Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №612 від 18.07.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Фотошкола

Нехитрі секрети від Хитрого

Нехитрі секрети від Хитрого

У всесвітній день фотографа 12 липня в стінах фотоклубу “Час” відкрилася фотовиставка вихованців фотошколи Едуарда Хитрого. 27 авторів представили на розсуд публіки фото, виконані в жанрах портрету, репортажу, макрозйомки, пейзажу, архітектури. Едуард Хитрий ­ відомий фотомитець, який має численні нагороди та звання, голова рівненської обласної спілки фотохудожників України. Та не дивлячись на зайнятість, він знаходить час, щоб передавати свій фотографічний досвід учням власної авторської фотошколи.

Едуард ХИТРИЙ:

­ Під час уроків учням не давав надто великі технічні знання, скоріше, просто ділився творчим досвідом, якого за 30 років діяльності накопичилося чимало. Хотів передати своїм учням філософське бачення фотографії. Зараз усі намагаються швидко заробити на фотографії, тому відносяться до фотосправи прагматично. А мені хотілося запалити іскорки любові до фотографії, навчити бачити незвичайне в здавалося б напрочуд звичних речах. Раніше давав окремі уроки, але згодом назріла ідея відкриття школи, адже в Україні немає закладів, де нав­чають фотографів. Причому нині фотографують майже всі ­ беруть до рук фотоапарати, планшети, телефони. Люди хочуть зробити гарні фото, але не знають як.

Тому будував програму таким чином, щоб фотографія змінила світогляд та спосіб думок людини, саме тоді в автора будуть виходити гарні, яскраві фотознімки. Дуже вдячний стилісту Ірині Раєвський, з подачі якої ця школа виникла, і з якою виникла плідна співпраця.

Стилістка, візажистка, перукар Ірина РАЄВСЬКА:

­ Для мене спілкування з досвідченим фотохудожником ­ колосальний досвід. Пам’ятаєте, в старі часи поруч із цирульнями майже завжди були фотоательє. Людина робила гарну зачіску та одразу фіксувала цей святковий момент на художньому фото. З Едуардом Хитрим познайомилася в 2011 році, під час проведення спільного міжнародного проекту, що і стало поштовом до подальшої співпраці.

Художнє фото допомагає мені побачити кінцевий результат у плані створення зачіски та макіяжу. Два роки поспіль ми видаємо календарі, на яких представлені авторські зачіски, демонструємо сучасні тенденції моди. Для мене така співпраця ­ професійний крок вперед, можливість зробити щось нове, більш творче.

Голова фотоклубу “Час”, фотохудожник Сергій БУСЛЕНКО:

­ Участь у першій колективній виставці ­ для новоспечених авторів велике хвилювання. Показ надрукованих фото ­ певна сходинка для автора. Нині багато хто просто викладає фото в Інтернеті, показує друзям, але на тому все й зупиняється. Вважаю, що художнє фото має бути надрукованим та виставленим на виставці. Якраз у цьому випадку ви побачите його цільність. Технології нині зробили великий крок вперед, це дозволяє молодим авторам швидко рухатися й прогресувати, але головне тут не загубитися в “шаблонах”, знайти власний неповторний почерк. Тому хочу побажати випускникам фотошколи не зупинятися на досягнутому та в майбутньому дійти до персональної фотовиставки, адже це вже буде авторський доробок за певний період.

Вихованець фотошколи Тарас МЕЛЬНИЧУК:

­ Тривалий час займався фотографією та вважав себе досвідченим фотографом. На певному етапі в мене виникли запитання, тому почав цікавитися літературою з фотосправи. Проте лише фотошкола Хитрого дозволила мені все розкласти по поличкаx, систематизувати накопичені знання. Окрім того, навчання в школі дали ще й нові знання, розуміння нових авторських прийомів.

Так, у процесі навчання зрозумів, що світло відіграє величезну роль не лише при студійному фотографуванні, але й на відкритому. Раніше під час зйомок на вулиці зовсім не зважав на направленість денного світла. Але фотографія ­ це малюнок світлом, яке фотограф використовує так само, як художник фарбу та пензлі.

Випускниця фотошколи Алі­на КОВАЛЬЧУК:

­ Справжній майстер продовжує себе в учнях, тому дуже хочеться, щоб ми, як учні, виправдали сподівання свого наставника. Звичайно, не всі з випускників будуть фотографами, але цього й не потрібно. Головне, щоб у всіх була закладена творча іскра до справи.

У школі навчались люди різного віку. Мене особисто було важко чимось здивувати, але на всіх заняттях була доброзичлива атмосфера, й особливу роль зіграла артистичність та ерудиція Едуарда Хитрого. Я відкрила для себе багато нового не лише в фотосправі, але й в плані методики навчання. Програма фотошколи була цікава як для аматорів, так і для досвідчених фотографів, які спільно відвідували заняття.

18.07.2013Олексій ПОТЯНОК



Рівне-Ракурс №10 від 18.07.2013p. 
На головну сторінку