Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №739 від 28.12.2015p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Другий фронт

Валентин НАЛИВАЙЧЕНКО: “Корупція завжди має прізвище”

Валентин НАЛИВАЙЧЕНКО: “Корупція завжди має прізвище”

Для всеукраїнського антикорупційного руху сьогодні ефективний тиск на владу – це питання № 1

Уже втретє за останніх півроку до Рівного завітав екс-голова Служби безпеки України, лідер всеукраїнської громадської організації “Антикорупційний рух” Валентин НАЛИВАЙЧЕНКО (на фото). 18 грудня Валентин Олександрович у конференц-залі Рівненського інституту Київського університету права відзвітував перед активістами обласного осередку цієї організації, який очолює Олександр Савчевчич, про проведену ним роботу в Україні та за кордоном. На зустріч з “головним антикорупціонером країни” були запрошені і члени та прихильники регіональної обласної партійної організації політичної партії “Прогрес”, голова якої Анатолій Сидорук підписав Меморандум про співпрацю з Антикорупційним рухом Валентина Наливайченка. Свій візит до нашого міста відомий політик завершив невеличкою прес-конференцією для місцевих журналістів.

Виступаючи перед партійним і антикорупційним активом, Валентин Наливайченко наголосив на необхідності зламати корупційну систему, яка стала не менш небезпечним внутрішнім ворогом України, ніж зовнішня агресія. Він закликав усунути корупціонерів від влади шляхом антикорупційної люстрації. Крім того, треба відкрити для громадськості дані про доходи та витрати бюджетів всіх рівнів - тоді кошти підуть на розвиток громади, а не в кишені чиновників. А головне - долучити до боротьби з корупцією широкі кола громадськості.

Після завершення зустрічі з активістами партії “Прогрес” та Антикорупційного руху відбувся 20-хвилинний діалог Валентина Наливайченка з медійниками. Коментуючи на їх прохання конфлікт між одеським губернатором Михеїлом Саакашвілі та очільником МВС Арсеном Аваковим, політик зазначив:

- Я переконаний в одному: на будь-якому засіданні у владі, а особливо, якщо це зібрання називається Національна рада реформ, мають бути чіткі та, як люди вимагають, конкретні рішення. Якщо є величезна корупція нагорі, - назвати прізвище корупціонера, бо корупція завжди має прізвище, в чому полягає корупційне правопорушення і яка реакція керівництва правоохоронних органів, тобто кримінальне провадження та затримання. Замість цього - сварка.

Для того, щоб корупційні схеми не існували в принципі, наголосив Валентин Наливайченко, треба змінити і законодавство, і людей.

- Що стосується рівненської ситуації (оренда СБУ земельної ділянки в районі вулиці Поповича та її подальша забудова елітними котеджами - О.Д.), як і того, що робиться з бурштином, моя реакція була миттєвою, - зазначив екс-голова СБУ. - Я одразу подав президенту на звільнення вже нового керівництва обласного управління СБУ, призначеного за рекомендацією штабу Порошенка.

Прогнозуючи перспективи України у 2016 році, Валентин Наливайченко звернув увагу журналістів на те, що для всеукраїнського антикорупційного руху сьогодні ефективний тиск на владу в конкретних справах, з конкретними прізвищами, з конкретними ділянками, з конкретними офшорами - це питання № 1.

- Або ми змусимо владу зупинити корупцію і розкрадання грошей та вигнати високопосадовців чи депутатів від влади з конкретними прізвищами, або система, мається на увазі держава, зазнає тотального краху, - переконаний екс-голова СБУ. - Не зламавши корупцію, ми не зможемо бути більш сильними проти зовнішнього агресора. Як фахівець з національної безпеки, вважаю, що мають бути негайно передані Антикорупційному бюро всі бази даних всіх правоохоронних органів, у тому числі оперативні матеріали стосовно всіх корупціонерів і всіх корупційних оборудок на центральному рівні та в областях. Це - перше.

Друге. Має бути негайно проведена заміна керівництва Генеральної прокуратури, Державної фіскальної служби та інших служб. Якщо не будуть на цих посадах чесні люди, які не сприймають корупцію, то шанси на успішну діяльність Антикорупційної прокуратури дуже невеликі.

Третє. В законодавстві повинно бути жорстко передбачено, що Антикорупційне бюро має стати єдиним об’єднаним органом по боротьбі з корупцією на найвищому рівні. Це означає, що дублюючі органи і дублюючі функції від СБУ, фіскальної служби та МВС мають перейти виключно до цього органу. І функції, і бюджет, і люди, якщо є чесні, і майно. Якщо залишиться ситуація як зараз, коли мінімум п’ять органів борються з корупцією, то вона все краще і краще почуває себе. На моє переконання, це помилковий підхід.

Але, на думку Валентина Наливайченка, маємо ще більш небезпечну колізію в Кримінально-процесуальному кодексі та в інших законах України. Вже з 20 листопада всі функції по розслідуванню найбільш важливих антикорупційних справ, у тому числі і злочинів проти Революції Гідності, мало бути віднесено до Антикорупційного бюро. Генеральна прокуратура не завершила розслідування, Антикорупційне бюро не розпочало ще. Тож Наливаченко застерігає громадськість:

- З тим, щоб негайно зняти ризик провалу розслідування справ проти Революції Гідності, законодавцю треба не приховувати правду від людей і чітко передбачити продовження повноважень Генеральної прокуратури, щоб вона все ж таки передала в суд всі справи, пов’язані з режимом Януковича. Бездіяльність у цих справах призведе до того, що Україна втратить можливість повернути величезні суми вкрадених ним грошей, які нині так потрібні її бюджету.

28.12.2015Олесь ДУБОВИК



Рівне-Ракурс №10 від 28.12.2015p. 
На головну сторінку