Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №248 від 13.07.2006p.
Передплатні індекси:
23429 (на 1-6 місяців)
08903 (на рік).
Тел. +38(0362) 62-31-31
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"

А що Ви скажете? Блог


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"


  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Жовтень 2017p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Листопад 2017p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30


#Про наболіле

Тарифи на опалення повинні бути знижені вдвічі

Жахливий стан теплопостачання, особливо у віддалених районах, абсолютно нелогічні дії монополій, нехтування чиновниками всіх рангів конституційних прав громадян не дозволяють мені не висловити свого обурення та не запропонувати, зважаючи на свій 40-річний досвід та набуті знання, варіанти виходу з цього принизливого становища.

(Закінчення. Початок в »РР” №27 від 6 липня)

1. Карфаген повинен бути зруйнований!

Система комунального господарства на чолі з міністерством та комітетами повинна бути не реконструйована, а повністю скасована. Вертикаль управління комунального господарства повинна бути зведена до мінімуму, а в перспективі - замінена приватними структурами або недотаційними місцевими організаціями. Міністерства та комітети можуть реорганізуватися, поки не почнуть заробляти гроші за власні послуги у вигляді впровадження ефективних технологій, проектів, отриманих для освоєння інвестицій і т.п.

Підприємства комуненергії повинні вирішити, чи зможуть вони працювати при дійсно “економічно обґрунтованих тарифах”, які ні в якому випадку не повинні підніматися (крім форс-мажорних обставин), а поступово знижуватися за рахунок зменшення нераціональних затрат і крадіжок, при абсолютно прозорому контролі за ціноутворенням та витратами.

Негайно потрібно скласти реальний план закриття найзатратніших котелень з найбільшими теплотрасами та найстарішим, морально і фізично зношеним обладнанням, з переключенням, по можливості, споживачів на сусідні котельні, переведенням частини будинків на автономне опалення, як загальнобудинкове (до речі, можна робити міні-котельні, що обслуговують 2-4-6 будинків, які компактно розташовані), так і поквартирне опалення.

2. Автономному опаленню у квартирах - зелену вулицю.

Надати всім бажаючим: домкомам, окремим мешканцям, офісам фірм, окремим організаціям можливість замовляти проекти на автономне опалення, і не тільки у Проектреконструкції, що вже створила чергу до 3000 року, а всім проектантам, які мають відповідні ліцензії. Після проведення експертизи замовник повинен знайти відповідну монтажну організацію, що має досвід, дозволи, ліцензії, обов’язково - сервісну службу, яка візьме на себе відповідальність за експлуатацію котлів та СО - умови треба обговорити окремо.

Розпустити всі комісії з надання дозволів на встановлення автономного опалення, які головним своїм завданням вважають не надання дозволів, а, швидше, - навпаки.

Створити комісію з розгляду питань щодо відключення від мереж ЦО і ГОП, що повинна працювати не як дозвільна, а з функціями контролю за правильністю застосування існуючих норм та правил. До речі, згідно із ДБН В.2-20-2001 п.6.27 та п. 6.34 (цитую дослівно): “Для опалення приміщень житлових будинків висотою до 10 поверхів включно допускається передбачити газові каміни, конвектори, калорифери та інші типи опалювального газового обладнання заводського виготовлення з відводом продуктів згорання через зовнішню стіну будинку (за схемою, передбаченою заводом-виробником…)”. Це норми існуючого закону України, оскільки ДБН є законом. У відповідь на те, що міністри та десятки їх заступників понаписували на прохання місцевих переляканих комунальників сотні листів, що суперечать усім законам, у яких рекомендують “ не дозволяти”, наведу цитату з листа Мінюсту України №24-45-303: “…у відповідь на лист Асоціації інженерів енергоефективних технологій України №104/03 від 23.03.2004р. щодо призупинення дії загальнодержавних актів. …Листи не є нормативно-правовими актами та не повинні містити нових правових норм. Листи мають лише роз’яснювальний та рекомендаційний характер…” Тобто, всі листи можна почитати, збагатити свій світогляд, а діяти необхідно згідно із законом, а саме - ДБН, де все чітко та зрозуміло, тобто, дозволено! Встановлення автономного опалення у 5-поверхівках не повинно викликати труднощів, а у 10-поверхівках - можна відводити продукти згоряння через зовнішні стіни.

Аргументи, які висловлюють супротивники АО, просто смішні. Наприклад, про потрапляння чадного газу через вікна до сусідів під час викиду через стіну продуктів згоряння з турбо-котлів. Хоча дехто із “спеціалістів” заявляє, що вже з’являються новітні котли, які “видувають” цю отруту на декілька метрів.

Але ж треба знати, що проблема криється зовсім не у “видуванні”, хай і на 10 метрів, продуктів згоряння, а у концентрації шкідливих речовин у цих продуктах. Просто у сучасних котлах нормативами передбачена настільки низька їх концентрація, що ніякої шкоди сусідам завдати не може, на відміну від чаду газової плити, що у 100 разів перевищує нормативну. А коли ми вмикаємо газову духовку для компенсації вічного недогріву - то можемо вчадіти за декілька хвилин.

І останнє, щоб не було сумнівів. Німеччина випускає турбо-котли і дозволяє їх встановлювати у багатоповерхових будинках. Невже ми переплюнули Німеччину за екологічними вимогами?

Єдиний серйозний закид проти АО - це розбалансованість системи опалення в цілому будинку. Припустивши, що вже дуже давно ніякої збалансованості у цих системах немає, як і не було з самого початку, заради справедливості визнаю: дійсно, збалансовувати треба. І це робиться дуже просто. Хоче людина зробити у себе АО - будь ласка - варто лише передбачити для неї у техумовах регулювання його стояків.

3. Всім підприємствам – міні-котельні.

Це гасло вже давно втілене в життя. Зараз ви майже не знайдете більш-менш пристойної фірми, яка не мала б своєї котельні. І ця тенденція повинна підтримуватися на всіх рівнях. Поступово всі підприємства мають перейти на сучасні автоматизовані котельні з мінімумом теплотрас та максимумом економії палива. А комуенергії це дасть можливість закрити ще декілька монстрів, які пожирають без усілякої користі величезні бюджетні кошти.

4. Спершу - елементарний порядок, а потім - енергоефективні технології.

Свого часу під гаслом “збережемо енергію разом” було створено комітет із енергозбереження, і виділені чималі кошти, що традиційно зникли у звичному тумані. Відразу хотілося зробити стрибок до європейського рівня. Впровадити застосування сонячної, вітрової, гідро та іншої енергетики. Енергії припливів, теплоти землі - і все одразу. Як завжди, стрибок через прірву у 5 років закінчився глибоко у …

Разом із тим, показуть приклади отримання простим фермером газу з лайна, роботи котлів на соломі, гідроелектростанцій на сільських рівчаках, і т. д. і т. п. Найсмішніше те, що ці сюжети один до одного, були на екранах ще 10 років тому.

Тому я вважаю - не треба знову наступати на граблі і зопалу застосовувати найефективніші і, як правило, найдорожчі системи опалення та котельні. Ні, хто має кошти, будь ласка, я і сам з величезним задоволенням виконаю будь-яке замовлення із впровадження найсучасніших та найефективніших технологій, що, до речі, постійно і робиться, але не за бюджетні кошти. А бюджетні кошти ще як мінімум два-три роки треба направляти тільки на приведення до хоча б мінімально задовільного стану тих котелень у районах, про які я розповідав вище. Ефект буде набагато більшим, тому що там без зайвих витрат можна підняти ККД з 30-50 до 80-90 відсотків, а якщо модернізувати котельню, що працює задовільно, тобто з ККД 80-85 відсотків, замінивши її обладнання на суперсучасне та добре, ви не отримаєте більше, ніж 5-10 відсотків економії. Порівняйте, що краще - отримати економію 40-50 відсотків чи 5-10?

На жаль, формат газети не дозволяє описати повну картину кризового стану галузі та шляхів виходу з нього. Тому я просто називаю нагальні проблеми, що заслуговують на увагу. Отже:

5. Використання твердого палива. Нові технології. Спалювати торф у котлах чи продавати за кордон набагато дорожче.

6. Використання для опалення електроенергії, як найбільш перспективного виду енергії у Рівненській області.

7. Впровадження реальної конкуренції в освоєнні бюджетних коштів у сфері опалення, в т. ч. і у проектуванні.

8. Створення аналітично дорадчого органу на громадських засадах у складі науковців, проектантів, практиків, не допустивши туди жодного чиновника для надання рекомендацій стосовно рішень, що приймаються з приводу бюджетних коштів.

9. Здачу в експлуатацію всіх теплогенеруючих об’єктів проводити тільки з обов’язковими замірами газоаналізаторами: як у квартирах, так і у ТЕЦ.

І, насамкінець, хочу підкреслити, що деякі положення цієї статті відразу можуть здатися полемічними - я готовий відповісти на будь-які запитання та взяти участь у дискусії, але головні висновки вважаю беззаперечними, і такими, що потребують найшвидшого впровадження.

13.07.2006Михайло ФЕЙШТЕР, засновник та директор ПФ “Фарт-Сервіс”, член УСПП і МАТЕК,ТПП та ін.

Пропрацювавши багато років у комунальній системі, я чудово знаю, яка це чорна та невдячна робота, тому не звинувачую жодного працівника системи ЖКГ (крім кабінетних чиновників).


Переглядів: 775

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus
<<- Попередня статтяНаступна стаття - >>

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 836 від 16.11.2017p.
¤ 
Як зміцнити імунітет восени:

Як зміцнити імунітет восени:

4 дієвих способи, які вам сподобаються

Можна довго жалітись на погану погоду, холод та вічні застуди. А можна зміцнити власний імунітет і тоді осінь дійсно буде вам в радість!...

¤ Особливий погляд
«Вестагротех» завзято працює на молочний ренесанс в Україні

«Вестагротех» завзято працює на молочний ренесанс в Україні

Микола КОЗАКЕВИЧ: «Настав час виходити на світові продовольчі ринки не з сировиною, а з «паляницею»

За останні роки молочна галузь України переживає не найкращі часи. Причин цьому чимало: недостатня увага з боку держави, значне підвищення цін на електроенергію та паливо, яке впливає на ціну вироблен...

¤ 
Хто з Рівненщини отримає відстрочку від армії, вирішувала призовна комісія

Хто з Рівненщини отримає відстрочку від армії, вирішувала призовна комісія

На Рівненщині триває осінній призов на строкову службу. Всього до кінця листопада військкомати повинні закликати понад 300 новобранців у віці до 27 років. Більше половини призовників служитимуть у Збр...

¤ 
«Народний фронт» до виборів-2019 готовий

«Народний фронт» до виборів-2019 готовий

«Фронтовики» провели ГУЧНИЙ з’їзд

Здавалося б, банальна історія – партія провела з’їзд. Україна бачила сотні партійних заходів за час незалежності, проте цього разу спричинився справжній політичний фурор. 11 листопада півтисячі делега...


Найпопулярніші 15 статей:

1. Розклад руху приміських та пасажирських потягів [242] (21850)
2. Розклад руху автобусів [253] (19742)
3. Моє місто - найкраще [427] (16302)
4. Яйце-райце, в чому твоя сила? [257] (11281)
5. Догляньте мене до смерті [278] (11210)
6. Скрегіт зубами посеред ночі [312] (11049)
7. Коли розпочинати садити городину [599] (10669)
8. Не я б’ю, верба б’є За тиждень - Великдень! [235] (9151)
9. Душ для всіх [432] (8277)
10. Приваблюють і відлякують привиди Тараканівського форту [419] (8228)
11. Кульова блискавка: феномен, який не розгадано [462] (7930)
12. ПАТ “Волинь- Цемент”: [505] (7815)
13. За кордон можна вивезти не більше 50 тисяч доларів! - [205] (7784)
14. Тахінна халва зміцнює кістки та зуби [390] (7713)
15. “Тартак” закликав не бути байдужими [205] (7670)

ТОП-15 свіжого номера:

1. Як зміцнити імунітет восени: (69)
2. Виростити розсаду без ґрунту (66)
3. Як пиво впливає на організм людини: (66)
4. Хто з ким «дружить» на городі (64)
5. «Верес» U-21 – «Карпати» U-21 0:1 (62)
6. У Рівному вперше відбувся фестиваль з доджболу (62)
7. «Ти зможеш, якщо зміг я!» знову на Рівненщині (61)
8. Рівненська дзюдоїстка отримуватиме стипендію Президента (60)
9. Євген Пасіч не зіграє у Запоріжжі, (58)
10. «Розминка від чемпіона» продовжує крокувати Рівненщиною (57)
11. Померла дочка Людмили Гурченко: причина смерті (50)
12. Відомо, хто буде новою ведучою «Орла и решки» (49)
13. Як лікувати ячмінь народними засобами (48)
14. Чого соромиться історія: великі люди, які хворіли ганебними хворобами (48)
15. Пиріжки як пух (47)

 Партнери 
 
Рекламная газета "Об`ява" Перший інформаційний канал Украина онлайн
Google+
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | Експорт | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Разсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2015 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(0362) 62-31-31. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(0362) 62-31-31

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Об'ява
Pika.rv.ua
IРА Ракурс