Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №615 від 08.08.2013p.
Передплатні індекси:
23429 (на 1-6 місяців)
08903 (на рік).
Тел. +38(0362) 62-31-31
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"

А що Ви скажете? Блог


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"


  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Жовтень 2017p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Листопад 2017p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30


#11 березня - День будівельника

“Східно-Європейський будівельний альянс”:
На піку житлового будівництва

“Східно-Європейський будівельний альянс”: На піку житлового будівництва

Сергій ПОЛОЦЬКИЙ: “Державна програма “Доступне житло” є життєздатною та заслуговує на довіру українців”

Будівельна галузь ­ основа розвитку будь­якої країни. Її роль в економіці важко переоцінити, особливо у тяжкі кризові часи. Це підтверджується цікавими прикладами з історії, коли в скрутну епоху безгрошів’я та масового безробіття керівники держав давали поштовх будівництву житла, комерційних будівель та автомобільних доріг.

Українська будівельна галузь також потроху відновлюється і має амбітні плани на найближче майбутнє та більш віддалену перспективу. Так, протягом шести місяців цього року 13 регіонам вдалося наростили обсяги зданого в експлуатацію житла. Перші позиції займають Луганська, Дніпропетровська, Миколаївська та Донецька області. Приємно відзначити напередодні професійного свята будівельників, що в західному регіоні лідирує наша область. “Якщо порівняти показники шести місяців з планом року, то лише у 7 регіонах виконання склало більше 50% від річного завдання, ­ зазначив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово­комунального господарства Геннадій Темник. ­ Це Дніпропетровська, Луганська, Донецька, Миколаївська, Рівненська, Вінницька області та Автономна Республіка Крим”.

Серед багатьох будівельних фірм, що працюють у Рівному, концерн “Східно­Європейський будівельний альянс” займає особливе місце. І справа не лише в обсягах, а й у стилі роботи підприємства, яке присутнє на будівельному ринку всього чотири роки. І всі ці чотири роки його очолює господар від Бога Сергій ПОЛОЦЬКИЙ, колишній начальник Управління капітального будівництва Рівненського міськвиконкому (на фото). Про проблеми будівельної галузі та про будівництво в місті доступного житла ­ в його ексклюзивному інтерв’ю “Рівне­Ракурсу”.

“Працювати якісно й ефективно треба завжди”

- Сергію Петровичу, розкажіть коротко про себе.

- Зауважу, що будівництво - наша сімейна справа. Вся трудова біографія мого батька пов’язана з ним. Після закінчення рівненського “водника” я 12 років працював у Сибіру. Спочатку в Якутії - геодезистом в управлінні будівництва “ВілюйГЕСбуд” в Мирному, що за 500 кілометрів від Полярного кола. Далі - майстром, виконробом, начальником дільниці в управлінні “Енергопромбуд”. А будівельником безпосередньо став на спорудженні першої у світі вертикальної трубки-шахти “Інтернаціональна” для добування алмазів. Згодом працював у Мирному на зведенні заводу великопанельного домобудування, а потім там же споруджував з його продукції житлові будинки. Ще довелося працювати на будівництві Саяно-Шушенської та Зейської ГЕС, інших об’єктів Сибіру й Далекого Сходу. Коли розпався СРСР, повернувся на Батьківщину. Спробував влаштуватись у будівництві, трохи займався власним бізнесом. У 1998 році новообраний мер Рівного Вік­тор Чайка запропонував мені очолити Управління капітального будівництва міськвиконкому, яким я керував 10 років. З 2009-го - директор концерну “Східно-Європейський будівельний альянс”.

- Ви маєте багаторічний дос­від роботи будівельником у радянський період. Чи пригодився цей досвід, коли Ви стали організатором будівельного процесу в умовах ринкової економіки?

- Радянський досвід - дуже цікавий і повчальний. У ті часи, на мій погляд, більше уваги приділяли якості професійної підготовки фахівця будівельного профілю в системі вищої освіти. Після закінчення вузу він ще три роки вважався молодим спеціалістом, за ним був закріплений наставник - дос­відчений інженер або виконроб, який йому все пояснював і показував, тож через три роки людина вже могла самостійно працювати. В даний час цього немає, що негативно впливає на якість підготовки кадрів. Думаю, це стосується не тільки будівельної галузі. А до ринкових умов людина, звісно, пристосовується. Якщо є певний виробничий досвід, то процес її адаптації не такий болючий. Що соціалізм, що капіталізм - працювати якісно й ефективно треба завжди.

“Вердикт ВСУ - керівництво до дії для всіх судів”

- Зовсім нещодавно Верховний суд України ухвалив рішення, згідно з яким майнові права на недобудовану нерухомість не можуть бути передані банкам у заставу без згоди інвесторів, з якими компанії-забудовники підписали договори. Не можна цього робити й шляхом купівлі-продажу цінних паперів. Як Ви оцінюєте таке рішення ВСУ?

- Вважаю, що це дуже правильне рішення. Слід зазначити, що вердикт ВСУ - керівництво до дії для всіх судів. Якщо людина вже заплатила за житло, а його комусь передають у заставу, то це вже, м’яко кажучи, питання дієздатності забудовника. Тому слід очікувати, що надалі рішення у таких справах ухвалюватимуть у судах першої інстанції на користь інвесторів. Варто також сказати, що “Східно-Європейський будівельний альянс” не працює з кредитними ресурсами, а як генпідрядник освоює власні кошти та кошти інвесторів - причому без підвищення цін за споруджуване житло, коли навколо на будівельному ринку ціни суттєво зростають.

- Програма “Доступне житло” є однією із соціальних ініціатив Президента України і має на меті сприяти поліпшенню житлових умов та забезпеченню житлом громадян України. Які конкретні кроки робить очолюваний Вами концерн щодо виконання державної програми?

- “Східно-Європейський будівельний альянс”, як генпід­рядна будівельна організація, за рік зумів забезпечити в Рівному введення в експлуатацію 58-квартирного будинку на Черняка, 30. Також ми здали першу чергу - два під’їзди - будинку на Дворецькій, 48. Плануємо за два-три місяці здати там другу чергу. Зараз працюємо над добудовою сумнозвісного житлового комплексу “Золота підкова”, що на Соборній, 283. Упевнений, що цьогоріч нам вдасться ввести там в експлуатацію три під’їзди з п’яти. Більшу частину квартир у “Золотій підкові” будемо подавати на включення в державну програму “Доступне житло”: адже ця програма є життєздатною та заслуговує на довіру українців.

“У кого будівельні кадри кращі, той і є більш успішним”

- Які, на Вашу думку, проб­леми будівельної галузі вимагають нагального вирішення на державному рівні?

- По-перше, найбільш дош­куляє будівельній галузі нестабільне фінансування. По-друге, кадрова проблема відчувається у всіх будкомпаніях. У кого будівельні кадри кращі, той і є більш успішним. По-третє, неврегульовані правила гри на ринку. Передовсім, маю на увазі ціноутворення та якість виконання робіт. Щоправда, в цьому напрямку незабаром відбудуться давно очікувані будівельниками позитивні зрушення. З 1 січня 2014 року Міністерство регіонального розвитку, будівницт­ва та житлово-комунального господарства планує ввести в дію нові “Правила визначення вартості будівництва”. Розроб­лено новий ДСТУ, який уже пройшов розгляд у Науково-технічній раді Мінрегіону. Його впровадження забезпечить у повній мірі достовірне визначення вартості будівництва на всіх етапах його здійснення. Четвертою проблемою будівельників можна назвати виробництво будівельних матеріалів та конструкцій. Оскільки український ринок недостатньо розвинений, багато будівельних матеріалів імпортується з інших держав, що значно збільшує вартість будівництва.

- Нині в Рівному хмельницька компанія “Набережний квартал” веде активний продаж квартир у поки що не збудованому будинку за ціною 1 квадратного метра 4900 гривень. Яка вартість житла в будинках, що вводиться в експлуатацію “Східно-Європейським будівельним альянсом”?

- У нас трошки дорожче: вартість 1 квадратного метра у трикімнатній квартирі - 5300 гривень. Це пов’язано з тим, що по кожному об’єкту, який ми взялися добудувати, концерн погашає боргові зобов’язання, що виникли в попередніх інвесторів. Стосовно “Набережного кварталу”, раджу рівнянам, які хочуть придбати житло в наших конкурентів, уважно з юристами читати угоду із забудовником, а вже потім приймати відповідальне рішення.

“Держава, що не будує житла, не має шансів на розвиток”

- Чи відчуваєте напередодні професійного свята впев­неність у стабільному роз­витку житлового будівництва в Україні?

- Держава, що не будує житла, не має шансів на розвиток. Власне, шляхів тут два: або вона робить це сама, або ж створює такі умови, за яких житло вигідно зводити інвесторам. Сьогодні все, що робить уряд для розвит­ку будівельної галузі, вказує на те, що держава покладає великі надії на будівельну індустрію, яка є одним із головних індикаторів розвитку та стабільності вітчизняної економіки. Мені вже небагато залишилось до пенсії, але я вірю, що десяток багатоповерхівок ще побудую.

- Ваші побажання колегам-будівельникам і партнерам з нагоди професійного свята, яке стало народним - хто з нас не був новоселом!

- Користуючись нагодою, вітаю з Днем будівельника колектив концерну “Східно-Європейський будівельний альянс”, усіх наших партнерів, зокрема, компанію “Галспецбуд плюс”, приватні підприємства “Корадо” й “Янкор”, ВМП “Енергоконструкція”. Бажаю стабільного фінансування колегам-будівельникам, а щасливим новоселам - радощів в їхніх сім’ях та поповнення. Будуть народжуватись дітки - буде потрібне житло, будуть потрібні будівельники. Їх щоденна копітка і відповідальна праця є запорукою комфортного життя наших співвітчизників.

Сердечно дякую за порозуміння, підтримку і плідну спів­працю голові облдержадміністрації Василю Берташу та його заступнику Володимиру Новаку, депутатам Рівненської міської ради, працівникам управлінь міськвиконкому - містобудування та архітектури, капітального будівництва, земельних ресурсів, житлово-комунального гос­подарства.

Щиро зичу усім міцного здоров’я, щастя та нових здобутків на благо українського народу.

08.08.2013Спілкувався Олександр ОЛЬХОВИК


Переглядів: 1475

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus
<<- Попередня статтяНаступна стаття - >>

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 836 від 16.11.2017p.
¤ 
Як зміцнити імунітет восени:

Як зміцнити імунітет восени:

4 дієвих способи, які вам сподобаються

Можна довго жалітись на погану погоду, холод та вічні застуди. А можна зміцнити власний імунітет і тоді осінь дійсно буде вам в радість!...

¤ Особливий погляд
«Вестагротех» завзято працює на молочний ренесанс в Україні

«Вестагротех» завзято працює на молочний ренесанс в Україні

Микола КОЗАКЕВИЧ: «Настав час виходити на світові продовольчі ринки не з сировиною, а з «паляницею»

За останні роки молочна галузь України переживає не найкращі часи. Причин цьому чимало: недостатня увага з боку держави, значне підвищення цін на електроенергію та паливо, яке впливає на ціну вироблен...

¤ 
Хто з Рівненщини отримає відстрочку від армії, вирішувала призовна комісія

Хто з Рівненщини отримає відстрочку від армії, вирішувала призовна комісія

На Рівненщині триває осінній призов на строкову службу. Всього до кінця листопада військкомати повинні закликати понад 300 новобранців у віці до 27 років. Більше половини призовників служитимуть у Збр...

¤ 
«Народний фронт» до виборів-2019 готовий

«Народний фронт» до виборів-2019 готовий

«Фронтовики» провели ГУЧНИЙ з’їзд

Здавалося б, банальна історія – партія провела з’їзд. Україна бачила сотні партійних заходів за час незалежності, проте цього разу спричинився справжній політичний фурор. 11 листопада півтисячі делега...


Найпопулярніші 15 статей:

1. Розклад руху приміських та пасажирських потягів [242] (21866)
2. Розклад руху автобусів [253] (19752)
3. Моє місто - найкраще [427] (16312)
4. Яйце-райце, в чому твоя сила? [257] (11290)
5. Догляньте мене до смерті [278] (11219)
6. Скрегіт зубами посеред ночі [312] (11057)
7. Коли розпочинати садити городину [599] (10679)
8. Не я б’ю, верба б’є За тиждень - Великдень! [235] (9158)
9. Душ для всіх [432] (8284)
10. Приваблюють і відлякують привиди Тараканівського форту [419] (8234)
11. Кульова блискавка: феномен, який не розгадано [462] (7939)
12. ПАТ “Волинь- Цемент”: [505] (7824)
13. За кордон можна вивезти не більше 50 тисяч доларів! - [205] (7790)
14. Тахінна халва зміцнює кістки та зуби [390] (7720)
15. “Тартак” закликав не бути байдужими [205] (7675)

ТОП-15 свіжого номера:

1. Як зміцнити імунітет восени: (81)
2. Як пиво впливає на організм людини: (77)
3. Виростити розсаду без ґрунту (75)
4. У Рівному вперше відбувся фестиваль з доджболу (74)
5. Хто з ким «дружить» на городі (73)
6. «Ти зможеш, якщо зміг я!» знову на Рівненщині (72)
7. Рівненська дзюдоїстка отримуватиме стипендію Президента (71)
8. «Верес» U-21 – «Карпати» U-21 0:1 (70)
9. Євген Пасіч не зіграє у Запоріжжі, (70)
10. «Розминка від чемпіона» продовжує крокувати Рівненщиною (67)
11. Відомо, хто буде новою ведучою «Орла и решки» (62)
12. Померла дочка Людмили Гурченко: причина смерті (61)
13. Як лікувати ячмінь народними засобами (60)
14. Пиріжки як пух (60)
15. Чого соромиться історія: великі люди, які хворіли ганебними хворобами (59)

 Партнери 
 
Рекламная газета "Об`ява" Перший інформаційний канал Украина онлайн
Google+
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | Експорт | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Разсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2015 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(0362) 62-31-31. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(0362) 62-31-31

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Об'ява
Pika.rv.ua
IРА Ракурс