Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №610 від 04.07.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Рівне-нерівне

Пити чи не пити?

Культура вживання алкоголю ­ справа досить особиста, але коли під час масових свят центр міста перетворюється на пивний бар ­ привабливою таку ситуацію назвати складно. Вже не вперше міська влада звертається до торгівельних зак­ладів центру міста, що торгують алкоголем, з проханням 30 червня на день молоді призупинити торгівлю алкогольними напоями, оскільки заборонити продавати алкоголь вони не можуть.

Як відомо, згідно з чинним законодавством України, існують обмеження для розпивання пива і слабоалкогольних напоїв. Згідно зі статтею 178 КпАП, пиво і “слабоалкоголку” не можна пити на вулицях, у закритих спортивних спорудах, у скверах і парках, у всіх видах громадського транспорту тощо. Єдиним законодавчим актом, який дає визначення поняття “вулиця”, є Закон “Про автомобільні дороги”. Згідно з ним, вулиця ­ це автомобільна дорога, призначена для руху транспорту і пішоходів. У зв'язку з відсутністю чіткого визначення поняття “вулиця” ­ наміром про розпивання алкоголю, може стати простий факт виносу пляшки, після її придбання, з магазину на вулицю. Що тоді вважається вживанням алкогольних напоїв? Просто тримання в руці закритої пляшки пива, можливо, й не є фактом її розпивання. Але якщо пляшка відкрита, то це свідчить, як мінімум, про наміри вжити напій. Факт його вживання може бути підтверджений або спростований експертизою.

Зрозуміло, що, під час народних гулянь у нашому місті, маса людей, придбавши, приміром, пиво, захочуть пригубити його десь на вулиці чи в парку. Можливо, буднього дня людина не стане розпивати пиво в парку на лавочці, але коли в свята масово пиво вживає більшість, то й нагляду з боку правоохоронців буде недостатньо. Отже, на думку влади, простіше призупинити можливість придбання слабоалкогольних та алкогольних напоїв під час масових гулянь. Прохання до закладів, що торгують алкоголем, цілком добровільне, але мало хто з них ризикне потрапити в немилість до влади. Як правило, в такі дні на торгівлі спиртним наживаються заклади, які торгують алкоголем на розлив. Отже, якщо кафе ­ це місце, де можна вживати алкоголь, то пити в такому місці не соромно. З іншого боку, якщо людина хоче придбати пляшку пива, щоб випити її вдома, то це в святковий день стає неможливим. І така ситуація витікає з плачевного досвіду попередніх свят, коли, під час народних гулянь, центр міста перетворюється в розсадник пляшок з­під пива, а стіни будівель стають вологими від… некультурних громадян. Минаючи заборону, дехто може ховати спиртне в пакеті, вживаючи його в громадському місці. Адже перевірка вмісту пакетика, який, згідно з Конституцією, є вашою приватною власністю, потрапляє під розділ “огляд особистих речей”. Питання, що робити з порушником ­ просто попередити або оштрафувати, належить виключно до компетенції органів міліції. При цьому враховуються характер правопорушення, ступінь вини правопорушника, його майновий стан, обс­тавини, які пом'якшують і обтяжують відповідальність. Отже, нині питання “пити чи не пити” в громадських місцях під час святкового відпочинку стає риторичним…

04.07.2013Олекса ГОСТРОЗІР



Рівне-Ракурс №10 від 04.07.2013p. 
На головну сторінку