Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №602 від 09.05.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Новини

Перша гроза наробила лиха на Рівненщині

Активний атмосферний фронт, який проходив 3 травня над Рівненщиною, залишив по собі доволі неприємні сліди. Найпершими силу фронту відчули водії, які їхали ввечері трасою “Київ-Чоп” у районі села Крилів Дубенського району.

Раптово з неба почав падати град, розміром з яйце перепілки. Всі водії змушені були зупинити машини та включити аварійні сигналізації. Власники престижних іномарок, аби град не пошкодив кузови, навіть ховали машини під навісами автобусних зупинок та придорожніми деревами.

Як повідомили з Рівненської метеостанції, фронт прийшов у регіон з Тернопільської області з боку міста Кременець. Аграрії поки не мають інформації стосовно завданих ним збитків сільськогосподарським культурам.

Наразі відомо, що негода призвела до втрат вже існуючих матеріальних цінностей. Так, розряд блискавки знищив господарську будівлю розміром 5 на 8 метрів у селі Серники Зарічненського району. А в селі Стара Рафалівка Володимирецького району блискавка спричинила пожежу в дачному будинку. Згорів дах. Сам будиночок вогнеборцям вдалося врятувати.

У Рівному придумали новий спосіб поховання та догляду за могилами

Зазвичай весною тема догляду за місцями поховань набуває особливої актуальності. Нерідко люди їдуть за сотні кілометрів до могил, у яких поховані рідні, аби навести там порядок. А як бути, коли нащадки похованих перебувають на закордонних заробітках? До речі, вихідців із західних регіонів України там чимало. Можна, звичайно, заплатити гроші та найняти когось, щоб прибирав, але наскільки така людина буде добросовісно ставитися до цього - важке питання. Крім того, як бути, коли просто душа бажає побути біля могил рідних людей?

Схоже на те, що вирішення проблеми знайшли. У Рівному двоє винахідників запропонували оригінальний спосіб влаштування поховань та догляду за могилами. Як розповів кореспонденту “Рівне-Ракурсу” патентний повірений у Рівненській області Юрій Трачук, аналогів пропозиція на теренах країн колишнього СРСР ще не має.

Проект, як каже винахідник Сергій Пінчук, передбачає запровадження системи догляду за могилами за допомогою Інтернету. Тобто, учасник програми з будь-якої точки планети зможе пересвідчитися, в якому стані місце поховання його рідних, замовити прибирання, панахиду та бути віртуально присутнім на ній.

Другою частиною проекту є влаштування принципово нового методу поховання. За словами винахідника Олександра Бочка, суть нововведення полягає в тому, що померлих ховатимуть не у звичайних трунах, а в спеціальних герметично закритих боксах. На думку розробників ідеї, це дозволить поліпшити екологічний стан навколо цвинтарів - залишки тіл не потраплятимуть з талими водами у ґрунт. Крім того, реалізація задуму дасть можливість влаштування багатоярусного поховання на зразок сімейних склепів, що, у свою чергу, вирішить проблему нестачі площ кладовищ.

Винахід належним чином запатентовано. Як переконаний Юрій Трачук, він має перспективи бути реалізованим.

09.05.2013Ярослав ТАРАСЕНКО



Рівне-Ракурс №10 від 09.05.2013p. 
На головну сторінку