Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №620 від 12.09.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Круглий стіл

Голосуванню в раді та розподілу землі - повна прозорість

Схоже на те, що в політичному плані вересень у Рівному буде спекотним. Нагадаємо, що саме у вересні планується винести на сесію Рівненської міської ради питання виділення кількох десятків земельних ділянок рівнянам, які, начебто, наближені до депутатського корпусу. Скандал, який виник влітку навколо цього питання, “прославив” Рівне на всю Україну. Далося взнаки й те, що депутати після скандальної ситуації ухвалили зміни до регламенту, відповідно до яких, як стверджують фахівці, тепер буде неможливо взнати, як голосував той чи інший народний обранець. Простіше кажучи ­ з’явилася змога втаємничити результати голосування з того ж таки земельного питання.

Відкритості в питаннях голосування та розподілі землі вимагали цього тижня учасники засідання “за круг­лим” столом, проведеним у Будинку вчених обласного центру. У ньому взяли участь депутати Рівнеради, представники громадських організацій, журналісти.

Присутній на засіданні депутат Луцької міської ради Андрій Осіпов зазначив, що подібних проблем у них немає. Навпаки, ведеться он­лайн трансляція засідань. Це, на його переконання, сприяє роботі самих депутатів, підвищує їхню відповідальність.

Депутатам Рівнеради, присутнім на засіданні, сподобалася ідея, і вони висловили бажання запровадити таку систему в Рівному. Поки ж визнано, що регламент Рівненської міської ради в частині відкритості є недос­коналим. Вирішено створити робочу групу, яка повинна напрацювати пропозиції щодо його зміни.

Стосовно скандальних земельних ділянок, то обговорення проходило не зовсім спокійно. З інформацією виступив начальник міського управління земельних ресурсів Роман Гресько. Він повідомив, що не знає, яким чином формувалася група, яка має отримати землю в районі Басового Кута. Члени групи показали з управління архітектури документи про те, що будуватися на тих землях неможливо, оскільки вони є пульпою і під землю підуть не лише фундаменти, а й палі. Але знайшовся якийсь чоловік, який ініціював проведення геологічних досліджень. Вони дали висновок, що проводити будівництво можна. Згодом сформувався кооператив.

На запитання присутніх, чи є серед членів кооперативу родичі Романа Греська, він відповів, що ми всі є великою родиною, і може виявитися навіть так, що один з депутатів Рівнеради, присутній на зібранні, теж є його далеким родичем.

Загалом же існуюча схема розподілу земельних ділянок у Рівному не задовольнила учасників засідання. Вони пропонують зробити процес максимально прозорим. Довести інформацію про вільні ділянки до кожного мешканця міста, який має бажання та можливість будуватися. Пропозиції з цього приводу до найближчого сесійного засідання учасники “круглого столу” обіцяли надати чиновникам Рівненського міськвиконкому та депутатам Рівнеради.

12.09.2013Ярослав ТАРАСЕНКО



Рівне-Ракурс №10 від 12.09.2013p. 
На головну сторінку