Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №627 від 31.10.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Сесія міськради

Депутати стають ближчими до народу

Схоже на те, що народні обранці Рівного таки дослухалися до порад тих, хто їх обирав. Мається на увазі відкритість голосування. Нагадаємо, ця тема впродовж останнього часу набула в місті особливої актуальності. “Перчинки” до неї додало те, що на одному з минулих сесійних засідань депутати, голосуючи в закритому режимі, віддали кілька десятків земельних ділянок людям, які, за чутками, є наближеними до депутатського корпусу.

Так ось, на останньому сесійному засіданні депутати вирішили продемонструвати приклад відкритості і голосували у відкритому режимі. Результати того, яку позицію займав той чи інший народний обранець із того чи іншого питання, висвітлювалися на табло. Чи будуть так голосувати депутати і на наступних сесіях – покаже час, принаймні, вони, за їх словами, налаштовані на відкритість.

До речі, збиратися тепер депутатам доведеться частіше. Цього вимагає нове земельне законодавство. Відповідно до нього, людині, яка написала заяву на землю, потрібно дати у визначений термін відповідь – або позитивну, або негативну.

На сесії було продемонстровано акт доброї волі, в результаті якого власницею земельної ділянки з числа тих ділянок, які депутати роздали начебто близьким до себе людям, може незабаром стати багатодітна мати. Як повідомив під час сесійного засідання міський голова Рівного Володимир Хомко, він не хоче, щоб були підстави стверджувати, що в числі щасливих землевласників є наближені до нього люди. Тож, за його словами, він домовився, що один з новоспечених землевласників добровільно віддасть ділянку багатодітній матері. Найближчими днями питання має обговорюватися в депутатських комісіях. Після цього воно слухатиметься на наступному пленарному засіданні Рівнеради. Яким чином міський голова вмовив чоловіка відмовитися від елітної земельки – він не уточнював.

На жаль, випадок земельної відмови був єдиним. Напередодні засідання в усіх засобах масової інформації йшлося про те, що виконуючий обов’язки керівника обласної організації ВО “Батьківщина” Микола Кучерук зобов’язав партійців­депутатів Рівнеради відкликати голоси про виділення кількох десятків скандальних земельних ділянок на вулиці Київській. Так ось, за повідомленням секретаря Рівненської міської ради Андрія Грещука, жодної заяви з цього приводу не надійшло. Це, як не парадоксально, також є елементом відкритості. У всякому разі видно, хто є хто і кому що важливіше – партія чи земелька.

На сесії прозвучала приємна інформація для працівників бюджетної сфери. Нагадаємо, останнім часом почали поширюватися чутки про те, що грошей для виплати зарплат такій категорії городян немає і до кінця року не буде. Так ось, Рівне отримає субвенцію з Держбюджету. Її сума становитиме 27 мільйонів гривен. Про це повідомив міський голова Рівного Володимир Хомко. Отримані кошти, за словами очільника Рівного, дозволять профінансувати в місті захищені статті видатків, і для цього не потрібно буде брати гроші з міської казни. Тобто перебоїв із виплатою зарплати для працівників бюджетної сфери в Рівному не повинно бути.

На сесії було ухвалене звернення Рівненської міської ради до Президента України щодо звільнення Юлії Тимошенко.

“Такий крок нині є вкрай важливим з огляду на необхідність побороти усталену думку про вибіркове правосуддя в Україні. Адже офіційні представники Європарламенту, країн ЄС, США та Канади, а також експерти, як в Україні, так і за її межами, неодноразово наголошували на тому, що порушені кримінальні справи проти Юлії Тимошенко є проявами політично вмотивованого переслідування”, ­ зазначається у зверненні.

За документ проголосували 30 депутатів, голосів “проти” не було, один депутат утримався та четверо не голосували.

Ярослав ТАРАСЕНКО

Рівняни ініціюватимуть скасування “утилізаційного збору”

Документ про скасування “утилізаційного збору” готують рівненські депутати. Ініціатором його ухвалення виступив депутат Рівненської міської ради Сергій Паладійчук.

“Справа в тому, що введення цього додаткового фінансового обтяження позбавило людей, які накопичували кошти на придбання автомобілів, зробити це через те, що в середньому вартість машини зросла на 5­6 тисяч гривень”, ­ каже Сергій Паладійчук.

Введення утилізаційного збору, на його думку, нанесло шкоду й бюджету – кількість ввезених автомобілів і митних зборів скоротилися в кілька разів.

За прогнозами Сергія Паладійчука, документ про скасування “утилізаційного збору” буде готовий через десять днів, і за два тижні він вже лежатиме на столі Прем’єр­міністра.

31.10.2013Ярослав ТАРАСЕНКО



Рівне-Ракурс №10 від 31.10.2013p. 
На головну сторінку