Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №650 від 03.04.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Застереження

Не допустимо виникнення пожеж в екосистемах

Внаслідок масового спалювання сухої рослинності та необережного поводження з вогнем під час сільськогосподарських робіт значно зросла загроза виникнення пожеж у приватному житловому секторі, дачних кооперативах та природних екосистемах.

На території області виникло 6 пожеж, спричинених спалюванням сухої трави та сміття. Через необережність громадян довелося боротися з вогнем рятувальникам міста Рівне, Рівненського, Дубенського та Дубровицького районів. На щастя, в усіх цих випадках люди фізично не постраждали: ні травмованих, ні загиблих немає. Проте матеріальні ресурси, затрачені пожежно­рятувальними підрозділами на вищевказані пожежі, становлять чималу суму.

Усі пожежі трапилися на відкритій місцевості і лише завдяки оперативності рятувальників Держслужби з НС вогню не вдалося розповсюдитися на поруч розташовані житлові та господарчі будівлі.

З настанням весняно­літнього періоду, сухої погоди значно посилюється загроза виникнення пожеж. Це пов’язано з тим, що значну територію займає сухостій, тогорічна суха трава, по якій з великою швидкістю можливе розповсюдження вогню, та і сама трава легкозаймиста.

Правилами пожежної безпеки категорично забороняється спалювання сухої трави на території населених пунктів.

Тож, перш ніж взятися за подібні підпали, громадянам необхідно знати, що за випалювання сухої рослинності Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність:

Стаття 77­1. Самовільне випалювання рослинності або її залишків. Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно­болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння ­ тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 340 грн.) і на посадових осіб ­ від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1190 грн.).

Ті ж дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно­заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока не­оподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 680 грн.) і на посадових осіб ­ від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1190 до 1700 грн.).

Стаття 77. Порушення вимог пожежної безпеки в лісах.

Порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 грн.) і на посадових осіб ­ від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 170 грн.).

Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 170 грн.) і на посадових осіб ­ від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 119 до 204 грн.).

Закликаємо громадян не спалювати суху рослинність та сміття. Пам’ятайте, окрім шкоди, що буде завдана дов­кіллю та здоров’ю людей, порушник нестиме відповідальність за свої дії.

Нагадуємо громадянам прості правила безпеки, яких слід дотримуватися:

• навіть при невеликих поривах вітру краще відмовитись від розпалювання вогнища;

• не розводьте багаття у безпосередній близькості до будинків чи господарських споруд, відстань до будівель має бути не меншою за 15 метрів;

• не поливайте сухе трав’я легкозаймистими речовинами: бензином, дизпаливом тощо;

• не залишайте без нагляду розпалені вогнища;

• забезпечте себе первинними засобами пожежогасіння;

• спаливши сухі гілки, щедро залийте багаття водою.

03.04.2014Головний фахівець відділу ЦЗ Рівненського міськрайонного управління ГУ ДСНС України у Рівненській області Ігор САС



Рівне-Ракурс №10 від 03.04.2014p. 
На головну сторінку