Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №627 від 31.10.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Точка зору

Михайло Кириллов: ми боремося за те, щоб влада працювала на народ

Михайло Кириллов: ми боремося за те, щоб влада працювала на народ

Під час нинішньої каденції Рівненська обласна рада знаходиться до певної міри “в тіні” громадсько­політичного життя області. Причин цьому є багато. І для того, щоб зрозуміти, куди рухається головний орган місцевого самоврядування Рівненщини, кореспондент “Рівне Ракурса” зустрівся із новообраним керівником фракції ВО “Батьківщина” в обласній раді Михайлом Кирилловим.

­ Михайле Михайловичу, Ви відомий в області громадський діяч. Чому Ви погодилися взяти на себе керівництво головною опозиційною фракцією в облраді?

­ Хотів би зауважити, що я протягом нинішньої каденції був керівником фракції “Фронту змін” в обласній раді, і, коли відбулося об’єднання нашої фракції з фракцією “Батьківщина”, депутати обрали мене її керівником. Сьогодні наша фракція налічує вісімнадцять депутатів, і хоча цього недостатньо для того, щоб кардинально змінити ситуацію в обласній раді, ми стараємося виправити ситуацію. Справа в тому, що останніми роками наша обласна рада фактично перетворилася в один із відділів облдержадміністрації зі всіма витікаючими звідси наслідками. Маю на увазі в першу чергу те, що ОДА, спираючись на провладну більшість, може проводити через обласну раду 99% потрібних адміністрації рішень. Це при тому, що керівництво облдержадміністрації мешканці області не обирали, і тому реального впливу на його дії виборці не мають. Таким чином склалась парадоксальна ситуація ­ депутати все більше переймаються вирішенням тих чи інших господарчих проблем, які повинна вирішувати саме виконавча влада, а найбільш кричущі проблеми області залишаються поза увагою депутатського корпусу. Всі ці роки ми, опозиційні депутати, боролися за те, щоб обласна рада впливала на діяльність адміністрації, а депутати вивчали питання, за які їм пропонують голосувати, і не просто їх обговорювали, а вносили свої пропозиції. Це природньо, адже саме задля цього нас і делегували в обласну раду виборці. Хочу сказати, що це дається нам важко, тому що, на превеликий жаль, реальну опозицію, окрім нашої об’єднаної фракції, представляють лише депутати від “Свободи”. Проте навіть наших об’єднаних зусиль не вистачає для того, щоб переломити ситуацію. Однак потрібно працювати, адже якщо ми, опозиційні депутати, не будемо нагадувати владі, що вона служить народу, а не навпаки, то чиновницьке свавілля буде і далі процвітати. Сьогодні, коли наша країна прагне приєднатися до Європейського Союзу, відношення влади до простих людей все більше наближається до рівня африканських країн. Цьому потрібно покласти край, якраз депутати місцевих рад і повинні це зробити. Справді, це важкий шлях, але його потрібно пройти. В іншому випадку наші ради різних рівнів перетворяться в такі ж “органи влади”, якими були за часів СРСР. Тобто ­ покірним зібранням державних чиновників та залежних від влади депутатів, які будуть дружно голосувати за всі рішення, які для них підготують в адміністрації. Це смерть самої ідеї самоврядування ­ тобто керівництва території обраними представниками громади.

Саме для того, щоб згуртувати опозиційних депутатів, я і прийняв пропозицію своїх колег очолити об’єднану фракцію опозиції. Ми повинні своєю роботою в комісіях та на пленарних засіданнях примусити виконавчу владу працювати краще, робити більше для простих мешканців Рівненщини. Це сьогодні для нас і є головним завданням.

Зрозуміло, що вимагає зміни і сама система влади. Фактично, облдержадміністрація сьогодні не є виконавчим органом обласної ради, яким вона повинна була б бути. І це не йде на користь самій місцевій виконавчій владі, адже вона дуже жорстко прив’язана до центральної влади. Це потрібно змінювати, але і для цього треба робота депутатів усіх рівнів, тому що без консолідованої праці з наближення влади до народу не буде в нас ні економічного зростання, ні добробуту, ні гідного життя простих громадян.

31.10.2013Володимир КОНЄВ



Рівне-Ракурс №10 від 31.10.2013p. 
На головну сторінку