Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №255 від 31.08.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Сам собі майстер

Щоб дах не поїхав

Покрити будинок шифером - це досить просто

Для тих, хто вирішив зробити це власноруч, начальник виробничо-технічного відділу Олександр ОСАДЧУК розкриває кілька будівельних секретів.

Основою під хвилястий шифер слугує дерев’яна обрешітка з брусків (перетином не менше 50х50 мм для звичайного шиферу, і не менше 75х75 мм - для підсиленого).

Відстані між латами мають дорівнювати від 775 до 815 мм, залежно від кута нахилу даху. (До речі, мінімальний кут для шиферного даху - 17 градусів). Вимірювання починайте від ребрової лати гребеня. Якщо відстані до лінії нижнього ряду рівномірно поділити неможливо, обріжте нижній лист, або той, що встановлюється одразу під гребенем.

Розпиляти хвилястий азбестоцементний лист не просто, особливо під кутом у напрямку “хвиль”. Щоб імовірність сколів була мінімальною, змочіть лист по лінії зрізу мокрими ганчірками, покладеними з обох боків. Мокрий азбестоцемент стане менш крихким.

Хвилястий шифер настеляють справа наліво і знизу вгору. Виняток можливий, якщо існує необхідність враховувати напрямок вітру: листи можна укласти і зліва праворуч у тому випадку, коли вітер дме назустріч традиційному способові укладки.

Листи укладають рядами, починаючи від лінії нижнього і далі - в напрямку гребеня, з припуском на довжину 120-200 мм, залежно від кута нахилу даху. Відстань між опорними латами - 1550-1630 мм. Покрівельні листи звішуються по лінії карнизу на 80-100 мм.

Кріплять хвилястий шифер цвяхами, шурупами й іноді противітряними скобами. Відкриті капелюшки цвяхів і шурупи захищають антикорозійним покриттям (лаком, оліфою, епоксидною смолою або фарбою). Зважаючи на те, що стріха з хвилястого шиферу може бути вразливою через наявність зазорів і щілин, що виникають у місцях сполучення листів, проміжки, що перевищують 7 мм, рекомендуємо промащувати готовими герметиками і піною.

Кожний лист кріпиться двома спеціальними “шиферними” цвяхами довжиною 120 мм з антикорозійною голівкою. Щоб вода ні в якому разі не затікала під цвяхи, під шляпки підкладіть шайби з оцинкованого заліза, твердої гуми, двох шарів руберойду. Якщо ви використовуєте цвяхи із голівками, що накриті капроновими ковпачками з ущільнювачем, ковпачки добирайте відповідно до кольору листа. Отвори для кріплення шиферу обов’язково свердліть (діаметр отвору 1, 5 діаметра цвяха). Цвяхи забивайте таким чином, щоб прокладка була повністю притиснута до листа Цвяхи не загинайте!

Стоси з пофарбованими листами розбирайте, уникаючи тертя листів. Кути обрізайте ручним інструментом. Дотримуючись наших порад, ви отримаєте надійний, міцний дах над головою!

Підготувала Валентина ЗАХАРОВА

31.08.2006



Рівне-Ракурс №10 від 31.08.2006p. 
На головну сторінку