Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №262 від 19.10.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Скульптор свого тіла

Культуристом бути непросто,

Культуристом бути непросто,

або Як рівненські спортсмени готуються до престижного чемпіонату України з бодібілдінгу

Культуризмом займаються багато юнаків, однак спортсменами-бодібілдерами стають одиниці. Надто вже багато відповідальності та грошей вимагає професійний спорт! Отож, як воно бути професійним культуристом, - кореспондент “РР” дізнавалася у розмові з місцевими гладіаторами, які сьогодні інтенсивно готуються до відкритого всеукраїнського чемпіонату України з фітнесу та бодібілдінгу “Ніч чемпіонів”, який проходитиме у листопаді в місті Сімферополі.

25-річний Сергій МЕЛЬНИК (на фото справа) та 26-річний Юрій МАТЕУШ - фіналісти інтерконтинентального турніру серед чемпіонів та призери багатьох змагань з бодібілдінгу. Займаються культуризмом вже понад шість років, і майже завжди достойно представляють Рівненщину на всеукраїнських та міжнародних змаганнях.

До наступного чемпіонату лишилося менше місяця... Отже, у якому режимі триває підготовка спортсменів до змагань?

- Базова підготовка бодібілдера до будь-якого змагання триває протягом шести місяців, - говорить Сергій. - За шість тижнів до змагань займаємося тричі на день (два заняття з аеробіки та одне силове - у тренажерному залі).

- Протягом двох місяців інтенсивних тренувань у спортсмена формуються округлі рельєфні форми біцепсів, зростає щільність м’язової тканини, сухість м’язів, зменшується жировий прошарок тіла до мінімуму, що в загальному складає вражаючий ефект при виступі на змаганнях, - додає Юрій.

- Чула, що перед змаганням ви дотримуєтеся особливої дієти...

- Так. Дієта бодібілдера звучить коротко - менше вуглеводів, більше білків, - кажуть хлопці. - За два місяці до змагань ця формула діє, як аксіома. Сьогодні наше харчування складається з риби, м’яса, овочів, фруктів. Відмовляємося від борошняних виробів та шоколаду. За три дні до змагань ми майже не п’ємо води - це ефектно впливає на рельєфність тіла.

- Напевне, недешеве це заняття - підготовка до чемпіонату...

- Як правило, щоб якісно підготуватися до змагань, потрібно мати в середньому тисячу доларів на витрати - харчування, одяг, відвідування фітнес-клубів тощо.

Однак, продовжуючи “фінансову” тему, варто зазначити, що на чемпіонаті з фітнесу та бодібілдінгу є за що боротися. Грошові винагороди призерів сягають 25-50 тисяч доларів і більше. Звісно, для спортсмена важливі також визнання та успіх.

- На які жертви вам доводиться йти заради спорту?

- Окрім фінансових витрат, на час підготовки до чемпіонату кардинально обмежуємо спілкування з близькими людьми. Насамперед - рідше запрошуємо дівчат на побачення. Вони ображаються. Та що вдієш? Змагання на той період важливіші, але це тимчасово. Цукерки і романтика можуть зачекати (сміються).

Однак, плюсів у спортивному світі бодібілдінгу все-таки більше. Так, під час змагань ми особисто познайомилися з дівчатами із гурту “Віагра” і ще багатьма-багатьма цікавими та непересічними особистостями.

Культуризм - це заняття на все життя, яке приносить і моральне, і фізичне задоволення. Люди, які займаються цим видом спорту, гарно виглядають і завжди молоді в душі.

- Бажаємо достойно представити Рівненщину на всеукраїнському чемпіонаті. Чекатимемо із перемогою!

Сергій МЕЛЬНИК

(на фото справа)

Фіналіст інтерконтинентального турніру серед чемпіонів, кубок NABBA

Вага - 115 кг

Зріст - 195 см

Об’єм біцепса - 50 см

Юрій МАТЕУШ

(на фото зліва)

Фіналіст інтерконтинентального турніру серед чемпіонів, фіналіст NABBA “Mr. Open Ukraine”

Вага - 110 кг

Зріст - 194 см

Об’єм біцепса - 48 см

19.10.2006Ольга ДОЛЯ



Рівне-Ракурс №10 від 19.10.2006p. 
На головну сторінку