Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №618 від 29.08.2013p.
23429

#Спідвей

Черговим переможцем “Кубка Незалежності” став Якуб Ямрог

Рівненські вболівальники мотоциклетного спорту, які вже встигли скучити за спідвеєм, стали свідками безкомпромісної боротьби на гаревій доріжці рівненського “Мототреку”. Як і очікувалося, фаворитами гонки були польські гонщики, які в заключному старті і розіграли кубок.

Найбільше очок у поперед­ніх заїздах набрав Месьонц ­ 12, на один пункт відстали від нього Куцяпа, Пушаковські і Ямрог. Усі четверо впевнено здобували очки протягом всієї гонки. Проте одного очка переваги Павелу Мєсьонцу для загальної перемоги в Кубку виявилося замало. Стартувавши з першої доріжки, Павел був затиснутий одразу трьома гонщиками, і, як не намагався обійти їх по бровці, так і не зміг випередити бодай одного із них, опинившись у невтішній ролі аутсайдера після чотирьох поспіль виграних заїздів. А перемогу, досить вдало провів­ши заключний заїзд, здобув Якуб Ямрог, який стартував з четвертої доріжки і вже після першого віражу вирвався на лідируючу позицію, так і не пос­тупившись до фінішу першим місцем. Пушаковський, який постійно намагався атакувати Якуба, так і не зміг його випередити і перетнув лінію фінішу другим, а одразу за ним фінішував Куцяпа, який набрав, як і Месьонц ­ 12 очок. До речі, переможець змагань протягом гонки втратив лише один пункт, несподівано поступившись у четвертій серії заїздів (16 заїзд) земляку Давиду Лампарту. І якщо з першим і другим місцем все було зрозуміло, то доля третього місця, через однакову кількість очок у двох учасників, викликала бажання у вболівальників побачити ще один заїзд за бронзу. Але суддівська бригада чи, можливо, самі гонщики, порадившись між собою, вирішили віддати третє місце саме улюбленцю рівненських вболівальників Павелу Месьонцу, який, на відміну від Мацея Куцяпи, мав у активі 4 перемоги і одну “баранку”, а останній ­ 3 перемоги і по одному другому та третьому місцю.

Відверто нічим не вразили росіяни Лємза та Лобзенко, ще слабшими були чех та угорець, а про українців, на превеликий жаль, взагалі згадувати не доводиться. Віталій Лисак, через відсутність належної змагальної практики, не зміг показати все, на що здатний, а Андрія Кобрина, швидше за все, підвела техніка. Після здобутого очка в першому старті, Андрій наїхав на стрічку, а згодом, зійшовши в третій серії, більше на доріжці не з’являвся. А щодо молодого Кравчука, то йому, напевно, ще рано боротися з гонщиками такого рівня, але і єдине очко, здобуте ним у заключній серії, теж, хоча і невеличкий, а все ж позитив, який, сподіваємось, у майбутньому додасть хлопцеві сил і натхнення в прагненні до зростання майстерності.

Результати змагань: 1. Якуб Ямрог (Польща) ­ 14 пунктів (3 3 3 2 3), 2. Маріуш Пушаковські (Польща) ­ 13 (3 2 3 3 2), Павел Месьонц (Польща) ­ 12+ (3 3 3 3 0), 4. Мацей Куцяпа (Польща) ­ 12 (3 3 3 2 1), 5­6. Станіслав Бужа (Польща) ­ 11 (1 2 2 3 3) і Давид Лампарт (Польща) ­ 11 (1 3 2 3 2), 7­8. Томаш Ремпала (Польща) ­ 8 (2 1 2 сх 3) і Дмитро Лємза (Росія) ­ 8 (2 2 1 2 1), 9. Максим Лобзенко (Росія) ­ 7 (2 1 сх 1 3), 10. Денис Носов (Росія) ­ 6 (2 2 1 0 1), 11­12. Давид Стахира (Польща) ­ 5 (сх 1 1 1 2) і Ондрєй Смєтана (Чехія) ­ 5 (0 0 2 1 2), 13. Роланд Бенко (Угорщина) ­ 4 (1 0 1 2 сх), 14. Віталій Лисак (Україна) ­ 2 (0 1 0 1 0), 15­16. Євгеній Кравчук (Україна) ­ 1 (0 0 0 0 1) і Андрій Кобрин (Україна) ­ 1 (1 ф сх нс нс).