Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №631 від 28.11.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Приготування соковитого шматка на власній кухні м’яса

Навіщо морочити собі голову приготуванням стейка в домашніх умовах, якщо можна піти в ресторан і досхочу поїсти м’яса, засмаженого іменитими кухарями?

Багато людей так і роблять, ідуть в ресторан і там задовольняють своє прагнення їсти м’ясо, чим демонструють свою байдужість в питаннях особистого кулінарного росту.

Нам такий варіант не підходить, набагато приємніше відчути себе в ролі професійного кухаря і потішити себе та близьких смачною стравою з м’яса.

Стейк, стейки... Здавалося б, що тут складного ­ засмажити шматок м’яса? Нічого складного, але тільки на перший погляд. Як кажуть, абсолют ­ це досконалість в деталях. Стейків це також стосується.

Традиційно стейком вважається грубий шматок м’яса, розрізаний поперек волокон і засмажений на вогні. Товщина стейка коливається від 2 до 3 см. Але бувають винятки: комусь може здатись і товщина в 2 см. завеликою, а комусь і 3 см. ­ замалою. Не забудьте тільки скорегувати відповідно до товщини стейка час смаження. Чим більша товщина стейка, тим більше потрібно часу, щоб стейк просмажився до стану medium well.

Традиційно стейк готують на решітці над відкритим вогнем. В умовах квартири такого ефекту досягнути важко а часом і зовсім не потрібно. Достатньо придбати якісну сковороду для грилю потрібного розміру, зроблену з чавуну. Дно такої сковороди має ребристу поверхню, температура рівномірно розподіляється по стінках і добре тримається сковородою. Смажити стейки на такій сковороді ­ одне задоволення. У гіпермаркетах можна натрапити на схожий посуд з алюмінієвого сплаву з тефлоновим покриттям. Не варто спокушатись на таку сковороду, краще витратити трохи свого часу на пошуки чавунного посуду для грилю, і потім довгі роки насолоджуватись процесом приготування стейків найвищого гатунку.

Отже, щоб засмажити у себе на кухні смачні стейки, потрібно:

1. Якісне м’ясо ­ м’якоть філейної частини (вирізка), полядвиця чи окорок.

2. Спеції, сіль, оливкова олія.

3. Добротні ножі та посуд.

1. Фахівці не радять робити стейки зі свіжини, тобто з м’яса щойно розібраної туші тварини, краще залишити його в холодильнику на декілька днів при низькій температурі, але вище температури замерзання. У цьому випадку м’ясо дозріє, набуде найкращих смакових якостей.

2. Щодо спецій, то це справа індивідуальна. Можна обійтись невеликою кількістю перцю і солі безпосередньо перед смаженням, якщо ж йдеться про свинний ошийок чи полядвицю, можна поекспериментувати з маринадами, щоб пом’якшити м'ясо з яловичого стегна чи спини.

3. Гострий ніж потрібен, щоб правильно нарізати м’ясо на стейки. Це має бути ніж з міцним лезом і зручною ручкою. Зріз м’яса має бути рівним, без рваних країв, так, щоб шматок м’яса всюди був однакової товщини ­ це дасть можливість спеціям рівномірно потрапити через волокна в середину шматка м'яса.

Фінальний штрих ­ смаження стейків! Стейки потрібно смажити на добре розігрітій сковороді для грилю, змащеній невеликою кількістю олії, по 3­6 хвилин з кожної сторони, по можливості перевертаючи стейки лише раз. Час смаження залежить від товщини стейка і ступеня просмаження, який вам потрібен.

28.11.2013



Рівне-Ракурс №10 від 28.11.2013p. 
На головну сторінку