Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №258 від 21.09.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Середовище проживання

Екологічне страхування

як засіб забезпечення екологічної безпеки

У новому тисячолітті проблема стану довкілля є однією з найгостріших і найболючіших проблем людства в цілому та нашої країни зокрема. У природне середовище потрапляє все більше забруднюючих речовин. Україна знаходиться на одному з перших місць у світі за кількістю джерел відходів.

Щорічно вітчизняні підприємства “видають” близько 2,5 - 3 мільйони тонн відходів 1-го, найвищого, класу небезпеки (за євростандартами). Кількість підприємств, на яких накопичуються або використовуються небезпечні відходи, перевищує 2500. На території України вже накопичилося близько 27 мільярдів тонн різних відходів, які займають понад 160 тисяч гектарів землі. Крім того, щорічно з’являються прецеденти ввезення іноземних відходів на територію України. Така кількість відходів сприяє стрімкому розвитку підприємств, які займаються переробкою цих відходів. Техногенна небезпека на більшості підприємств зумовлює виникнення екологічних проблем, пов’язаних із забрудненням довкілля відходами виробництва.

Несприятлива економічна ситуація призводить до зростання ризику виникнення аварій. Наслідком техногенних аварій, пов’язаних із небезпечними відходами, є забруднення ґрунтів, підземних та поверхневих вод, атмосферного повітря, загроза тваринному та рослинному світу. Погіршення стану довкілля тісно пов’язане з погіршенням стану здоров’я мешканців прилеглих населених пунктів.

За часів планової економіки, коли усі підприємства належали державі, витрати, пов’язані з ліквідацією наслідків техногенних аварій, сплачувала вона. Така система стала неефективною в ринкових умовах, коли більшість підприємств перейшли у приватну форму власності. Виникнення аварії на підприємстві може призвести до надзвичайно великих збитків, що вимірюються тисячами, а інколи й мільйонами доларів. Наслідками такої ситуації може стати банкрутство підприємства, і тягар ліквідації аварії ляже на державу.

Нині найефективнішим засобом екологічної безпеки населення та навколишнього середовища, є впровадження системи страхування екологічних ризиків та відповідальності суб’єктів підприємницької діяльності.

До обов’язкових видів страхування належать:

• обов’язкове страхування цивільної відповідальності суб’єктів господарювання за шкоду, яка може бути заподіяна пожежами та аваріями на об’єктах підвищеної небезпеки, включаючи пожежовибухонебезпечні об’єкти та об’єкти, господарська діяльність на яких може призвести до аварій екологічного і санітарно-епідеміологічного характеру;

• страхування відповідальності суб’єктів перевезення небезпечних вантажів на випадок негативних наслідків під час їх транспортування.;

• страхування відповідальності експортера та особи, яка відповідає за утилізацію небезпечних відходів, щодо відшкодування шкоди, яка може бути заподіяна здоров’ю людини і навколишньому природному середовищу під час транскордонного перевезення та утилізації небезпечних відходів.

Саме тому для всіх, без винятку, господарюючих суб’єктів нашої держави, а для потенційно небезпечних промислових підприємств, в першу чергу, набуває актуальності СТРАХУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ РИЗИКІВ.

АСК “Авіоніка” пропонує Вам надійний страховий захист здоров’я, майна та бізнесу в наш непростий час. Компанія заснована в 1994 році. Предметом її діяльності є страхування та перестрахування від авіаційних і космічних ризиків до медичного страхування. АСК “Авіоніка” на страховому ринку має великий досвід та професійний підхід щодо оцінки та страхування екологічних ризиків. За цей період клієнтами компанії стали понад 700 підприємств.

Основою правової бази до дій є: Постанови Кабміну України про проведення обов’язкового страхування №№ 1788 від 16.11.2002, 1219 від 19.09.2002, 733 від 1.06.2002 років і нормативно-правові акти виконавчої влади відповідно до цих постанов.

21.09.2006Наталія Шульга, керівник Рівненського представництва АКС “Авіоніка”.

Адреса: м. Рівне,

вул. Кн. Ольги, 5, каб. 302. Тел. 26-38-64.



Рівне-Ракурс №10 від 21.09.2006p. 
На головну сторінку