Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №605 від 30.05.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Реконструкція

У Пересопниці відтворено штурм княжого міста

У Пересопниці відтворено штурм княжого міста

Цими вихідними в культурно­археологічному центрі “Пересопниця” проведено археологічний гранд­фестиваль “Русь­Пересопницька”. Родзинкою дійства стало відтворення фрагменту битви з литовцями, яка відбувалася в цій місцині у 13­му столітті. Тоді чужоземців тут не чекали. За легендою, у погожий день на лузі пересопницькі дівчата водили хороводи, веселилися люди й у княжому граді – святкували весілля. Раптом на полі з’явилися вершники. Як виявилося згодом – це були ворожі розвідники. Після цього підійшли й основні сили ворога та зав’язалася жорстока битва. Сил оборонців не вистачило. Чужинці увірвалися всередину граду, перетворивши все на попелище та пограбувавши майно громадян. Після чого втекли. Але не так далеко – пересопницькі війська встигли наздогнати нападників поблизу Пінська (сучасна Білорусь), перемогли їх у ратному бою і відібрали награбоване.

Фрагменти картини бою наочно можна було побачити цими вихідними в Пересоп­ниці. Серед глядачів були не лише наші мешканці, а й гості з далекого зарубіжжя. Так, ГрейсСантані, яка живе в Чікаго (США), у Пересопниці вже була не раз. Приїхала сюди й цього разу. Каже, що їй подобається музей, а також відтворення на його території сторінок історії України.

У фестивалі взяли участь реконструктори з кількох областей України та Києва. У звичайному житті вони ­ викладачі, науковці, представники інших професій. Зайняття реконструкцією для них ­ хобі.

“По­перше, це знання. По­друге, відчуття битви – азарт, який додає адреналіну. І хоча це була й постановочна битва, і билися ми не на повну силу, але ж все­таки певне відчуття є. Трапляються фестивалі, під час яких відбуваються і більш жорсткі бої. Там, відповідно, більше адреналіну і азарту”, ­ розповідає реконструктор із Києва Олександр Савенков.

Не дивлячись на те, що бої були постановочними, рівень адреналіну в крові їх учасників нерідко зашкалював, вони інколи навіть забували про обережність. При цьому глядачі затамовували подих, а потім вигуками виражали свої емоції. Ну, а реконструкторам від такого азарту було непереливки, адже від надто активних реконструкторів їм добряче діставалося на горіхи. На щастя, в битві обійшлося без кровопролиття.

Під час фестивалю учасники художньої самодіяльності продемонстрували обряди тих часів. Були проведені майстер­класи з виготовлення гончарних виробів безпосередньо за допомогою печі княжої епохи, яка встановлена на території культурно­археологічного центру “Пересопниця”.

Загалом же, як повідомив кореспонденту “Рівне­Ракурс” заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації Олексій Губанов, протягом двох років від початку створення центру в Пересопниці його відвідали понад 150 тисяч людей.

30.05.2013Ярослав ТАРАСЕНКО



Рівне-Ракурс №10 від 30.05.2013p. 
На головну сторінку