Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №613 від 25.07.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Віч-на-віч

Ініціатива “Третя українська республіка” набирає обертів

Ініціатива “Третя українська республіка” набирає обертів

Нашого земляка Юрія Луценка, напевно, не потрібно представляти більшості мешканців Рівненщини, адже цей політик досить відомий не лише на теренах нашого краю, а й взагалі в Україні, як політичний діяч. Проте не кожний знає про плани вихідця з Рівненщини і те, чим зараз переймається Юрій Віталійович. Виходячи з цього, кореспондент “Рівне Ракурсa” вирішив поспілкуватися з цією справді неординарною особистістю і задав відомому політику кілька запитань.

­ Звідки виникла ідея створення руху “Третя українська республіка”, чому обрали саме таку назву, і які завдання стоять перед цією організацією?

­ Ідея “Третьої Української Республіки” не моя, про неї говорять з 1993 року. Це пароль для тих, хто прагне жити в нормальній країні. На щастя, таких людей сьогодні у країні більшість.

Чому “Третя республіка”? Першою українською республікою була УНР 1918 року. Другою ­ УРСР, яка була колонізаційною для Східної та Центральної України і окупаційною для Західної України. Сьогоднішня Україна за суттю ­ перефарбована в жовто­блакитні кольори радянська формація.

Ми ж говоримо про необхідність створення фундаменту для “Третьої Української Республіки”, побудованої на пріоритеті особистого й національного достоїнства і верховенства права.

За останні три місяці я зустрівся з чималою кількістю людей, готових приєднатися до моєї ініціативи. Одразу зазначу, що особливість проекту в тому, що він залишається відкритим для активних людей, які бажають змінити не лише президента, а й саму систему. Ми не створюємо партію чи громадський рух. Наша мета ­ розробити план нової країни, створити надпартійний рух, який будуватиметься по виборчих округах. Для цього ми і відкрили сайт “Третьої республіки”, з якого будь­хто може дізнатися про наші ідеї і підходи до тих чи інших питань. Тому кожний, хто не терпимий до грабежу і брехні, той, хто не збирається виїжджати з країни і готовий боротися за свої права, може зареєструватися і отримати доступ до участі в обговоренні опублікованих матеріалів. А також отримати пропозицію попрацювати над трьома головними завданнями. Перше ­ створити на своїй ділянці трійку: агітатор, спостерігач, член комісії. Друге ­ сформувати десятку людей, які мають розмножувальну техніку і здатні поширювати на своїй ділянці агітаційний матеріал опозиції. Третє ­ створити групу з 50 осіб, готових захистити свій вибір у день голосування.

­ Чи можете вже зараз назвати команду “Третьої республіки”?

­ Так, у нашій команді як відомі на всю країну експерти, так і молоді громадські активісти. Ми говоримо про п’ять ключових меседжів програми, п’ять мікрореволюцій, які повинні повернути нам країну. І, відповідно, є п'ять груп експертів, які дискутують між собою, пропонуючи конкретні ноу­хау ­ не ідеї, а механізми змін.

Серед наших завдань ­ припинення україно­української війни і створення комфортної країни для всіх українських патріотів, незалежно від того, якою мовою вони люблять країну. Це повне перезавантаження знищеної правоохоронної та судової системи. Це подолання феодально­монопольної економіки, побудова конкурентного середовища; вирішення проблем реального самоврядування, радикального перенесення повноважень і фінансів на місця та побудови електронної держави.

­ Чи реально такі завдання виконати?

­ Ми ­ досвідчені люди і розуміємо, що нинішня влада не піде, програвши на виборах лише арифметично. Усі останні кроки влади, в тому числі і кадрові в Мін'юсті, ЦВК, Вищій раді юстиції, наявність репресивного силового холдингу прокуратури, МВС і судів свідчать про те, що демократичне волевиявлення може спрацювати лише при масовому мирному повстанні українців. Вихід з нинішньої деградації в тому, щоб люди стали не об'єктом, а суб'єктом політики. Головна помилка 2004 року в тому, що ми голосували за лідера і месію, не знаючи його плану і команди. Зараз я пропоную лідерам опозиції оголосити свою програму і команду виконавців. Я був би щасливий, якби програма, яку розробляють експерти в рамках нашої ініціативи, збіглася з пропозицією опозиційних політиків.

­ Чи розглядаєте у майбутньому варіант перетворення надпартійного руху на політичну партію?

­ До виборів 2015 року про це мови бути не може. Так, я вважаю, що країні корисно не оновлення крові, а її переливання, тобто новий рух, з якого викристалізується нова партія молодих активістів старше 30 років. Але для цього активістам потрібно пройти через жорсткі випробування найближчої президентської виборчої кампанії. І той, хто буде активнішим і діятиме командно, зможе скласти кістяк майбутньої громадської чи політичної структури.

­ Юрію Віталійовичу! А коли відбудеться презентація плану “Третя українська республіка”, обговорення якого триває на даний час у рамках круглих столів у регіонах?

­ Плануємо зробити це до річниці "помаранчевої революції". Якщо буде серйозна підтримка людей, зможемо запропонувати його лідерам опозиції, разом із тим підштовхуючи їх до створення єдиної програми змін із узгодженим лідером. А якщо вони відмовляться, я готовий запропонувати систему праймеріз, яка навесні, наступного року, зможе визначити ефективність ­ не лідерів, а їхніх програм і команд. Переконаний, що головне ­ команда. Тому кандидатам слід оголосити склад своїх команд, і вони повинні бути складені не за партійними квотами, адже саме з цього починається політична корупція. Я особисто виступаю за команду технократів.

­ Ви, як популярна і досить відома на Рівненщині людина, напевно, маєте що сказати та побажати своїм землякам?

­ Перш за все, хочу побажати людям оптимізму. Один мудрий політик, президент Ізраїлю Шимон Перес, про це сказав так: “Оптимісти і песимісти помирають однаково, але живуть по­різному”. І справді, наші сумніви ­ наші вороги, наш відчай ­ наша слабкість. Треба відновити в людей оптимізм. Якщо нам вдалося змінити владу в 2004­му, то чому не вдасться цього зробити зараз? Так, мала місце зрада вождів, помилки, в тому числі й мої, за які прошу вибачення, але чому не повторити Майдан ще й ще, скільки потрібно, щоб у своїй країні була своя правда і воля. Тому, хочу побажати людям відновлення оптимізму і віри у свої сили. Проти оптимізму діє все ­ телебачення, газети, низькі пенсії і зарплати, корупція, самодурство чиновників. Але здаватися не можна! Віра ­ це велика сила, її ніщо не може зупинити: ні гроші, ні кийки спецназу, ні легіони бюрократів. Усе це розсипається на порох, якщо є віра об’єднаних однією ідеєю людей. Тому, хочу вселити оптимізм у ваші серця і побажати всім відчуття перемоги, вірте і вона буде за нами, і все буде по­нашому!

­ Дякую Вам, Юрію Віталійовичу, за вичерпні відповіді і сподіваюсь, що це не остання наша розмова, адже, як Ви чудово розумієте, за браком часу Вам складно бувати в рідних краях часто, а ось висловлювати свої думки на сторінках нашого видання ­ це набагато простіше і доступніше для всіх бажаючих їх дізнатися. Тому не кажу вам “прощавайте”, а лише “до наступних зустрічей”.

25.07.2013Юрій РАЧКОВСЬКИЙ



Рівне-Ракурс №10 від 25.07.2013p. 
На головну сторінку