Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №611 від 11.07.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Відпочинок

Остерігайтеся “пляжних сюрпризів”

Остерігайтеся “пляжних сюрпризів”

Про те, що “сонце, повітря і вода ­ наші найкращі друзі” ми пам’ятаємо із добре відомої пісні. З приходом літа ­ це твердження набуває особливої актуальності. Тому й не дивно, що у спекотну днину нас наче магнітом тягне на береги озер та річок. Безперечно, такий відпочинок приємний і корисний, та інколи він таїть в собі невидиму небезпеку. А нехтування найелементарнішими правилами безпеки на воді та пляжах може перетворити такий релакс на великий клопіт.

Не знаючи броду - не лізь у воду

Беззаперечна народна мудрість. Звертати увагу на чистоту водойм – одне з головних правил. Трапляється, що на перший погляд річка начебто чиста, манить своєю прохолодою і глибиною. Однак, як кажуть в народі, “не знаючи броду – не лізь у воду”. Незнайомі місця можуть бути небезпечними своїми підводними таємницями, як, скажімо, сильною течією, глибокими ямами, замуленим дном. А якщо людина не вміє добре плавати, то відразу може потрапити у пастку. Часто-густо водних екстремалів підстерігає й така небезпека, як ризик підхопити небажані хвороби (гепатит А і кишкову паличку), а також користування забрудненими водоймами може спричинити виникнення водних епідемій, масового отруєння людей токсичними, канцерогенними, радіоактивними, алергенними, мутагенними речовинами.

Тому ліпше вибирати для відпочинку спеціально відведені для цього місця.

Щоб друзі не стали ворогами

Навіть зважаючи на благополучний стан на багатьох пляжах області, в тому числі Басового Кута, відпочиваючі не повинні втрачати пильність, оскільки вода, придатна для купання за мікробіологічними показниками, і відносно сприятливі умови на пляжі не гарантують стовідсоткової безпеки людського здоров’я чи навіть життя. Існує чимало чинників, які можуть перетворити довгоочікувану відпустку на неприємні спогади, перетворивши наших найліпших друзів - сонце та воду - в запеклих ворогів.

Скажімо, кому не хочеться після прохолодних водних процедур заритися у теплий пісок. Але чи варто піддаватися такій спокусі? Справа в тому, що на пляжах часто вигулюють домашніх тварин, і через такий пісок можна заразитися гельмінтами, лептоспірозом чи хламідіозом. Тому куди безпечніше засмагати на пляжному килимку, на шезлонзі, а повернувшись додому, обов’язково прийняти душ, аби змити з верхніх шарів шкіри личинки паразитів, які могли туди потрапити. А ще радять фахівці обласного центру здоров’я, відправляючись на берег річки чи ставка, не забувати, що:

• ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання та отримання сонячного удару, тому не забувайте про панами та капелюхи;

• температура води повинна бути не нижчою 17-18 градусів за Цельсієм;

• плавати можна не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3-5 хвилин;

• не можна доводити себе до переохолодження: існує ймовірність виникнення судом, припинення дихання, втрати свідомості. Краще купатися декілька разів по 15-20 хвилин. А в перервах пограти в рухливі ігри: волейбол, бадмінтон;

• не входити, не впірнати у воду після тривалого перебування на сонці: периферичні судини сильно розширені для більшої тепловіддачі, а при охолодження у воді відбувається різке рефлекторне скорочення м’язів, що спричиняє припинення дихання;

• не купатися у нетверезому стані: алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку і людина втрачає контроль над своїми вчинками.

Загалом, купатися варто, оскільки це потрібна і корисна для здоров’я процедура.

11.07.2013Ніна МІНІЧ



Рівне-Ракурс №10 від 11.07.2013p. 
На головну сторінку