Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №690 від 19.01.2015p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Будьте здорові

Підтримуйте залозу молодості

Щитоподібна залоза дає збій у багатьох українців, які перижили чорнобильську катастрофу, оскільки виявилась найбільш уразливою до радіаційного опромінення. Цей крихітний орган забезпечує належну функціональність клітин організму, недостатнє вироблення гормонів стає причиною хронічної втоми, тривоги, депресії. Помутніння свідомості, обмороки також можуть бути пов’язані зі збоями в “щитовидці”.

Значне збільшення захворюваності раком щитоподібної залози серед українських дітей і підлітків вчені Інституту ендикринології й обміну речовин АМН України пов’язують з радіаційним фактором. Після 1986 року тільки в цьому інституті було прооперовано понад 4,5 тис. дітей до 14 років і понад 1,5 тисяч підлітків (15-18 років) з серйозними патологіями щитоподібної залози.

У дорослих онкозахворювання цього органу зросли більш, ніж в 6 разів через 10 років після вибуху і сьогодні ситуація не поліпшується. В світі за минулі 10 років частота захворювань підскочила теж в 2 рази.

Чи можна привести щитоподібну залозу в норму, не застосовуючи кардинальних втручань? Що радять спеціалісти?

Важливо підвищити рівень бета-каротину в крові. Каротин – жовто-оранжевий пігмент в продуктах. В раціон можна включати не тільки моркву, а й гарбуз, зелену цибулю, помідори, червоний перець, грейпфрути і сливи, персики, дині, абрикоси, хурму, аґрус, тобто фрукти та овочі, що містять цю речовину, яка має імуностимулюючу і адаптогену дію.

Корисний для щитоподібної залози вітамін D. Найкраще “виловлювати його”, приймаючи сонячні ванни. Він також міститься в жирних сортах риби, сирі , молочних продуктах, яєчному жовтку, ікрі, грибах. За даними лікарів, у людини, чий раціон насичений цим вітаміном, ризик виникнення серйозних проблем зі щитоподібною залозою знижується на 25%.

Маргарин, кукурудзяна олія, поліненасичені жири можуть перешкоджати засвоєнню залозою йоду. А ось вершкове масло з йодом сумісне.

Медики також вважають, що такі мінерали, як цинк, марганець, селен і мідь також позитивно впливають на “головного клітинного розпорядника”. В аптечній мережі наразі існує чимало препаратів, які містять ці мінерали, однак, що саме з них слід приймати, краще з’ясувати у лікаря, а не в Інтернеті!

Як визначити, чи пов’язане погіршення вашого самопочуття з гормональною недостатністю і чи варто звертатися до лікарів?

Варто, якщо правильні хоча б три твердження із списку:

“Я погано сплю”.

“Прокидаюсь розбитим скільки б не спав”.

“Я часто мерзну. Мене знемагає почуття тривоги”.

“Мені важко скинути масу тіла”.

“У мене часто болять м’язи або суглоби”.

“У мене проблеми зі шкірою”.

“Моє волосся сухе або тонке”.

“У мене рідшають брови”.

“У мене проблеми з травленням, алергія.”

Пам’ятайте, щитоподібну залозу називають залозою молодості. Підтримуючи її нормальний стан, ми продовжуємо свою молодість.

19.01.2015Лікар-санолог ОЦЗ Валентина Копель



Рівне-Ракурс №10 від 19.01.2015p. 
На головну сторінку