Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №605 від 30.05.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Футуристика

Йокосо для всіхрівнян

Йокосо для всіхрівнян

Футуристичні витвори всесвітньо відомого японського художника Йошікі Такати, якій завітав до нас з Токіо, рівняни зможуть побачити у галереї “Євро­Арт”. Окрім нього у збірній вис­тавці чотирьох художників під назвою “Йокосо”, що японською означає “ласкаво просимо”, беруть участь українці Людмила Дахова і Валерій Юхимов та німкеня ДоротеяФляйс. Експозиція складається з різних за манерою вираження робіт митців, які торкаються проблеми охорони навколишнього середовища.

Так, японський художник представляє сучасний напрямок мистецтва контемпорарі­арт і працює в техніці інсталяції. Він каже, що кожна країна, в якій він робив виставки, асоціюється в нього з певним кольором. Україну ЙошікіТаката представив виключно в чорно­білих тонах. Можливо, таке враження виник­ло в нього від теми Чорнобиля, куди митець планує завітати. В одному з своїх попередніх проектів в Японії Таката робив інсталяцію, пов’язану із проблемою вибуху атомної станції на Фукусімі. У старому японському будинку, якому 130 років, він розташував атрибути майбутнього життя ­ пляшку саке, келишки. Водночас у будинку знаходився календар у вигляді комірок, який відображав історію будівлі. Таким чином художник наголошував, що після екологічної катастрофи життя все­таки продовжується.

У Міжнародній виставці в Рівному ЙошікіТаката виставляє кілька інсталяцій під назвою “Рудимент­Індикація­Запис”. Він використовує різні матеріали. Такі як папір, парафін, текстиль, дерево, залучає в роботах технічні можливості світла й тіні. На думку митця, парафін символізує життя молоді, кохання ­ це м'який, податливий матеріал. На дачі в селі Верхів, де мешкав митець, він знайшов старі граблі, які теж стали частиною його експозиції.

Раніше роботи японського митця встигли оцінити шанувальники сучасного мистецтва Франції, Румунії, Угорщини, Польщі та інших країн. Рівне виявилося першим українським містом, яке відвідав японський митець. Деякі українські краєвиди йому навіть нагадали рідну Японію. Щодо особливостей української кухні, то Йошікі дуже сподобалося українське сало з хріном та чорним хлібом.

До нашого міста японського митця запросила рівненська художниця Людмила Дахова, яка познайомилася з художником під час міжнародних пленерів Асоціації Художників “Захід­Схід: Бостон­Токіо”, яку в свою чергу створила інша учасниця виставки німкеня ДоротеяФляйс.

Людмила Дахова ­ представниця художнього середовища Рівного, яка здобула міжнародне визнання та експонувала власні картини в різних країнах світу. Її графічні роботи стали відомі українському глядачеві ще з середини 1990­х років. Сюжети картин Людмили наповнені містичним і багатошаровим змістом, який викликає у глядача відчуття безмежності світового й космічного простору.

Завітав до Рівного колега Дахової з Києва ­ художник Валерій Юхимов, який лише нещодавно розпочав експонувати власні художні полотна. У світ мистецтва Валерія Юхимова привело майже двадцятилітнє заняття літературою. Валерій займався графікою й живописом. Як усі сучасні художники, він багато експериментує з технологією матеріалів, використовує акрил, пише на полотні, картоні, ДВП, пінопласті, полістиролі. В експозиції виставки “Йокосо” Валерій Юхимов представив сім робіт, виконаних у пленерній манері на початку травня 2013 року в селі Верхів, що на Рівненщині. Всі полотна об’єднані спільною назвою “Острови”, що символізує окрему територію творчості, на якій і зібралися митці проекту “Йокосо”, щоб ознайомити рівненського глядача з сучасними арт­течіями.

30.05.2013Олексій ПОТЯНОК



Рівне-Ракурс №10 від 30.05.2013p. 
На головну сторінку