Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №668 від 07.08.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Фестиваль

Перезавантаження на Бандерштаті

Перезавантаження на Бандерштаті

Як запевнили організатори фестивалю Бандерштат, перезавантаження України розпочалося з Луцька, де з 1 по 3 серпня відбувся фестиваль опору “Бандерштат: перезавантаження”. Напередодні фестивалю лунали критичні вигуки, мовляв, не слід його проводити під час активних військових боїв АТО. Але фестиваль відбувся, і на ньому були представлені рівненські гурти “Brem Stoker” та “Farinhate”.

Про участь у цьогорічному Бандерштаті кореспонденту газети “Рівне Ракурс” розповів вокаліст гурту “Brem Stoker” Олексій Казанцев.

- Як часто ваш гурт бере участь у подібних фестивалях, і яку програму ви представили глядачу цього року?

- На “Бандерштаті”, як і на “Форпості”, ми грали багато разів. Цього року на фестивалі немає проблем з гуртами, тому що цього літа фестивалів було мало, а гуртів багато. Організатори інших фестивалів нерідко пропонують умови, на які наш гурт ніколи не погодиться. Але “Бандерштат” - це завжди чесні умови і порядні організатори. Тому серед численних пропозицій ми вибрали лише один виступ, на фестивалі “Бандерштат”, його ми розділили на дві частини. У першій грали серйозні, соціальні пісні, намагаючись примусити людей замислитись над тим, що відбувається. Це були як старі пісні, так і пісні з нового альбому. Дівчата і хлопці під сценою співали разом із нами наші пісні: “Хто Ми?” “Раби!” та “Зомбі”. Друге відділення мало зовсім інший підтекст. Ми винесли на сцену інструменти, на яких вже багато років ніхто не грає. Це гітари 70-х років, які були в занедбаному стані. Ми лише реставрували їх, щоб вони під час нашого виступу не розсипалися в руках. На нас були сірі шкарпетки, майки та спортивні штани. Стилістично ми хотіли бути схожими на “лохів”, а насправді стали схожі на “тітушок”. Ми навіть про це пошуткували зі сцени. Публіка, побачивши те, що відбувається, просто шаленіла під сценою. А коли ми почали грати, виявилося, що старі гітари та барабани зазвучали краще фірмових і дорогих інструментів, і це був справжній шок. На останню пісню вийшов вокаліст луцького гурту "Фіолет" Сергій Колос, і ми разом із ним заспівали пісню “Брем Стокера” “Інтернет”. Нам підспівували всі, хто був на концерті. Емоції були неймовірні. Сподіваюсь, наше шоу вдалося на 200 відсотків.

- Що дає подібний фестиваль для молодих та досвідчених виконавців?

- Потрапити на такий фестиваль молодому гурту дуже важко. Тому радий, що допоміг вийти на сцену рівненському гурту “Відстань”. Після виступу на подібному фестивалі, молодий гурт автоматично перестає бути початківцем. Це вже серйозний гурт, який не соромно запросити на будь-який наступний фестиваль. Для відомих гуртів це - засіб виживати. Клуби не можуть дозволити фінансово витягнути відомий гурт, тому гурти, подібні нашому, і виступають здебільшого на фестивалях. А для нас фестиваль - це спілкування з фанатами та друзями. З багатьма колегами, музикантами ми частіше бачимось на фестивалях. На “Бандерштаті” ми роздарували більше 100 плакатів та десятки музичних дисків. 

- Які враження від цьогорічного “Бандерштату”, щось змінилося на краще чи гірше?

- “Бандерштат” - це один із кращих рок-фестивалів України. Хоча я був на ньому лише один день, але відчув суттєву різницю. Раніше відвідувачі фестивалю ділились на певні групи, серед яких були футбольні хулігани, націоналісти, пластуни, патріоти, ботани. Іноді траплялись бійки між агресивно налаштованими парубками. А ось цього року відбулося небувале єднання. Ми всі - українці, і треба берегти один одного, випромінюючи мінімум агресії, що і відбулося цього року.

- Чи були суперечки стосовно того, що фестиваль проходить під час військових подій?

- Наш гурт “Brem Stoker” отримав задоволення від участі в “Бандерштаті”. В Інтернеті з’явились коментарі про те, що військові воюють, а ми, музиканти, в цей час "фестивалимо". “Бандерштат” - не той випадок, і такі коментарі нині недоречні. Цей фестиваль неодноразово забороняла влада за те, що він був і є українським. Фестиваль патріотичний і завжди привертав увагу на те, що ми - українці, і ми повинні бути незалежними і вільними. “Бандерштат” - це індифікація для нашого народу, і людина, яка його започаткувала, - вокаліст гурту “Фіолет” Сергій Мартинюк, свого часу зробив добру справу, яка нині об’єднує не тільки шанувальників всього українського, але й патріотично налаштованих українців, що в наш час дуже важливо!

07.08.2014Олексій ПОТЯНОК



Рівне-Ракурс №10 від 07.08.2014p. 
На головну сторінку