Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №739 від 28.12.2015p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Квартирне питання

Як купити квартиру і не дати себе обманути?

Як купити квартиру і не дати себе обманути?

Всі учасники ринку нерухомості дотримуються двох неписаних законів: забудовники ніколи не зізнаються, що ціни на житло падають, а ріелтори (брокери) будуть наполягати, що простий обиватель не зможе купити квартиру самостійно. На питання звертатися за допомогою до фахівців з агентств нерухомості чи ні, відповідь очевидна - варто звернутися. Хоча б для того, щоб отримати консультацію, яка зазвичай безкоштовна і розуміти хоча б приблизно що відбувається з ринком у місті, де ви хочете жити.

Що ж потрібно знати покупцеві для того, щоб угода пройшла без проблем, а ризики були зведені до мінімуму?

В будь-якій справі, чи то купівля квартири, чи ремонт та інше, потрібно покладатися не тільки на ріелтора, будівельника, підрядників, а й на себе. Необхідно самому вивчити закон, зрозуміти весь процес угоди. Тільки в цьому випадку можна бути впевненим, в те, що затія буде успішною.

По-перше, треба ретельно підійти до вибору місця і забудовника.

По-друге нова квартира набагато краще, ніж на вторинному ринку. В ній і архітектурне рішення сучасне, для вибагливих покупців, для сучасної техніки, і прибудинкова територія розрахована на людей з автомобілями, а не як в «хрущовках» - ні під’їхати, ні розвернутися. У нової квартири нема проблем з попередніми власниками. Головне, щоб будинок вже був зданий в експлуатацію.

Коли ви беретеся за вирішення квартирного питання, буде корисним пам'ятати про наступне.

Якщо ви плануєте переїжджати з однієї квартири в іншу, і тимчасово пожити вам ніде, то не продавайте свою стару квартиру без прив'язки до покупки нової (альтернативна операція). Не варто сподіватися на те, що ви швидко підберете нове житло. Такі угоди обов'язково потрібно проводити паралельно, бажано в один день або як мінімум не відкладаючи надовго.

Ніколи не вносьте передоплату за нову квартиру, не знайшовши покупця на стару. Ви можете не встигнути продати свою квартиру у встановлений термін і втратите раніше внесену суму.

При виборі квартири (найкраще вивчати пропозиції в інтернет-джерелах - LinevichGroup) перше враження від того чи іншого об'єкта можна отримати вже з фотографій, які зазвичай викладаються разом з рекламним оголошенням. Зверніть також увагу на відповіді брокера на ваші запитання. Настійно рекомендуємо формулювати питання в письмовому вигляді заздалегідь, щоб у процесі розмови не втратити важливі деталі.

Все це допоможе уникнути шоку від перегляду "убитої" квартири, від дивних власників, від поганого стану будинку і тощо. Зараз існує величезна кількість інтернет-порталів, де заздалегідь можна оцінити і будинок, і двір, і під'їзд, і навіть види з вікон, позбавивши себе, таким чином, від неприємних вражень.

Якщо ви дієте самостійно і нарешті підібрали квартиру своєї мрії, знайдіть за рекомендацією агентство або професійного приватного брокера, який організовує повний юридичний супровід угоди. Важливо пам'ятати, що брокер продавця отримує комісію не від вас, і його основна мета - не перевіряти квартиру, а продати її. Сподіваючись на агента продавця, ви можете не дізнатися дуже багато чого про своє майбутнє житло.

Про аванси

Необхідно знати різницю між авансом і завдатком. По-перше, тільки аванс є поворотним, завдаток при будь-якому результаті справи повернути не вдасться. Як аванс, так і завдаток краще вносити фізособі на руки тільки у випадку, якщо це ваш родич або хоча б знайомий і ви в ньому впевнені. В інших випадках настійно рекомендуємо вносити тільки аванси і тільки на ім'я компанії, що представляє інтереси власника. Так у вас на руках хоча б залишаться реквізити юр. особи, до якого в разі чого можна пред'являти претензії. До того ж, щоб зникнути, компанії потрібно набагато більше часу, ніж власнику квартири.

А якщо ж угода все-таки відбулася і ви ось-ось станете щасливими володарями нової квартири, не слід підписувати акт прийому-передачі до того моменту, поки не побачите об'єкт ще раз в момент отримання ключів. Ситуації, при яких вічно поспішають ріелтори хочуть все підписати на угоді, щоб потім повторно в квартирі не з'являтися, можуть закінчитися, наприклад, тим, що звідти вивезуть усе, включаючи розетки.

Ще раз хочу нагадати, що сьогоднішній ринок - це ринок покупця, і при комплексному і грамотному підході жоден, навіть самий безцеремонний або "ушлий" ріелтор не зможе поставити вас у незручне становище.

28.12.2015



Рівне-Ракурс №10 від 28.12.2015p. 
На головну сторінку