Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №248 від 13.07.2006p.
Передплатні індекси:
23429 (на 1-6 місяців)
08903 (на рік).
Тел. +38(0362) 62-31-31
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"

А що Ви скажете? Блог


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"


  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Липень 2017p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Серпень 2017p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31


Надія захистить усіх, хто звернеться і хто в Бога вірить! Тел.:(095) 92-61-876, (096) 67-38-505

¤ Про наболіле

Тарифи на опалення повинні бути знижені вдвічі

Жахливий стан теплопостачання, особливо у віддалених районах, абсолютно нелогічні дії монополій, нехтування чиновниками всіх рангів конституційних прав громадян не дозволяють мені не висловити свого обурення та не запропонувати, зважаючи на свій 40-річний досвід та набуті знання, варіанти виходу з цього принизливого становища.

(Закінчення. Початок в »РР” №27 від 6 липня)

1. Карфаген повинен бути зруйнований!

Система комунального господарства на чолі з міністерством та комітетами повинна бути не реконструйована, а повністю скасована. Вертикаль управління комунального господарства повинна бути зведена до мінімуму, а в перспективі - замінена приватними структурами або недотаційними місцевими організаціями. Міністерства та комітети можуть реорганізуватися, поки не почнуть заробляти гроші за власні послуги у вигляді впровадження ефективних технологій, проектів, отриманих для освоєння інвестицій і т.п.

Підприємства комуненергії повинні вирішити, чи зможуть вони працювати при дійсно “економічно обґрунтованих тарифах”, які ні в якому випадку не повинні підніматися (крім форс-мажорних обставин), а поступово знижуватися за рахунок зменшення нераціональних затрат і крадіжок, при абсолютно прозорому контролі за ціноутворенням та витратами.

Негайно потрібно скласти реальний план закриття найзатратніших котелень з найбільшими теплотрасами та найстарішим, морально і фізично зношеним обладнанням, з переключенням, по можливості, споживачів на сусідні котельні, переведенням частини будинків на автономне опалення, як загальнобудинкове (до речі, можна робити міні-котельні, що обслуговують 2-4-6 будинків, які компактно розташовані), так і поквартирне опалення.

2. Автономному опаленню у квартирах - зелену вулицю.

Надати всім бажаючим: домкомам, окремим мешканцям, офісам фірм, окремим організаціям можливість замовляти проекти на автономне опалення, і не тільки у Проектреконструкції, що вже створила чергу до 3000 року, а всім проектантам, які мають відповідні ліцензії. Після проведення експертизи замовник повинен знайти відповідну монтажну організацію, що має досвід, дозволи, ліцензії, обов’язково - сервісну службу, яка візьме на себе відповідальність за експлуатацію котлів та СО - умови треба обговорити окремо.

Розпустити всі комісії з надання дозволів на встановлення автономного опалення, які головним своїм завданням вважають не надання дозволів, а, швидше, - навпаки.

Створити комісію з розгляду питань щодо відключення від мереж ЦО і ГОП, що повинна працювати не як дозвільна, а з функціями контролю за правильністю застосування існуючих норм та правил. До речі, згідно із ДБН В.2-20-2001 п.6.27 та п. 6.34 (цитую дослівно): “Для опалення приміщень житлових будинків висотою до 10 поверхів включно допускається передбачити газові каміни, конвектори, калорифери та інші типи опалювального газового обладнання заводського виготовлення з відводом продуктів згорання через зовнішню стіну будинку (за схемою, передбаченою заводом-виробником…)”. Це норми існуючого закону України, оскільки ДБН є законом. У відповідь на те, що міністри та десятки їх заступників понаписували на прохання місцевих переляканих комунальників сотні листів, що суперечать усім законам, у яких рекомендують “ не дозволяти”, наведу цитату з листа Мінюсту України №24-45-303: “…у відповідь на лист Асоціації інженерів енергоефективних технологій України №104/03 від 23.03.2004р. щодо призупинення дії загальнодержавних актів. …Листи не є нормативно-правовими актами та не повинні містити нових правових норм. Листи мають лише роз’яснювальний та рекомендаційний характер…” Тобто, всі листи можна почитати, збагатити свій світогляд, а діяти необхідно згідно із законом, а саме - ДБН, де все чітко та зрозуміло, тобто, дозволено! Встановлення автономного опалення у 5-поверхівках не повинно викликати труднощів, а у 10-поверхівках - можна відводити продукти згоряння через зовнішні стіни.

Аргументи, які висловлюють супротивники АО, просто смішні. Наприклад, про потрапляння чадного газу через вікна до сусідів під час викиду через стіну продуктів згоряння з турбо-котлів. Хоча дехто із “спеціалістів” заявляє, що вже з’являються новітні котли, які “видувають” цю отруту на декілька метрів.

Але ж треба знати, що проблема криється зовсім не у “видуванні”, хай і на 10 метрів, продуктів згоряння, а у концентрації шкідливих речовин у цих продуктах. Просто у сучасних котлах нормативами передбачена настільки низька їх концентрація, що ніякої шкоди сусідам завдати не може, на відміну від чаду газової плити, що у 100 разів перевищує нормативну. А коли ми вмикаємо газову духовку для компенсації вічного недогріву - то можемо вчадіти за декілька хвилин.

І останнє, щоб не було сумнівів. Німеччина випускає турбо-котли і дозволяє їх встановлювати у багатоповерхових будинках. Невже ми переплюнули Німеччину за екологічними вимогами?

Єдиний серйозний закид проти АО - це розбалансованість системи опалення в цілому будинку. Припустивши, що вже дуже давно ніякої збалансованості у цих системах немає, як і не було з самого початку, заради справедливості визнаю: дійсно, збалансовувати треба. І це робиться дуже просто. Хоче людина зробити у себе АО - будь ласка - варто лише передбачити для неї у техумовах регулювання його стояків.

3. Всім підприємствам – міні-котельні.

Це гасло вже давно втілене в життя. Зараз ви майже не знайдете більш-менш пристойної фірми, яка не мала б своєї котельні. І ця тенденція повинна підтримуватися на всіх рівнях. Поступово всі підприємства мають перейти на сучасні автоматизовані котельні з мінімумом теплотрас та максимумом економії палива. А комуенергії це дасть можливість закрити ще декілька монстрів, які пожирають без усілякої користі величезні бюджетні кошти.

4. Спершу - елементарний порядок, а потім - енергоефективні технології.

Свого часу під гаслом “збережемо енергію разом” було створено комітет із енергозбереження, і виділені чималі кошти, що традиційно зникли у звичному тумані. Відразу хотілося зробити стрибок до європейського рівня. Впровадити застосування сонячної, вітрової, гідро та іншої енергетики. Енергії припливів, теплоти землі - і все одразу. Як завжди, стрибок через прірву у 5 років закінчився глибоко у …

Разом із тим, показуть приклади отримання простим фермером газу з лайна, роботи котлів на соломі, гідроелектростанцій на сільських рівчаках, і т. д. і т. п. Найсмішніше те, що ці сюжети один до одного, були на екранах ще 10 років тому.

Тому я вважаю - не треба знову наступати на граблі і зопалу застосовувати найефективніші і, як правило, найдорожчі системи опалення та котельні. Ні, хто має кошти, будь ласка, я і сам з величезним задоволенням виконаю будь-яке замовлення із впровадження найсучасніших та найефективніших технологій, що, до речі, постійно і робиться, але не за бюджетні кошти. А бюджетні кошти ще як мінімум два-три роки треба направляти тільки на приведення до хоча б мінімально задовільного стану тих котелень у районах, про які я розповідав вище. Ефект буде набагато більшим, тому що там без зайвих витрат можна підняти ККД з 30-50 до 80-90 відсотків, а якщо модернізувати котельню, що працює задовільно, тобто з ККД 80-85 відсотків, замінивши її обладнання на суперсучасне та добре, ви не отримаєте більше, ніж 5-10 відсотків економії. Порівняйте, що краще - отримати економію 40-50 відсотків чи 5-10?

На жаль, формат газети не дозволяє описати повну картину кризового стану галузі та шляхів виходу з нього. Тому я просто називаю нагальні проблеми, що заслуговують на увагу. Отже:

5. Використання твердого палива. Нові технології. Спалювати торф у котлах чи продавати за кордон набагато дорожче.

6. Використання для опалення електроенергії, як найбільш перспективного виду енергії у Рівненській області.

7. Впровадження реальної конкуренції в освоєнні бюджетних коштів у сфері опалення, в т. ч. і у проектуванні.

8. Створення аналітично дорадчого органу на громадських засадах у складі науковців, проектантів, практиків, не допустивши туди жодного чиновника для надання рекомендацій стосовно рішень, що приймаються з приводу бюджетних коштів.

9. Здачу в експлуатацію всіх теплогенеруючих об’єктів проводити тільки з обов’язковими замірами газоаналізаторами: як у квартирах, так і у ТЕЦ.

І, насамкінець, хочу підкреслити, що деякі положення цієї статті відразу можуть здатися полемічними - я готовий відповісти на будь-які запитання та взяти участь у дискусії, але головні висновки вважаю беззаперечними, і такими, що потребують найшвидшого впровадження.

13.07.2006Михайло ФЕЙШТЕР, засновник та директор ПФ “Фарт-Сервіс”, член УСПП і МАТЕК,ТПП та ін.

Пропрацювавши багато років у комунальній системі, я чудово знаю, яка це чорна та невдячна робота, тому не звинувачую жодного працівника системи ЖКГ (крім кабінетних чиновників).


Переглядів: 712

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus
<<- Попередня статтяНаступна стаття - >>

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 823 від 17.08.2017p.
¤ 

«Теплі кредити» повернулися

На Рівненщині банки відновили видачу «теплих кредитів» для населення та ОСББ....

¤ 

Для перевезення школярів продали автобус з пошкодженими гальмами

Аварійний автобус «Mercedes-Benz Sprinter» купили у Вараші для школярів, щоб возити їх на екскурсії, через платформу PROZORRO. На це міська рада виділила 1 мільйон 500 тисяч гривень. Переможцем торгів...

¤ 
Сарненський депутат стверджує, що його «замовили» у Рівному

Сарненський депутат стверджує, що його «замовили» у Рівному

24-річний депутат Сарненської міської ради, який також є начальником штабу Громадського Формування «Льва» Євгеній Криницький стверджує, що його затримання «замовили» і що з підприємців гроші він не ви...

¤ 

Субсидія нараховується на людей, які фактично проживають у квартирі чи будинку

Часто буває так, коли в квартирі чи будинку, де проживають батьки, прописані діти, які фактично там не проживають вже багато років....

¤ Теплотехніка XXІ століття
«Агроресурс»: 20 кроків до тріумфу та визнання

«Агроресурс»: 20 кроків до тріумфу та визнання

Майже мільйонна армія користувачів високоякісного опалювального обладнання вдячна за тепло, комфорт і затишок ПрАТ «Агроресурс»

Тепло в будинку - це не тільки комфорт і затишок, але і нормальна життєдіяльність, здоров’я мешканців, хороші умови для самого житла. Опалення в останні роки стає все дорожчим, рахунки споживачі отрим...

¤ 
В Рівному на пішохідному переході збили бабусю з онуком

В Рівному на пішохідному переході збили бабусю з онуком

Повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду з потерпілими поблизу Луцького кільця надійшло до поліції сьогодні, 11 серпня, близько 11 години....


Найпопулярніші 15 статей:

1. Розклад руху приміських та пасажирських потягів [242] (19261)
2. Розклад руху автобусів [253] (17873)
3. Моє місто - найкраще [427] (13772)
4. Яйце-райце, в чому твоя сила? [257] (9450)
5. Скрегіт зубами посеред ночі [312] (9398)
6. Догляньте мене до смерті [278] (9012)
7. Коли розпочинати садити городину [599] (8918)
8. Не я б’ю, верба б’є За тиждень - Великдень! [235] (7885)
9. Душ для всіх [432] (6965)
10. Приваблюють і відлякують привиди Тараканівського форту [419] (6874)
11. Кульова блискавка: феномен, який не розгадано [462] (6617)
12. Тахінна халва зміцнює кістки та зуби [390] (6437)
13. ПАТ “Волинь- Цемент”: [505] (6417)
14. За кордон можна вивезти не більше 50 тисяч доларів! - [205] (6397)
15. “Тартак” закликав не бути байдужими [205] (6362)

ТОП-15 свіжого номера:

1. По стопах Алли Пугачової: 70-річну співачку Софію Ротару покликали заміж (118)
2. У Рівному вдруге пройшов фестиваль травників та пасічників (103)
3. На Рівненщині взимку буде тепло… (103)
4. На Рівненщині реабілітуватимуть річки (102)
5. Відбулося сімейне свято мікрорайону «Ювілейний» (99)
6. На Рівненщині за І півріччя 2017 року «МРІЯ» виділила 167 тис. грн. на соціальні проекти та сплатила 1,3 млн грн. податків (97)
7. Сарненський депутат стверджує, що його «замовили» у Рівному (95)
8. Ароматна історія парфумерії (92)
9. За добу шахраї на Рівненщині «попрацювали» на 22 тисячі гривень (92)
10. Олена Подкамінська народила (92)
11. Рівненщина отримала майже 6 мільйонів на відшкодування вартості ліків (91)
12. Як вижити в літню спеку (91)
13. Для перевезення школярів продали автобус з пошкодженими гальмами (91)
14. Добре, що поїли! (90)
15. «Агроресурс»: 20 кроків до тріумфу та визнання (89)

 Партнери 
 
Рекламная газета "Об`ява" Перший інформаційний канал Украина онлайн
Google+
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | Експорт | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Разсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2015 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(0362) 62-31-31. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(0362) 62-31-31

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Об'ява
Pika.rv.ua
IРА Ракурс