Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №753 від 11.04.2016p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс подій

УКРАЇНА НЕ ВПАЛА ДО РУК ПУТІНУ ЯК ПЕРЕСТИГЛЕ ЯБЛУКО ЗАВДЯКИ УРЯДУ ЯЦЕНЮКА

УКРАЇНА НЕ ВПАЛА ДО РУК ПУТІНУ ЯК ПЕРЕСТИГЛЕ ЯБЛУКО ЗАВДЯКИ УРЯДУ ЯЦЕНЮКА

Інтрига навколо зміни уряду наближається до розв’язки. Незалежно від того, яким буде кінцевий результат, хто залишиться в уряді, а хто вперше увійде до складу Кабміну, - зараз доречно поставити запитання, а що ж сталося з країною і в країні під час двох урядів Арсенія Яценюка? І не буде зайвим зафіксувати: а) з яким активом позитивних змін йде у відставку діючий склад уряду, б) яку спадщину отримує уряд наступний.

Для нас з вами також має сенс розібратися в політичних суперечках і отримати об’єктивну відповідь на питання: люди в уряді виправдали політичні цілі, проголошені на Майдані, чи курс був помилковий?

Урядів Яценюка, як ми пам’ятаємо було два. Перший розпочав роботу відразу після революції 27 лютого 2014 року, другий був призначений новообраним парламентом в кінці того ж року. З точки зору автора цих рядків, у обох урядів Яценюка, як і у самого прем’єр-міністра, була важлива риса, якої в силу об’єктивних причин не буде у наступних Кабінетів - “моральна відповідальність перед Майданом”. У жодному українському виші не вчать керувати країною, в якій на головному майдані столиці висихають останні краплі крові загиблих патріотів, а в той же час тисячі добровольців сідають в поїзди і відправляються на фронт захищати свою землю від другої у світі за військовою потужністю країни. Яценюку і його команді довелося швидко вчитися, при цьому максимально уникаючи помилок, плата за які могла бути занадто високою.

На перший, а потім і на другий уряд Яценюка ліг величезний тягар відповідальності зберегти Україну як державу, стартуючи з нульової точки практично в усіх відношеннях. Як ми пам’ятаємо, після втечі вождя всіх регіоналів, вертикаль влади була відсутня, армія знищена як явище, міліція вміла лише займатися корупцією і служити “охранкою” для влади, захищаючи її від власного народу, над країною витав привид дефолту і економічної неспроможності.

Найголовніша заслуга Яценюка в тому, що він, маючи за спиною чудову освіту, знання англійської і хороші зв’язки за океаном і в Європі, переконав західних партнерів повірити в Україну, в державницькі сили, здатні витримати натиск Росії і провести реформи. В якійсь мірі фактор Яценюка послужив аргументом, щоб Україна отримала підтримку як фінансово, так і політично у війні з озвірілим російським ведмедем. Яценюку вірили, під нього давали гроші, з ним зустрічалися перші особи найвпливовіших держав. Захід був готовий продовжувати співпрацю, якби не політичні ігри, що призвели до розвалу коаліції в українському парламенті.

Якщо запитати першого зустрічного на вулиці з приводу реформ - звичайно, кожен згадає поліцію. Молодих хлопців, які одягнули форму для того, щоб правоохоронна система захищала, а не грабувала власних громадян. Але це найяскравіший результат роботи. Є інші. Вони рясніють часто незрозумілими цифрами і сухою юридичною мовою. Наприклад, реструктуризовано зовнішній борг України. Зовнішній загальний борг скорочено на 6 мільярдів доларів США (з 73 мільярдів до 66 мільярдів).

А ось ще свіжі дані. Вперше за три роки зафіксований ріст промислового виробництва - на 7,6%. Цитуємо: “Індекс промислової продукції в лютому 2016 року у порівнянні з лютим 2015 року склав 107,6%. Зростання промислового виробництва зафіксовано вперше з 2012 року”.

Адже ми розуміємо, що це значить? Значить, що країна прожила найскладніший час і готова до відновлення економічного зростання. Перші позитивні сигнали спостерігаються в інших галузях. Не варто також забувати, що під час війни уряд виплачував зарплати і пенсії вчасно і в повному обсязі.

У той же час, уряд Яценюка забезпечив виконання комплексу реформ, передбаченого планом надання безвізового режиму. Успіхи по боротьбі з корупцією в Україні відзначені за кордоном - завдяки економічній дерегуляції наша країна піднялася на 29 пунктів у світовому рейтингу умов ведення бізнесу “Doing Business” у порівнянні з 2014 роком, а в частині реєстрації підприємств - на 40 пунктів за рік.

Свої результати дали зусилля по впровадженню електронних сервісів. Зокрема, вже сьогодні більше 20% документів, необхідних для підприємців, оформляється через Інтернет. Повністю введено в дію “кабінети електронних адміністративних сервісів” Міністерства юстиції, Міністерства економіки та Мінінфраструктури.

І все ж, якими б даними не рясніли документи, одне з найбільших досягнень Кабінету Яценюка - створення армії, здатної протистояти агресору. 5% ВВП два роки поспіль виділяється на оборону. Йдеться про колосальні асигнування на формування сучасних збройних сил.

Підводячи підсумки, можна з упевненістю зазначити, що два перших після Майдану уряди, очолювані Яценюком, виконали свою місію - вони не дозволили Україні звалитися в руки Путіну, як перезрілому яблуку. Ні по одній з причин. Україна здобула кулаки у вигляді армії, заклала основи економічного зростання, вже зараз знаходиться у кроці від безвізового режиму з ЄС, країна частково провела реформи в цілих галузях.

У будь-якому випадку, наступному уряду дістанеться інша країна, ніж та, яку отримав Яценюк. З суттєво іншим потенціалом, країна, що вийшла зі складностей і хаосу, готова до нарощування позитивної якості реформ.

Хто знає, може саме тому так активно велася кампанія по зміні уряду. Коли виконана найскладніша робота, так приємно новому прем’єр-міністру, збираючись на роботу, замість гумових рукавичок для брудної роботи одягнути накрохмалене жабо.

11.04.2016Руслан Бережнюк



Рівне-Ракурс №10 від 11.04.2016p. 
На головну сторінку