Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №258 від 21.09.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Вартові вашої безпеки

Оголена зброя

Оголена зброя

Бійці ВДСО озброєні і небезпечні лише для справжніх злочинців

Служба працівників ВДСО пов’язана з такими небезпечними функціями, як інкасація великих сум грошей або охорона при перевезенні особливо цінних вантажів. Є серед об’єктів, довірених відділу державної служби охорони такі, що, з точки зору правопорушників, варті особливого ризику заради отримання зиску. Це - фінансові установи, ювелірні магазини, крупні торговельні комплекси.

Як свідчать статистичні дані, за вісім місяців поточ-ного року кількість об’єктів, що охороняються підрозділами ВДСО при УМВС України у Рівненській області, зросла порівняно з минулим роком майже на 20 відсотків, втім, жодного випадку крадіжок з охоронних об’єктів не сталося. Це красномовне свідчення того, що робота відділу організована на високому професійному рівні. Однією з умов досягнення таких вагомих результатів є стрільби - невід’ємна складова навчального процесу, організованого стемою МВС. Вишкіл бойової готовності кожного співробітника розпочався, як і кожний новий навчальний рік, з першого вересня.

Кожного місяця співробітники ВДСО беруть участь у навчальних стрільбах. На одному з таких занять з вогневої підготовки побувала кореспондент “РР”.

Перед тим, як перейти безпосередньо до стрільб, бійці проходять інструктаж. Тим часом розпитую начальника відділу Державної служби охорони при УМВС України в Рівненській області Олександра БОБРОВНІКА (на фото зверху), чи випадало йому цілити у нападника з табельної зброї?

- Хвалити Бога, - за всі роки служби жодного разу не довелося. Зброю дозволяється застосовувати лише як крайній засіб.

До речі, потрібно розрізняти такі поняття, як “застосовувати” і “використовувати”. Згідно зі ст. 15 “Порядок застосування зброї” Закону України “Про міліцію”, застосувати зброю проти зловмисника - це означає вистрілити у нього або вдарити цією зброєю. Використовується вогнепальна зброя також для подачі сигналу тривоги, коли треба покликати інших працівників міліції на допомогу. Використовувати зброю дозволяється в тому разі, якщо, не дай Бог, сталося щось непередбачене, що загрожує життю охоронця, або для знешкодження тварини, яка напала на людину, й іншого засобу для захисту потерпілого немає.

- А застосовувати?

- Застосовується зброя, як правило, у випадку явного нападу на працівника міліції або на інших осіб, що загрожує їх життю або здоров’ю. У такому разі дозволяється стріляти без попередження. В усіх інших випадках перед тим, як застосувати зброю, охоронець повинен попередити нападника пострілом угору або двічі повторити словесне попередження, причому двома мовами - українською та російською. Та іноді буває достатньо розстібнути кобуру й оголити зброю, щоб нападник утримався від подальших небезпечних дій. Застосовувати зброю забороняється проти неповнолітніх (до 18 років), осіб похилого віку, а також інвалідів із явними ознаками інвалідності, якщо вони не чинять збройного опору, що, знову ж таки, загрожує чужому життю. На щастя, такі критичні моменти бувають дуже рідко.

Тим часом інструктаж добігає кінця, бійці вишикувалися перед входом до тиру і перша четвірка готується до стрільби.

Сьогодні бійці демонструють своє володіння зброєю у двох вправах. Перша з них - стрільба на влучність. Із трьох пострілів потрібно вибити найбільшу кількість очок. Бійці охоронної служби виконали стрільби на оцінку “добре”. Кращими у цьому виді виявилися старшина міліції з охорони об’єктів кредитно-фінансових установ Олександр Лазарчук, прапорщик міліції, міліціонер-водій групи затримки Олександр Поліщук та прапорщик міліції, молодший інспектор групи затримки Юрій Радюк. Їхні результати - від 26 до 28 очок.

Наступне завдання - стрільба на швидкість. Усі, без винятку, вклалися у заліковий час - 8 секунд - влучивши у мішені з відстані 20 метрів. Отже, бійці ВДСО вкотре довели, що вони є справжніми професіоналами, яким можна довірити охорону найцінніших об’єктів.

За 8 місяців цього року працівниками ВДСО в Рівненській області особисто попереджено 44 злочини. Крім того, за їхньою участю попереджено 789 спроб скоїти злочин. Це складає четверту частину від усіх злочинів на Рівненщині.

21.09.2006Валентина ЗАХАРОВА

Нагадуємо адресу відділу Державної служби охорони при УМВС України в Рівненській області: м. Рівне, вул. С.Бандери, 58,

тел.: 63-66-53, 23-03-08. Телефон »гарячої лінії» ДДСО

при МВС України: 8-800-50-222-00,

офіційний сайт ДДСО: www.dso.com.uaРівне-Ракурс №10 від 21.09.2006p. 
На головну сторінку