Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №261 від 12.10.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ваша безпека

У вас у квартирі газ?

У вас у квартирі газ?

Не втрачайте пильність

Природний газ уже давно став надійним помічником у побуті, джерелом тепла і затишку для 69 відсотків жителів міських квартир та 31 відсотка сільських помешкань. У той же час, цей зручний вид палива є постійним чинником підвищеної небезпеки. Але, разом із тим, часто люди втрачають пильність, і тоді трапляються трагедії.

Останнім часом почастішали випадки загазованості приміщень кухонь мешканців багатоповерхових будинків. В основному, це стосується квартир, де проживають самотні літні хворі люди, квартиранти, родичі або знайомі хазяїв.

Так, 21 лютого 2006 року в м.Рівному у п’ятиповерховому будинку, що на вул.Відінській, літня людина ввімкнула газ, але забула запалити духовку газової плити. Як результат - загазованість квартири. На той момент підійшли знайомі і, відчувши запах газу, викликали аварійну газову службу.

27 березня 2006 року в м.Рівному у дев’ятиповерховому будинку, що на вул.Соломії Крушельницької, 77, увімкнули конфорку газової плити. Відволікшись на телефонний дзвінок, забули про газ і пішли з дому. Сусіди, почувши запах газу, зателефонували у ВАТ “Рівнегаз”.

22 квітня 2006 року у п’ятиповерховому будинку, що на вул.Парковій, 6, хвора літня людина відкрила кран газової плити і пішла з квартири. І знову пильність сусідів відвернула трагедію.

14 квітня 2006 року в м.Рівному у дев’ятиповерховому будинку, що на вул.Макарова, 2, господарі залишили увімкнутим кран духовки газової плити, не запаливши її, а самі пішли з дому. Це призвело до загазованості квартири та небезпеки вибуху, і саме сусіди врятували мешканців будинку від неминучої біди.

27 квітня 2006 року в м.Рівному у дев’ятиповерховому будинку, що на вул. Пушкіна, 40, з метою проведення самовільного ремонту газового обладнання, абонент перекрив газ по стояку під’їзду. Через деякий час, після обурення сусідів, які залишилися без газу, він пішов і увімкнув газ на стояку, таким чином наразивши на небезпеку весь будинок, адже на той момент у деяких квартирах могли залишатися увімкненими газові прилади.

Невже для того, щоб зрозуміти, що газ дуже небезпечний, потрібно підірвати багатоповерховий будинок, залишивши людей без даху над головою, а ще гірше - позбавити їх життя?

Чи не занадто дорогу ціну доведеться платити за халатність деяких людей?

Тому ВАТ “Рівнегаз” хоче ще раз нагадати про елементарні правила, які завжди зможуть запобігти біді.

Шановні абоненти! Виявивши запах газу в квартирі, необхідно терміново припинити користування газовими приладами, закрити крани, не вмикати і не вимикати електроприлади, не користуватися відкритим вогнем, провітрити приміщення, в якому виявлено запах газу і викликати аварійну службу за телефоном 04.

Проходячи вулицями міста, сходинками під’їздів багатоповерхових будинків, знаходячись у підвалах, не залишайтеся байдужими, коли відчули запах газу. Негайно повідомте аварійну службу газового господарства.

До прибуття персоналу аварійної газової служби не допускайте в зону загазованості сторонніх людей, не користуйтеся відкритим вогнем чи електрообладнанням.

Пам’ятайте, що всі аварійні виклики з ліквідації витоків газу виконуються газовим господарством безкоштовно та цілодобово.

Не забувайте, що, перш ніж увімкнути газові прилади з відводом продуктів згоряння у димохід, необхідно обов’язково перевіряти тягу. Тягу в димарі визначають піднесенням сірника під тягопереривач колонки, в опалювальній печі - смужкою паперу, підносячи її до запального віконця у дверцятах пальника, а тягу у вентиляційному каналі - піднесенням клаптика паперу до вентиляційної решітки. При відсутності тяги користуватися газовими приладами категорично забороняється, тому що продукти згоряння потрапляють у приміщення.

ВАТ “Рівнегаз “ наголошує, що перед увімкненням та під час роботи газових приладів, кватирку чи фрамугу необхідно завжди тримати відчиненою.

Шановні абоненти! Пам’ятайте, що при користуванні газовими приладами категорично забороняється:

• користуватися газовими приладами при зачинених кватирках, решітках вентканалів;

• відпочивати на кухнях чи у приміщеннях, де встановлені працюючі газові прилади;

• прив’язувати до газових приладів та газопроводів мотузки для сушіння білизни;

• використовувати несертифіковані шланги та кульові крани;

• самовільно проводити ремонт чи заміну газового обладнання;

• втручатися у цілісність систем газопостачання;

• користуватися газовою колонкою (коли горить пальник) при відсутності напору холодної води або водорозбору гарячої води. Газ тоді слід перекрити й повідомиті про це ремонтну службу газового господарства м.Рівного за телефоном: 28-26-47 або 084.

Пам’ятайте! Роботи з ремонту газового обладнання чи втручання у систему газопостачання повинні виконуватися тільки спеціалізованими підрозділами газових господарств. Виконання робіт сторонніми організаціями та фізичними особами ставить під загрозу не тільки Ваше життя, але й життя людей, які Вас оточують.

Будьте обережні з газом, і він завжди приноситиме у Ваші оселі тепло і затишок!

12.10.2006



Рівне-Ракурс №10 від 12.10.2006p. 
На головну сторінку