Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №686 від 15.12.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Для майбутніх мам

Для вагітної жінки не існує безпечних доз алкоголю!

Для вагітної жінки не існує безпечних доз алкоголю!

Вагітність та алкоголь - поняття несумісні. Проте, на жаль, не всі жінки так вважають, а деякі навіть впевнені, що під час вагітності важливо не зловживати спиртним, а якщо “помірковано” його вживати, то нічого поганого не трапиться.

А даремно. Той факт, що вживання алкоголю під час вагітності спричиняє важкі наслідки для дитини, сумніву не підлягає. Чи є різниця між зловживанням і одним келихом вина? Відповідь однозначна: якщо Ви вагітна-НІ! Бо кожний організм по-своєму реагує на алкоголь. Наукові дослідження показали, що алкоголь проникає через плаценту. Отже, Ваша майбутня дитина зовсім від нього не захищена! Алкоголь викликає порушення плацентарного кровообігу та вроджені вади і затримку розвитку плоду. При вживанні алкоголю вагітною жінкою вдвічі зростає ризик передчасного переривання вагітності (спонтанного аборту) та мертвонародження. Уражені алкоголем діти частіше помирають у ранньому віці.

Вагітна жінка не може випити наодинці, компанію їй завжди складає плід!

Ось чому медики та науковці в наш час займають чітку позицію: для вагітної жінки не існує безпечних доз алкоголю! Будь-яка доза вина чи пива може бути фатальною для Вашої майбутньої дитини! Окрім того, під час вагітності різниці між видами спиртних напоїв не існує!

Більшість із нас очевидно чули про фетальний алкогольний синдром? Це найбільш важке ураження дитини, викликане дією алкоголю під час її внутрішньоутробного розвитку. Дитина з ФАС має характерні риси обличчя, аномалії життєво важливих органів – вроджені вади головного мозку (мікроцефалію), зменшення розмірів очного яблука, розщілину піднебіння, вроджені вади серця, аномалії нирок, порушення слуху, неврологічні розлади, затримку фізичного, розумового і мовного розвитку. Новонароджені з ФАС можуть бути дуже неспокійні. Діти старшого віку мають проблеми з опануванням найпростіших навичок. Вони важко пристосовуються до нового оточення, не розуміють загальноприйнятих норм поведінки. Їм важко висловлювати свої думки і почуття. Порушення пам’яті та нездатність до концентрації уваги спричиняють дратівливість, розгубленість, агресивність, депресію тощо. Такі діти потребують навчання за спеціальними програмами.

ФАС не можна вилікувати !

Кожний рік більше мільйона дітей народжуються з вадами, причиною яких є алкоголь. Його можна попередити на 100% лише шляхом відмови від вживання алкоголю під час вагітності. Тому, якщо ви вживали спиртні напої до того, як дізналися про вагітність, припиніть негайно же зараз. Ви почуватиметеся краще і у дитини з’явиться шанс народитися здоровою. У ваших руках здоров’я ваших дітей! Відмовтесь від алкоголю та насолоджуйтесь радістю материнства!

15.12.2014Завідувачка відділення неонатології №2 РОДЛ Катерина Макарчук



Рівне-Ракурс №10 від 15.12.2014p. 
На головну сторінку