Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №652 від 17.04.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Презентація

Великодня писанка з глини

Великодня писанка з глини

На свято Великодня українці завжди проявляли творчу фантазію – розписували пасхальні писанки. Щоб представити рівнянам пасхальну творчість рівненських майстрів, у Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулася презентація п’ятої виставки декоративно-ужиткового мистецтва “Великодня писанка”. В експозиції були представлені творчі роботи майстрів-писанкарів викладачів Рівненської державної дитячої художньої школи: Наталії Дребот, Вікторії Степанюк та Леоніда Гринбокого.

Виставка також була декорована вишитими рушниками як досвідчених, так і молодих вишивальниць Рівненщини. Глядач зміг побачити вишиті рушники заслуженого майстра народної творчості Орисі Рябунець та народного майстра декоративно-ужиткового мистецтва Ольги Мякоти. Серед молодих майстрів-вишивальниць були презентовані роботи цьогорічного стипендіата Президента України для молодих майстрів народного мистецтва Юлії Гончарової та кандидата на здобуття стипендії Президента України для молодих майстрів народного мистецтва на 2015 рік - Юлії Верхоли. Окрім того, у 2013 році Юлія Верхола стала бронзовим призером міжнародного конкурсу вишивки “The Hand & Lock Prize for Embroidery Design 2013” у Лондоні.

- За фахом я художник-керамік, тому якось спало на думку зробити писанку з глини, – розповідає Леонід ГРИНБОКИЙ. - До цієї ідеї мене підштовхнув випадок - викладаючи в художній школі, мене надихнули до творчості пасхальні писанки, що розписували учні. З того часу роблю писанки з глини та оздоблюю їх різноманітними орнаментами.

На багатьох виробах присутні різноманітні символи та теми, такі як герби України та Рівного, ангели охоронці, акантове листя. Також є глиняні писанки, присвячені історичним подіям, зокрема - Пересопниці. Також в орнаменті використовуються українські народні мотиви, так, в сорокаклинці присутні сорок клинів, як символ сорока побажань для людини. У кожному пасхальному яйці роблю напис з побажанням - “Щастя та здоров’я!”, “Радості, любові!”. Колись виробляв із глини дзвіночки, знаю, як чудово звучить глина. Тому всередині писанок залишаю шматочок глини, й вона стає на кшталт дитячої брязкалки, коли береш її до рук – вона дзвенить. Останню велику писанку я створив до 200-річчя Тараса Шевченка, на якій зобразив його портрет та помістив рядки з Кобзаря. Керамічною писанкою займаюсь близько п’яти років, аналогічні вироби не зустрічав, тому у створенні писанок керуюся власним досвідом.

Для усіх охочих помилуватися пасхальними витворами мистецтва виставка “Великодня писанка” діятиме до 1 травня.

17.04.2014Олексій ПОТЯНОК



Рівне-Ракурс №10 від 17.04.2014p. 
На головну сторінку