Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №762 від 09.06.2016p.
Передплатні індекси:
23429 (на 1-6 місяців)
08903 (на рік).
Тел. +38(0362) 62-31-31
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"

Олас - якісне пальне

А що Ви скажете? Блог


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"


  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Травень 2018p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Червень 2018p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30


#Момент істини

«Акватон» – найбільший забруднювач повітря:
«інформаційна бомба» чи мильна бульбашка?

«Акватон» – найбільший забруднювач повітря: «інформаційна бомба» чи мильна бульбашка?

У співвідношенні частка заводу в забрудненні довкілля Рівного, порівняно з автотранспортом, сягає всього 0,0002

Вже протягом найближчих 20 років населення України може скоротитися до 25 мільйонів осіб. Через незадовільне управління країною та тривалу економічну кризу українці масово виїжджають за кордон або вимирають. При мінімальній зарплаті в 1400 гривень і штучно піднятих цінах не можна говорити про будь-яке самовідтворення людського організму. Влада України навіть відмовилася проводити торік перепис населення, аби не демонструвати його катастрофічний спад, що становить 700 осіб на день (це навіть без урахування бойових дій!). Натомість, чиновники знаходять різні приводи для вияву своєї показної турботи про здоров’я нації. Так, на Рівненщині влада взялася за якість повітря. Справді, без води можна протриматися від однієї до трьох діб, без повітря - максимум вісім хвилин, та й то особливо тренованим. Тож у квітні-травні цього року фахівці Рівненського обласного центру з гідрометеорології здійснювали екологічний моніторинг стану атмосферного повітря в містах Рівне і Здолбунів, у Рівненському районі та в зоні розташування ПАТ «Волинь-цемент», ТОВ «Сан-Оіл-Трейд», ТОВ ВП «Акватон» та ПАТ «Рівнеазот». Результати досліджень, що проводилися під час акції «Чисте повітря - 2016», оприлюднили 1 червня на прес-конференції у Рівненській ОДА.

«Нерегулярне забруднення повітря у ранішні та вечірні години»

Зі слів начальника Рівненського обласного центру з гідрометеорології Богдана МАСОВЦЯ, Комплексною лабораторією спостережень за станом забруднення навколишнього природного середовища Гідрометцентру було відібрано і проаналізовано 225 проб атмосферного повітря на вміст 11 забруднюючих речовин: пилу, оксиду вуглецю, діоксиду сірки та азоту, оксиду азоту, хлористого та фтористого водню, фенолу, формальдегіду, сірководню та аміаку. При перевірці ПАТ «Волинь-цемент» було виявлено несуттєве перевищення «цементного пилу» біля заводу, який може негативно впливати на стан здоров’я населення, що проживає поблизу підприємства. Однак стверджувати, що це викид цементного виробництва не можна, оскільки він також ідентифікується як придорожній пил. Моніторинг стану атмосферного повітря в селі Дядьковичі Рівненського району, де розміщене ТОВ «Сан-Оіл-Трейд», також не виявив перевищення гранично допустимих концентрацій (ГДК) забруднюючих речовин.

«Натомість у Рівному, в районі розміщення ТОВ ВП «Акватон», відбувається нерегулярне забруднення повітря у ранішні та вечірні години, - зазначив Богдан Масовець. - Про це свідчать і скарги громадян на погіршення самопочуття». На підставі заяви головного гідрометеоролога області сайт «найгучніших новин Рівного» «ГОЛОСНО» запустив в Інтернет-простір «інформаційну бомбу»: «За попередніми даними найбільший забруднювач повітря рівненське підприємство, яке працює вночі, «Акватон», - впевнено стверджує журналістка Руслана ЛУЩАН. - Фахівці виявили, що вночі та вранці рівень забруднюючих речовин поблизу цього підприємства трішки перевищений».

Як показало журналістське розслідування, ця «інформаційна бомба» насправді виявилася звичайнісінькою мильною бульбашкою. Подібна «дурня», як назвали це повідомлення на самому «Акватоні», була поширена в багатьох місцевих і цент­ральних засобах масової інформації, завдавши цим, безперечно, моральної шкоди провідному підприємству Рівненщини з унікальним високотехнологічним та екологічно безпечним виробництвом. На відміну від фірташівського «Рівнеазоту», «Акватон» не зупиняє на кілька місяців виробничу діяльність, позбавляючи своїх працівників пристойного заробітку, а бюд­жет - податків, а в складних умовах економічних негараздів у державі продовжує випускати високоліквідну продукцію, прозоро виплачувати персоналу заводу гідну зарплату та вчасно і в повному обсязі сплачувати до бюджету всі податки.

«Усі викиди вимірюються санстанцією з однаковою періодичністю – 1 рік»

«Рівне-Ракурс» звернувся до заступника генерального директора ТОВ ВП «Акватон» Андрія КОРУНОВА з проханням прокоментувати брудні інтерпретації підсумків екологічного моніторингу «Чисте повітря - 2016», поширені днями деякими засобами масової інформації.

- Передусім зазначу, - сказав Андрій Ілліч, - що дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами періодичністю дії 3-5-10 років наше підприємство отримує, починаючи з 1997 року. Останній з них - № 5610100000-205 - ми отримали 6 серпня 2014-го, він дійсний до 6 серпня 2024-го. Також зауважу, що, відповідно до умов дозволу, періодичність вимірювання викидів забруднюючих речовин залежно від їх виду становить 1 рік, 1,5 та 2 роки. Але на прохання керівництва заводу усі викиди вимірюються санстанцією з однаковою періодичністю - 1 рік, тобто контроль за ними у 1,5-2 рази жорсткіший. Під час цих перевірок її фахівці з року в рік фіксують високий рівень дотримання підприємством норм ГДК викидів шкідливих речовин.

Восени 2015 року на завод приходили з безпідставною перевіркою працівники державної екологічної інспекції у супроводі групи цивільних осіб. Але, оскільки були порушені вимоги законодавства щодо процедури проведення перевірок, інспекторам було відмовлено в доступі на територію підприємства. До того ж, незадовго до їхнього візиту завод перевіряла санстанція - умовами дозволу такі перевірки передбачені один раз на рік. Тому, вважаю, не зайве нагадати керівництву обласної Держекоінспекції про те, що голова Державної екологічної інспекції України Андрій Миколайович Заїка у вересні 2015 року попередив керівників територіальних органів відомства, що у разі їхніх безпідставних звернень до Державної екологічної інспекції України щодо надання згоди на проведення позапланових перевірок їм буде запропоновано підвищити свій професійний рівень.

«Щомісяця робимо власні заміри спеціальним приладом»

- Адміністрація «Акватону», - продовжує Андрій Корунов, - була не проти організувати для громадян, які супроводжували екологів, екскурсію на виробництво за умови, що вони представляться та підтвердять своє проживання в районі заводу. Але більшість із них відмовилися це зробити. Як вдалося вияснити, близько 40 відсотків супроводу екологів були працівниками компанії «РЕНОМЕ». Дивно, чи не так?.. Але ми все-таки дозволили тим людям, які представилися, пройти на територію підприємства, ознайомитись із виробничим процесом та понюхати всі лаки, які використовує завод. Порівнявши свої відчуття з тими запахами, які викликали в наших гостей занепокоєння та спонукали їх прийти до нас, усі вони сказали, що це не той запах. Відвідувачі підприємства були приємно вражені високотехнологічним виробництвом «Акватону», а остаточно заспокоїлись, коли їм показали результати останньої екологічної експертизи. До того ж, усі вони отримали мої візитки, аби у разі необхідності вийти зі мною на прямий зв’язок.

До речі, про те, що ми працюємо вночі та вранці, я вперше почув від цих громадян. Тому і запросив їх, аби вони на власні очі побачили цілодобово діюче унікальне виробництво, на якому ми щомісяця робимо власні заміри викидів шкідливих речовин спеціальним приладом і раз на рік, як я вже згадував, контрольні заміри проводить санстанція. Результати цих замірів не викликають у нас тривоги. Для прикладу візьмемо дві позиції - фенол та формальдегід, які моніторились підчас двомісячної акції «Чисте повітря - 2016». За результатами останніх конт­рольних замірів, проведених санстанцією на межі санітарно-захисної зони (50 м), фенолу при нормі ГДК 0,01 мг/м3 виявлено 0,004 мг/м3 (у 25 разів менше); формальдегіду при нормі ГДК 0,035 мг/м3 виявлено 0,01 мг/м3 (у 3,5 рази менше). Хороші показники також отримані при аналізі викидів шкідливих речовин безпосередньо з труби: по фенолу - при нормі 20 мг/м3 виявлено 1,86 мг/м3; по формальдегіду - при нормі 20 мг/м3 виявлено 0,09 мг/м3.

Дев’ять років тому, перед тим, як будувати поблизу нас, на Буковинській, житловий комплекс «Гетьман Виговський», компанія «РЕНОМЕ» тричі запрошувала в район «Акватону» держекоінспекцію для проведення експертиз на дотримання підприємством екологічних нормативів (третій раз заміри були здійснені за присутності помічника прокурора). У відповідному акті, складеному 5 грудня 2007 року, було зафіксовано, що наш завод відноситься до V-го класу небезпечності із санітарно-захисною зоною 50 м (п’ятдесят метрів). Окремим пунктом було виділено, що при лабораторному обстеженні атмосферного повітря на вміст шкідливих речовин у районі санітарно-захисної зони ТОВ ВП «Акватон» їх концентрація не перевищує ГДК. Інша справа, що ситуація відтоді могла різко погіршитись через відкриття на Гагаріна біля торгово-розважального центру «Чайка» однойменного автовокзалу, на якому нині десятки автоперевізників обслуговують сотні автобусних рейсів у північні райони області. Але не з вини нашого підприємства. За елементарними арифметичними підрахунками, частка «Акватону» у забрудненні довкілля Рівного, порівняно з автотранспортом, сягає близько 0,0002.

Богдан Масовець:

«Завод «Акватон» ніхто

не збирається топити»

- Що стосується заводу «­Акватон», - зазначив начальник Рівненського обласного центру з гідрометеорології ­Богдан МАСОВЕЦЬ при зустрічі із журналістом, - то його ніхто не збирається топити. Є скарги людей, що проживають біля підприємства, на погіршення самопочуття близько дев’ятої години вечора. Але ми керуємося тільки аналізами, які були взяті на території поблизу заводу в різний час протягом двох місяців. Зараз нами буде ініційована перевірка «Акватону» екологічною інспекцією без попередження - адже, як відомо, виробничі потужності можна зменшити. І тоді буде ясна картина.

Крім того, зауважив Богдан Петрович на прес-конференції, на вулиці Буковинській, поблизу «Акватону», знаходиться підприємство «Екорембуд», яке також може забруднювати повітря. «Тому потрібно буде, щоб екологічна інспекція виїхала з раптовою перевіркою і на «Акватон», і на «Екорембуд», - запропонував головний гідрометеоролог області. Напевне, заслужений будівельник України, директор ТОВ «Екорембуд» Володимир ВОЗНЮК, батько народного депутата Юрія Вознюка, невдовзі буде ошелешений несподіваним візитом екологів. «Адже, - як запевнив мене по телефону Володимир Олександрович, - на Буковинській, 7-А знаходиться тільки оснащений оргтехнікою адміністративно-офісний центр підприємства, а його виробнича база розміщена в селі Шпанів Рівненського району».

На моє переконання, для об’єктивної оцінки «Акватону» як потенційного забруднювача навколишнього середовища охоронцям довкілля варто звернути увагу на те, що за роки діяльності підприємства його працівники жодного разу не були на лікарняних, пов’язаних з їхньою роботою на виробництві.

- Звичайно, - погоджується Богдан Масовець із журналістом. - Але основна причина нашої уваги до «Акватону» - нав­колишнє середовище та його чистота. Ми маємо в Рівному три пости, які контролюють якість атмосферного повітря. Один з них розташований біля ТРЦ «Чайка», другий - біля залізничного вокзалу, третій - на об’їзній, на Млинівській. Інформація з цих постів надходить цілодобово в нашу хімлабораторію. Найбільш забруднене місце в обласному центрі - це район «Чайки». На залізничному вокзалі теж жвавий транспортний потік, але чомусь перевищення гранично допустимих викидів спостерігається саме біля «Чайки». На мою думку, найбільшими забруднювачами повітря є не окремі підприємства (тобто, не «Акватон»! - О.Д.), а власники автомобілів, яких у нашому місті нараховується 64 тисячі.

«Перевищення гранично допустимих норм викидів не виявлено»

Якщо це так, а в цьому ніхто не сумнівається, то чому ж тоді деякі ЗМІ роблять в очах громадськості найбільшим забруднювачем довкілля завод «Акватон», який в умовах економічної кризи більш як у два рази зменшив річні обсяги виробництва - з 400 тонн до 180?! Адже десятки не охоплених екологічним моніторингом різних виробництв у районі «Газотрону», два автовокзали - «Центральний» та «Чайка», між якими знаходиться завод - разом із десятками тисяч легкових і вантажних автомобілів та автобусів забруднюють атмосферне повітря та завдають шкоди здоров’ю рівнян у рази і рази більше, ніж «Акватон». А крім них у місті є ще чимало «лежачих» підприємств, на території яких кипить бурхлива виробнича діяльність; десятки гаражів, де місцеві умільці підпільно зварюють твердопаливні котли, ремонтують автомобілі тощо.

До речі, легкові авто фарбують навіть у дворі за три метри від порогу оточеної приватними гаражами Комплексної лабораторії спостережень за станом забруднення навколишнього природного середовища Рівненського обласного центру з гідрометеорології. Для того, щоб увійти в хімлабораторію, мені довелося пірнути в густу білу хмару розпиленої фарби. Фахівців державної природоохоронної установи ця «аномалія», яка шкідливо впливає на очі та органи дихання її відвідувачів, зовсім не бентежить: «Перевищення гранично допустимих норм викидів не виявлено», - запевнила журналіста завідувачка сектором забруднення атмосферного повітря хімлабораторії Олена КОЗАЧЕНКО. Такий висновок чекають після перевірки підприємства держекоінспекцією і на «Акватоні».

09.06.2016Олесь ДУБОВИК


Переглядів: 35

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus
<<- Попередня статтяНаступна стаття - >>

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 865 від 14.06.2018p.
¤ 
Ковалець, чи Бакалов?

Ковалець, чи Бакалов?

Спортивний департамент футбольної команди Народного клубу «Верес» провів ряд переговорів зі спеціалістами, які розглядались, як кандидатури на посаду головного тренера. Були проведені переговори з екс...

¤ Ракурс здоров'я
Цілюща сила кропиви жалкої та глухої

Цілюща сила кропиви жалкої та глухої

Перед цілющими властивостями кропиви глухої та жалкої знімаємо капелюха

Кажуть, у старовину цілителі, побачивши кропиву, знімали головний убір і кланялися їй — дякували за здатність допомагати за багатьох хвороб. Зустріти цю рослину можна всюди, однак вона більше любить в...

¤ 
12 причин не поспішати викидати сміття

12 причин не поспішати викидати сміття

1. Шкірка від банана – чудово підгодує рослини. Під час пересаджування рослини додайте в горщик подрібнені шкірки – можна попередньо підсушені про запас. Шкірки дуже швидко перегнивають і підгодовують...

¤ 

Чоловік побив двох поліцейських

В ізоляторі тимчасового тримання перебуває 49-річний житель Острога, який сьомого червня завдав тілесні ушкодження двом поліцейським, під час виконання ними службових обов’язків. За цим фактом слідчі ...

¤ 
Олег Червонюк: «На Льонокомбінаті вже шиють джинси»

Олег Червонюк: «На Льонокомбінаті вже шиють джинси»

Шлях від ідеї до її втілення складний і потребує значних зусиль та клопіткої праці. Часто буває так, що перспективні ідеї так і залишаються в головах їх авторів. Однак, на рівненському Льонокомбінаті,...


Найпопулярніші 15 статей:

1. Чи все добре у рівненському «будівельному королівстві»? [862] (483)
2. ЧИ ВАРТО РОБИТИ ПОКУПКИ ДО НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ? [519] (431)
3. Розклад руху приміських та пасажирських потягів [242] (376)
4. Догляньте мене до смерті [278] (345)
5. Розклад руху автобусів [253] (310)
6. Моє місто - найкраще [427] (284)
7. Папороть виганяє з дому чоловіків, а цибуля - негативну енергію [201] (282)
8. Секс із мусульманином [271] (265)
9. Яйце-райце, в чому твоя сила? [257] (252)
10. Стогін покотився яром [862] (230)
11. Гірше звіра… [861] (218)
12. Олександр Данильчук: «Проблемні питання в раді треба вирішувати до сесії» [862] (203)
13. Хто цього року отримав звання найспортивнішої сім’ї Рівненщини? [862] (199)
14. Що варто знати про штамбову малину: [862] (199)
15. У Рівному двадцять шостий раз пройшли традиційні «Музейні гостини» [862] (197)

ТОП-15 свіжого номера:

1. Як збільшити врожай за допомогою дешевих ліків (123)
2. Хіба ми зустрічалися? (121)
3. Цілюща сила кропиви жалкої та глухої (119)
4. Чоловік побив двох поліцейських (116)
5. Смерть «Короля рок-н-ролу» (112)
6. Вбив через необережність (112)
7. На Рокитнівщині втопилася школярка (111)
8. Ковалець, чи Бакалов? (110)
9. Олег Червонюк: «На Льонокомбінаті вже шиють джинси» (110)
10. Зірки-друзі: знаменитості, (109)
11. Вкрав парфуми з прилавка кіоску (108)
12. У Костополі автомобіль злетів у кювет (108)
13. Олена Шоптенко народила: опубліковано перше фото після пологів (107)
14. 12 причин не поспішати викидати сміття (107)
15. «Безвізе», ти наш багатостраждальний! (106)

 Партнери 
 
Рекламная газета "Об`ява" Перший інформаційний канал Украина онлайн
Google+
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | Експорт | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Разсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2015 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(0362) 62-31-31. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(0362) 62-31-31

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Об'ява
Pika.rv.ua
IРА Ракурс