Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №693 від 09.02.2015p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Лікарські рослини і приправи

Майоран

Майоран

Майоран - приправа, яка використовується в кулінарному мистецтві практично повсюдно; її можна додавати в абсолютно будь-які страви - від супів до десертів. Запах у нього злегка солодкуватий, пряний, але в цей же час квітковий, трохи нагадує камфору. Що стосується смаку, то він швидше пекучий і гостропряний, з одного боку, і м’який та солодкий - з іншого. Така широка палітра пов’язана з величезною кількістю ефірних масел, якими багатий майоран. Приправа ця також відрізняється високим вмістом вітамінів, що не може не вплинути на смакові відтінки. Наприклад, в її складі можна знайти рутин, каротин, пектин, вітамін С і дубильні речовини. В окремий рід майоран виділили відносно недавно, раніше його прирівнювали до орегано, хоча вони мають яскраві відмінності.

Цю спецію цінували всі, від висококласних кухарів до сільських господарочок. Завдяки виразному смаку і яскравому аромату майоран додають в усі види страв, будь-то м’ясні або овочеві, салати або супи, напої або десерти. Як правило, використовуються тільки листя та бруньки рослини, як сушені, так і свіжі. Приправа широко застосовується в консервуванні овочів, таких як огірки, патисони, кабачки або томати. У всіх країнах світу кращі кулінари застосовували майоран в основному для ароматизації і поліпшення смакових якостей жирних страв і страв, що важко засвоюються. Була навіть сформульована якась теорема, яка говорить, що для жирного м’яса кращим другом буде саме майоран. Інша назва цієї приправи - ковбасна трава, з чого можна зробити висновок, що її досить часто використовують при приготуванні ковбас.

Чим ще здивує нас майоран? Застосування в кулінарії - далеко не єдине, чим може похвалитися ця рослина. Вона також широко використовується в народній медицині як знеболююче при мігрені або менструальних болях. Ним лікують кашель і захворювання нервової системи. Як вже згадувалося вище, часто майоран додають в дуже жирні, важкі страви, тому що він позитиво впливає на процеси в шлунку і кишечнику. Відвар з такої трави допоможе позбутися від метеоризму, а також надасть седативну дію. Нарівні з календулою майоран має протизапальний ефект, наприклад, після видалення зуба або при перших ознаках стоматиту не зайвим буде полоскати рот відваром цих трав 3-4 рази на день. Майоран дуже часто радять при безсольовій дієті, так як він є сильним підсилювачем смаку. Мазі на основі розглянутої рослини застосовують при невралгічних болях, розтягненнях, вивихах і ревматичних захворюваннях. Людям, у яких виявлені хвороби нирок, жовчного міхура, печінки, а також які перенесли інфаркт міокарда рекомендують приймати майоран. Корисні властивості цієї чудової трави помічені вже давно, і споконвіку люди лікувалися відварами і мазями на її основі. Найактивнішу дію має він у період простудних захворювань, оскільки знімає нежить і першіння в горлі.

09.02.2015



Рівне-Ракурс №10 від 09.02.2015p. 
На головну сторінку