Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №742 від 27.01.2016p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс економiки

Податківці відповіли на “гарячі” питання рівнян

Податківці відповіли на “гарячі” питання рівнян

В Державній податковій інспекції у м. Рівному під час чергового сеансу телефонного зв’язку “гаряча лінія” на питання рівнян щодо змін в оподаткуванні юридичних осіб, сервісів ДФС України та порядку подання звітності в електронному вигляді відповідала заступник начальника інспекції Ірина Груздєва.

Пропонуємо вашій увазі окремі запитання-відповіді.

Які форми фінансової звітності повинні подаватися платниками податків на прибуток до контролюючих органів разом з податковою декларацією?

Платники податку на прибуток (крім малих підприємств) подають разом з відповідною податковою декларацією за календарний квартал, півріччя, три квартали квартальну фінансову звітність, яка включає: баланс та звіт про фінансові результати.

До податкової декларації за рік такі платники подають річну фінансову звітність, яка включає: баланс, звіт про фінансові результати, звіт про рух грошових коштів, звіт про власний капітал та примітки до звітів.

Платники податку на прибуток – малі підприємства подають разом з річною податковою декларацією скорочену за показниками фінансову звітність у складі балансу і звіту про фінансові результати.

Чи включається до бази оподаткування ПДВ сума акцизного податку, нарахована при реалізації суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів?

Ні, не включається. Відповідно до п. 188.1 ст. 188 Податкового кодексу база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку на реалізацію суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв’язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками – суб’єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).

Які послуги надаються за допомогою он-лайн сервісу “Податковий асистент” та які суб’єкти господарювання можуть скористатись зазначеним сервісом і яким чином?

З метою упередження ризиків при формуванні платниками податків податкової звітності та недопущення їх виникнення у майбутньому ДФС України запроваджено новий сервіс “Податковий асистент” для платників податків, які надсилають свою звітність до контролюючих органів у електронній формі, без надходження запиту від платника податків.

У основі роботи сервісу лежить моніторинг господарської діяльності платників податків (фактично податковий аудит), за результатами якого у разі виявлення податкових ризиків, платникам податків надсилається інформаційне повідомлення. Персоніфіковані розсилки здійснюються щомісячно. Листування є індивідуальним та повністю конфіденційним.

Чи залишилась у 2016 року спрощена система оподаткування для юридичних осіб?

Спрощену систему оподаткування, обліку та звітності збережено практично без  суттєвих змін. Як і раніше, існує 4 групи платників  єдиного податку. В 3-й групі можуть перебувати і юридичні особи. Без змін залишилася і база оподаткування – сума отриманого доходу.

Для платників єдиного податку   1-ї та 2-ї  груп (фізичні особи) фіксовані ставки не змінилися.

У зв’язку із новим розміром мінімальної заробітної плати в 2016 році  змінилися місячні суми єдиного податку:  для платників 1-ї групи  - 137,80 грн;  для платників 2-ї групи  - 275,60 грн. 

Не суттєво, але  зросли ставки єдиного податку  для платників 3 - ї  групи: 3%  від бази оподаткування (для платників ПДВ) замість 2% в 2015 році, 5% (для неплатників  ПДВ) замість 4%  відповідно.

Разом з тим для платників єдиного податку 3 – ї групи  значно зменшено обсяг річного доходу для перебування на спрощеній системі  – не більше 5 млн. грн. проти 20 млн. грн. в 2015 році. 

Також зросли ставки єдиного податку для  платників 4 – ї групи. Крім того, в 2016 році база оподаткування єдиним податком для платників 4 – ї групи визначається з урахуванням таких особливостей: для сільськогосподарських угідь базою оподаткування є нормативна грошова оцінка одного га сільськогосподарських угідь з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня 2015 року відповідно до порядку, встановленого розділом XII цього Кодексу; для земель водного фонду базою оподаткування є нормативна грошова оцінка ріллі по області з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня 2015 року.

27.01.2016



Рівне-Ракурс №10 від 27.01.2016p. 
На головну сторінку