Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №637 від 01.01.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Звіт

Володимир ХОМКО: “Проблем багато, але й зроблено немало”

Володимир ХОМКО: “Проблем багато, але й зроблено немало”

Міський голова Володимир Хомко, наприкінці грудня традиційно, підвів підсумки року. У своєму звіті мер оприлюднив основні показники, які відображають головні події життя міста протягом року.

За підсумками діяльності 2013­го року міський голова Рівного Володимир Хомко поставив собі “четвірку”. Мер задоволений цьогорічним зростанням обсягів інвестицій, бюджетних надходжень і будівництва, яке, за словами мера, нарешті вийшло на докризовий рівень. Незадоволений голова державним казначейством і обмеженими можливостями міського бюджету.

Згідно із результатами року, місто отримало до загального фонду бюджету більш як 782 мільйони гривень. Як зазначив міський очільник, за останні п’ять років бюджет міста зріс у півтора раза. Тоді як доходи міського бюджету, порівняно з минулим роком, зросли на два відсотки або на майже вісім з половиною мільйонів гривень. Інвестиції в економіку міста зросли більше як на п’ятнадцять мільйонів гривень.

Є позитивні зрушення і в комунальній галузі. Вони сталися після того, як за теп­лопостачання усього міста взялися приватники. Також передбачається зарахування до міського бюджету субвенції з державного бюджету на реконструкцію, будівництво та утримання доріг комунальної власності розміром майже 22 мільйона гривень. Однак, як зазначив міський голова, станом на 23 грудня надійшло майже шістнадцять мільйонів гривень. І, за його словами, навряд чи надійде більше. А за ці кошти планували відремонтувати дорогу на вулиці Київській, поблизу автовокзалу, а також дорогу на вулиці Соборній, біля Будинку офіцерів. Загалом працівники шляхово­експлуатаційного управління доріг виконали поточний та ямковий ремонт на п’ятдесяти рівненських вулицях.

Правда, не надто оптимістичні перспективи можуть “подарувати” водіям і пішоходам нашого міста наступні зимові місяці. Справа в тому, що загальна довжина рівненських вулиць становить близько трьохсот кілометрів, а сніго­очисних машин в наявності ­ сімнадцять, причому ще й не надто потужних. За словами мера: “Техніка, яку ми маємо, може прибирати тільки малий сніг”. Тому ситуація на початку грудня, коли рівненські вулиці і дороги перетворилися на суцільний каток, може ще не раз повторитися. Проте міський голова сподівається, що за три­чотири роки таки вдасться повністю укомплектувати автопарк міста для прибирання снігу.

Під час розмови про грошові надходження очільник особливо підкреслив, що, завдяки сприянню обласної ради, з державного бюджету вдалося отримати субвенцію розміром в тридцять п’ять мільйонів гривень, завдяки чому виплатили заробітну плату освітянам. Не останню роль в розвитку соціальної та економічної сфер нашого міста відіграли інвестиції. Зокрема, цього року розмір іноземних інвестицій склав 155 мільйонів гривень, а ось у 2012­му ­ становив 139 мільйонів гривень. Окрім цього вдалося отримати ще й грант від Євросоюзу розміром близько 9 мільйонів гривень.

Одним із важливих напрямків розвитку нашого міста стало будівництво. У 2013 році в експлуатацію здали 4 багатоквартирні будинки на сто вісімдесят шість квартир загалом. А в цілому житловий фонд міста становить 1425 житлових будинків різних форм власності, з них ­ 1208 комунальні. Цегляних ­ 938, панельних ­ 151, дерев’яних ­ 268, інших ­ 33. Знос житлового фонду міста Рівне загалом складає майже 50%. Для обслуговування будинків залишили п’ять житлово­комунальних господарств, які здатні якісно обслуговувати будинки. У майбутньому їх планують перетворити на конкурентноздатні фірми, які на рівних конкурували б з приватними фірмами, що обслуговують житлові будинки. Це робиться для створення сприятливого конкурентного середовища в комунальній галузі, завдяки якому жителі кожного будинку зможуть самі обирати обслуговуючу організацію. Подібна реформа вже пройшла в Росії.

Одним із значних досягнень у галузі розвитку міста стало будівництво нових каналізацій, причому здійснювалося воно за участю мешканців міста. Половину витрат взяли на себе рівняни. Поява нових каналізацій дозволить суттєво очистити ґрунтові води і, відповідно, поліпшити якість питної води. З цього приводу Володимир Хомко оптимістично заявив: “Якщо вдасться в майбутньому провести каналізації по всьому місту, то матимемо чисту артезіанську воду”.

Сприятливі тенденції, на думку мера, і в соціальній сфері нашого міста. Чисельність мешканців Рівного особ­ливо не змінилася і становить 250 тисяч. Знизилася кількість абортів, проте народжуваність не зросла. Ще одним позитивом міський голова назвав розвиток у місті дитячих будинків сімейного типу. Зараз в місті близько 190 дітей­сиріт, але лише 12 дітей проживають у дитячих будинках, всі інші або в прийомних сім’ях, або в дитбудинках сімейного типу. Окрім того, в 2013 році в Рівному збудували 9 дитячих майданчиків. А в першому кварталі наступного року планують відкрити сучасний шашково­шаховий клуб.

Таким чином Володимир Хомко позитивно оцінює минулий рік і, на його переконання, хоча і не все ідеально, але в розвитку міста помітні доволі позитивні тенденції: “Справді, багато проблем. Я не все зачитав про те, що зроблено, ви б знали, скільки за цей рік проведено робіт. Апарат, близько тисячі працівників, працював щоденно. Незважаючи на проблеми з казначейством, сміття вивозиться, вода в кранах є, будинки опалюються, стараємося, щоб це все було не збитковим”.

01.01.2014Олександр ШЕВЧУК, ПікаРівне-Ракурс №10 від 01.01.2014p. 
На головну сторінку