рівненщини [861] (45)
14. На ремонт і будівництво доріг області виділено майже 464 мільйонів гривень [861] (45)
15. Мінеральні речовини, без яких життя неможливе [861] (45)

ТОП-15 свіжого номера:

1. Стогін покотився яром (31)
2. Що варто знати про штамбову малину: (31)
3. Добридень, господине! (29)
4. Рівнянина підозрюють у вбивстві (28)
5. Містичні таємниці роду Радзивіллів (28)
6. Олександр Данильчук: «Проблемні питання в раді треба вирішувати до сесії» (28)
7. Забив жінку під час застілля до смерті (27)
8. Без дозволу зберігали боєприпаси (27)
9. Зелені коктейлі (27)
10. Андрій Демченко: «Моїм завданням було повернути хлопців у футбол» (27)
11. Чи все добре у рівненському «будівельному королівстві»? (27)
12. Зрізав 3 дерева – (27)
13. Хто цього року отримав звання найспортивнішої сім’ї Рівненщини? (26)
14. Позбуваємося будь-яких плям у домашніх умовах (26)
15. Молочний коктейль (26)

 Партнери 
 
Рекламная газета "Об`ява" Перший інформаційний канал Украина онлайн
Google+
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | Експорт | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Разсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2015 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(0362) 62-31-31. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(0362) 62-31-31

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Об'ява
Pika.rv.ua
IРА Ракурс