Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №698 від 16.03.2015p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс культури і освіти

Цікаві випадки з життя відомих письменників

Цікаві випадки з життя відомих письменників

Про відомих письменників можна знайти величезну кількість інформації - як вони жили, як творили свої безсмертні твори. Читач зазвичай не замислюється про особливості характеру і спосіб життя письменника,  але деякі факти його біографії є  вельми цікавими і навіть викликають посмішку.

Пропонуємо  цікаві випадки з життя знаменитих літераторів.

Одного разу у Франсуа Рабле не було грошей, щоб дістатися з Ліона до Парижа. Тоді він приготував три пакетика з надписом «Яд для короля», «Яд для королеви» і «Яд для дофіна», і залишив їх в готельному номері на видному місці. Дізнавшись про це, господар готелю тут же доповів властям. Рабле схопили і з конвоєм доставили в Париж прямо до короля Франциска I, щоб той вирішив долю письменника. Виявилося, що в пакетах був цукор, його Рабле тут же і випив зі склянкою води, а потім розповів королю, яким чином він вирішив свою проблему.

Коли Федір Михайлович

Достоєвський був засланий до Омська у фортецю, дружина декабриста Фонвізіна подарувала йому Євангеліє. У перші два роки, що письменник провів в Омську, йому не давали ані книг, ані можливості писати, і ув’язнений весь цей час читав Євангеліє. У письменника навіть не було олівця, і він нігтем робив помітки на полях - всього близько 1700. З цією книгою Достоєвський не розлучався до кінця життя.

Олександр Дюма якось обідав у відомого лікаря, і той попросив письменника написати що-небудь в його книгу відгуків. Дюма написав: «З того часу, як доктор лікує цілі родини, потрібно закрити лікарню». Лікар вигукнув: «Ви мені лестите!». Тоді Дюма дописав: «І побудувати два кладовища...».

Одного разу Марк Твен отримав пачку рукописів  з поганими віршами під заголовком «Чому я живий?». Повертаючи рукопис невідомому стихотворцу,  Твен написав йому: «Тому, що послали вірші поштою, а не прийшли в редакцію особисто».

Якось Бернард Шоу зайшов до ресторану, де грала занадто гучна музика. Покликавши до себе метрдотеля, він спитав: «Ваші музиканти грають все, що попросиш?» - «Ну, зрозуміло, сер!» - «Тоді передайте їм ось ці гроші і попросіть, щоб вони півгодини пограли в покер».

Марк Твен був завзятим курцем. Саме йому належить авторство фрази, яку відтепер приписують всім підряд: «Немає нічого простішого, ніж кинути палити. Вже я-то знаю, я проробляв це тисячу разів». Він почав курити, будучи 8-річним хлопчиком, і до самої смерті щодня викурював від 20 до 40 сигар.

Знаменита формула «Двічі по два дорівнює п’ять», на яку Джордж Оруелл неодноразово робив акцент у романі-антиутопії «1984», прийшла йому в голову, коли він почув радянське гасло «П’ятирічку - за чотири роки!».

Відомо, що Ілля Ільф та Євген Петров були дуже дружні. Проте мало хто знає, що, незважаючи на це, вони все своє життя один до одного зверталися виключно на «Ви». Цифра п’ять стала знаковою в історії їхньої дружби. Ільф був на п’ять років старший Петрова, на п’ять років раніше свого друга одружився, на п’ять років раніше помер.

Справжнім прізвищем письменника-сатирика Григорія Горіна було Офштейн. На питання про причину вибору псевдоніма Горін відповідав, що це абревіатура: «Гриша Офштейн решил изменить национальность».

Чарльз Діккенс настільки не любив пам’ятники і монументи, що  у своєму заповіті суворо заборонив зводити їх йому. Єдина бронзова статуя Діккенсу встановлена ​​у Філадельфії.

Вільям Фолкнер кілька років працював листоношею, поки не з’ясувалося, що він найчастіше викидав недоставлені листи до сміттєвого ящику.

Джек Лондон був першим в історії американським письменником, який заробив своєю працею мільйон доларів.

16.03.2015



Рівне-Ракурс №10 від 16.03.2015p. 
На головну сторінку