Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №655 від 08.05.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Оздоровлюємося!

Як позбутися веснянок в домашніх умовах

Як позбутися веснянок в домашніх умовах

Веснянками називаються множинні пігментні плями, найчастіше дрібні, світло-жовтого кольору. Зустрічаються вони в основному у рудоволосих людей або блондинів і передаються у спадок. Набагато сильніше вони виражені в літній та весняний періоди. Найперші веснянки можуть з’явитися від 3 до 5 років.

Особливо багато їх в період статевого дозрівання. Найбільшою інтенсивності їх забарвлення досягає у віці 20-25 років. Якщо до 30 років кількість нових веснянок, як правило, істотно зростає, то дещо пізніше, вже в похилому віці, вони рік від року стають не такими яскравими, зменшуються і навіть можуть повністю зникнути.

Розвиваються веснянки зазвичай на видних ділянках шкіри обличчя, що піддається найбільшому впливу променів сонця - це ніс, повіки, вилиці, лоб. Їх колір, також як і інтенсивність забарвлення, загалом залежить від кольору шкіри та волосся і від сили та тривалості сонячного впливу.

Позбавлятися від веснянок слід починати вже самою ранньою весною. Задовго до того, як їхнє забарвлення стане більш інтенсивним. На початку лікування не можна використовувати сильнодіючі засоби, оскільки після них препарати з більш слабкою дією не матимуть жодного впливу на шкіру. Окрім того такі засоби можуть викликати ще більш стійку пігментацію, яка в подальшому ускладнює лікування.

При цьому веснянки можуть зберегтися до самої старості та можуть викликати гостре запалення шкіри (гострий дерматит) з подальшим розвитком червоності й пухирців, що призведе до появи різних лусочок і скоринок. Жінкам, у яких є веснянки і розвинена пігментація шкіри, не слід проходити на початку весни курси гігієнічного масажу.

Схильні до появи веснянок дівчата і жінки повинні заздалегідь приймати комплекс аскорбінової і нікотинової кислоти, який зменшує чутливість шкіри до дії сонячних променів:

• вітамін C (аскорбінова кислота) від 1 до 1,5 г тричі на день до їжі протягом 2-3 тижнів,

• вітамін PP (нікотинова кислота) 3 рази на день по 0,01 граму після їжі протягом 2-3 тижнів.

Проводити потрібно 2-3 курси з тижневою перервою. Ближче до кінця кожного року слід якомога більше вживати їжі, що містить вітамін C:

a) кислу капусту,

b) чай з шипшини,

c) лимони,

d) яблука,

e) апельсини,

f) червону смородину,

g) чорну смородину,

h) зелену цибулю і т.п.

(продовження - в наступному номері)

08.05.2014



Рівне-Ракурс №10 від 08.05.2014p. 
На головну сторінку