Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №614 від 01.08.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Рівненський ЕТЦ застерігає!

Атракціони: розвага чи небезпека?

Атракціони: розвага чи небезпека?

Адреналін допомагає при стресах, приносить задоволення, але береженого Бог береже

Атракціони не тільки розважають своїх відвідувачів, але й допомагають їм отримати впевненість у собі. Не так давно в Англії було проведено опитування, під час якого хотіли з’ясувати, як дитячі спогади впливають на формування особистості. Результати виявились більш ніж передбачуваними. У більшості опитаних з дитинством пов’язані приємні спогади. Причому щасливі дорослі стверджували, що найяскравіші спогади в них пов’язані не просто з сімейним відпочинком, а саме із захоплюючими атракціонами. Однак не варто забувати, що атракціони несуть у собі не тільки задоволення, а й небезпеку.

9 травня 2008 р. У Луганську через падіння каруселі “Центрифуга” пересувного “Луна­парку” загинули двоє людей, 8 ­ травмовані. Власник атракціону підробив документи (дозвіл на експлуатацію).

25 грудня 2011 р. У київському сімейно­розважальному комплексі “Тропікал парк” на атракціоні “Стрибаюча жаба” розірвався сталевий канат і впав пасажирський модуль із чотирма дітьми 4­6 років. Трьох із них доправили до Національної дитячої лікарні “Охматдит”. Власник атракціону ­ приватний підприємець ­ не мав дозволу на експлуатацію.

14 липня 2012 р. Євпаторія (АРК Крим). У парку ім. Фрунзе на території ТОВ “Поляна казок” обірвався строп атракціону “Катапульта”. 31­річний чоловік отримав травми.

29 вересня 2012 р. м. Гола Пристань (Херсонська обл.). Груповий нещасний випадок на атракціоні “Лавиця” виробницт­ва Чехії. Постраждали восьмеро осіб, четверо з них потрапили до лікарні. Аварія сталася з технічних причин (відкрутилася гайка кріплення валу механізму обертання).

9 червня 2013 р. У Чернігові під час катання на атракціоні “Гірки механізовані наземні” з довжиною шляху до 300 метрів, розташованого в Центральному парку культури та відпочинку, мешканка обласного центру отримала травму підборіддя внаслідок удару об металеву рукоятку дуги безпеки атракціону.

Батьки перед тим, як допустити своє чадо до атракціону, можуть поцікавитися, чи пройшов він технічний огляд уповноваженою організацією та чи зроблені відповідні відмітки у паспорті атракціону, що підтверджують його справний технічний стан.

Безпека атракціонів та каруселей перебуває під посиленим контролем Держгірпромнагляду. Інспекторами територіального управління Держгірпромнагляду по Рівненській області, відповідно до плану роботи, щорічно проводяться цільові перевірки готовності підприємств, суб’єктів господарської діяльності та фізичних осіб до безпечної експлуатації атракціонної техніки. Кожного року відбувається повна перевірка безпечної експлуатації усіх атракціонів міста Рівного та області працівниками ДП “Рівненський експертно­технічний центр”, під час якої визначається їх технічний стан та можливість подальшої експлуатації. В результаті чого за результатами обстеження видаються відповідні документи.

Під час обстеження перевіряється наявність і ведення технічної документації з безпечної експлуатації механічних атракціонів та питань охорони праці, технічний стан механічних атракціонів, а також умови щодо забезпечення власниками безпечної експлуатації атракціонів. При виявленні порушень експлуатація атракціонів забороняється. За порушення вимог нормативних актів з питань охорони праці працівники підприємств притягуються до адміністративної відповідальності.

Так, при обстеженні атракціону “Ромашка” у міському парку культури та відпочинку в м. Рівне технічні експерти ДП “Рівненський ЕТЦ” виявили понаднормативне зношення елементів підвісок сидінь. Адміністрацією парку, згідно пред’явлених відомостей дефектів, проведено ремонт із заміною зношених елементів.

Щоб бути безпечними, атракціони мають бути здатними сприймати:

• максимальні навантаження (маси власних конструкцій, відвідувачів і глядачів, частини, що рухаються, атракціону з відвідувачами, вітер та сніг, динамічні, вібраційні та ударні (у тому числі аварійні);

• температурні, сейсмічні та інші навантаження, а також усі можливі їхні несприятливі сполучення (навіть якщо ці комбінації навантажень малоймовірні), що виникають під час монтажу та експлуатації, без руйнування або появи неприпустимих деформацій;

• зберігати задані властивості за багаторазового монтажу, демонтажу та транспортування.

Давайте не будемо забувати про атракціони в дворах наших будинків, які не відносяться до підвищеної небезпеки. Дитячі гойдалки є однією з найважливіших споруд на будь­якому дитячому дворі. Гойдалки зав­жди приносять радість і сплеск емоцій кожного дитяти, тим самим роблячи дітей щасливіше. Навіть дорослі інколи люблять пригадати дитинство і покачатися на гойдалках. Технічний стан таких атракціонів в деякій мірі залежить від самих батьків дітей. Зайвий раз звернувши увагу на стан та конструкцію гойдалки, ми можемо зберегти здоров’я, а може, ­ і життя чиєїсь дитини. Наявність тріщин зварних швів, основного металу, деформації несучих елементів ­ недопустимі!

Завдяки адреналіну, ми стаємо швидшими і міцнішими, краще боремося із життєвими проб­лемами. Останні дослідження вчених довели, що адреналін допомагає при стресах. Але не будемо забувати, що береженого Бог береже.

ДП “Рівненський експертно-технічний центр”

33028, м. Рівне, вул. Лермонтова, 7; тел.: (0362) 26-25-37,

тел./факс: (0362) 26-58-90; e-mail: office@drop.rovno.ua

01.08.2013Олег СЕРПУТЬКО, начальник відділу вантажопідіймальних споруд, технічний експерт ДП “Рівненський ЕТЦ”



Рівне-Ракурс №10 від 01.08.2013p. 
На головну сторінку