Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №605 від 30.05.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Рівне-нерівне

Рівне туристичне

Кожний хоче, щоб його оселя, дім, вулиця були найкращими, щоб його гості були вражені гостинністю та завітали знову. Рівне ­ це зелене, квітуче місто з парками, алеями та фонтанами. Будь­якийрівнянин знає, що може з родиною гарно відпочити в міському зоопарку. Мами з задоволенням гуляють із дітьми в парках Рівного, молодь відпочиває в кафе та клубах міста. Так чому ж, ми, рівняни, маючи таке привабливе місто, не хизуємось його принадами перед іноземцями.

Усім відомо, що протягом року навала автотуристів зі східної України та Києва величезними колонами вирушає на відпочинок до Карпат. Взимку ­ до Буковелю на лижні курорти, весною ­ до квітучих магнолій та долини нарцисів, влітку ­ на гарну грибну юшку в Яремче, восени ­ відвідати замки Закарпаття.

Поки не було об’їзної траси навколо Рівного, автотуристи мандрували, проїжджаючи через місто, інколи зупинялись, гуляли містом, обідали в кафе, ночували в готелях обласного центру.

А що ж зараз? Турист, який прямує зі сторони Києва, може лише здогадуватись, що Рівне ­ цікаве, сучасне та самобутнє місто. Жодного вказівника в передмісті про Рівненській зоопарк, причому, один з найкращих на теренах України. Також відсутня інформація і стосовно рівненського Краєзнавчого музею, який знаходиться в одному з наймальовничіших місць міста. Немає запрошення і до міського парку культури та відпочинку, де туристи цілком могли б гарно відпочити з малечею. Єдиний вказівник, на якому зазначені дві значущі споруди міста Рівне ­ готель “Мир” та торгівельно­розважальний центр “Манхеттен”, який знаходиться аж в центрі міста, перед перехрестям вулиць Соборної та Чорновола. Але ж центр Рівного перекрито для руху транзитного транспорту, тому ці вказівники навряд чи впадуть в око мандрівникам. Для порівняння, в’їзди до Житомира та Луцька буквально рясніють вказівниками з повідомленням основних архітектурних споруд цих обласних центрів. Чим, звичайно, приваблюють і ніби запрошують в місто.

Мало який автотурист, що проґавив виїзд на об’їзну і таки потрапив до міста, можливо, і не омине зоопарк, але, проїхавши автовокзал і діставшись до центру міста, на перехресті вулиць Соборна та Чорновола, зустріне знаки, що забороняють проїзд і єдину можливість повернути праворуч до готелю Мир та однойменного проспекту. А далі ­ як пощастить: або в довжелезну чергу на залізничному переїзді, або на вулицю Князя Володимира з не дуже мальовничими краєвидами. Звісна річ, на зворотному шляху в нього і думки не буде ще раз відвідати наше місто. Невже настільки необхідно закривати одну з найширших вулиць міста? (Тим більше, що нещодавно, в зв’язку з ремонтом мостів на вулиці Князя Володимира, був проведений експеримент з відкриттям вулиці Соборної, який не призвів до транспортного колапсу, а навпаки, дещо полегшив проїзд вулицею Степана Бандери.)

Окрім того, хотілося б задати питання: “Невже кошти, затрачені на декілька рекламних щитів чи вказівників, можна порівняти з грошима, які залишать у нашому місті гості. Окрім того, побувавши в нас, туристи залишать про Рівне лише приємні спогади і, напевно, поділяться враженнями зі своїми друзями, що, безумовно, сприятиме як іміджу обласного центру, так і залученню нових туристів…

30.05.2013Олекса ГОСТРОЗІР



Рівне-Ракурс №10 від 30.05.2013p. 
На головну сторінку